mijn hoofd aan die spanten' r'nlfptl flU Boeren op Noord-Beveland VJU11C11 Up ju aim mogen wél met wind aan de slag IGlucon Combi Max actieverpakking: 3 halen 2 betalen! Glucon Combi actieverpakking: 3 halen 2 betalen! S pzc Dinsdag 18 september 2007 27 Het pand Visstraat 17 valt uit de toon in het verder sfeervolle straatje. Het is gestut, omdat het anders mogelijk omvalt veren, maar de gemeente Schouwen-Duiveland én de rechtbank stellen dat hun plannen niet duidelijk genoeg zijn. door Martijn de Koning renesse - Eén voordeel: zand maak je niet kapot als je eens mis slaat. Óm mee te doen aan de der de editie van het North Sea Beach Golf-toernooi van de Lionsclub Schouwen-Duiveland hoef je geen ster te zijn. Iedereen speelt op het strand bij Renesse in een team van vier men sen. De beste slag telt, de anderen mogen hun balletje daarnaast leg gen. Eén goede golfer in het team brengt een ploeg dus al een heel eind. De Lionsclub organiseert regelma tig activiteiten voor een goed doel. Dit keer is dat filmtheater FiZi in Zierikzee. De organisatie hoopt minstens 10.000 euro op te halen. Omdat het strand vooral lang is en niet zo breed, liggen de achttien holes achter elkaar. Meedoen is daardoor goed voor de conditie: ze beslaan samen meer dan vijf kilo meter. De wedstrijd begint om 12.30 uur bij strandpaviljoen Zuid-Zuidwest. Er hebben zich inmiddels 26 teams gemeld. Daardoor is er nog plek voor tien ploegen. Aanmel den kan via de website van het toernooi. www.northseabeachgolf.nl door Harmen van der Werf kamperland - Waar boeren op Schouwen-Duiveland popelen om te investeren in windenergie, heb ben de Noord-Bevelandse akker bouwers geluk. Zij krijgen wél de kans een centje bij te verdienen met wind. Camperwind BV, waarin veertien agrariërs samenwerken, heeft met Zeeuwind al drie windmolens bij de Zeelandbrug staan. Nog vijf ko men erbij, in de Rip- en Jacobapol- der op korte afstand van de Ooster- scheldekering. M. B reu re, voorzit ter van Camperwind BV, is blij met de positieve houding van zijn De eigenaren willen het huis reno- foto Marijke Folkertsma gemeente. Windenergie geeft een leuke bijverdienste. Breure heeft het over 'een half modaal inko- mentje' per jaar uit de investerin gen in beide windparken. Graan en bieten brengen minder op. Te gen de bouw van windturbines is op Noord-Beveland, anders dan op Schouwen-Duiveland, weinig verzet. Het project bij de Zeeland- brug - de vervanging van oude door nieuwe molens - riep niet één bezwaar op. De heipalen voor de nieuwe molens zijn inmiddels geslagen; per molen 27 stuks van 25 tot 35 meter lang. Half novem ber begint de plaatsing. Autopuzzeltocht voor ontspanningsruimte neeltje jans - De afdeling Schou wen-Duiveland van de Nederland se Tafelronde 39 houdt zondag voor de vijfde keer haar jaarlijkse autopuzzelrit. Onderweg wordt de algemene én de streekkennis van de inzittenden getest. De op brengst gaat naar de ontspannings ruimte van Emergis in Zierikzee. De rit begint om 13.30 uur vanaf het Deltapark op Neeltje Jans. Mee doen kost 25 euro per auto. Meer informatie bij soeters@euronet.nl. Wandeltocht DFS doet water, bos en duin aan burgh-haamstede - Sportvereni ging DFS uit Burgh-Haamstede houdt zaterdag de Water en Wind Wandeltocht. Die gaat naar keuze over 5, 10, 20 of 30 kilometer. De routes voeren langs het water en door bossen en duinen. De start is bij de kantine van DFS aan de Leliëndaleweg 13. De twee langste afstanden vertrekken tus sen 9.00 en 10.00 uur, de kortste tussen 10.00 en 13.00 uur. www.sv-dfs.nl Swingend orgel klinkt in Brouwershaven brouwershaven - Marien Stouten bespeelt morgen het orgel van de Grote of Sint-Nicolaaskerk in Brou wershaven. De 24-jarige Stouten, geboren in Kerkwerve en nu conservatorium student in Gent, gaat op de moder ne toer. Zo speelt hij een swingen de versie van de Toccata et Fuga van Bach en krijgt Psalm 150 van Toon Hagen een oosters ritme. Het concert begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. Vleermuizen kijken in vallende duisternis burgh-haamstede - In het donker fladderen er heel wat vleermuizen rond in het Slotbos en de Zeepe- duinen bij Burgh-Haamstede. Wie nieuwsgierig is, kan vrijdagavond met Natuurmonumenten een kijk je nemen. De excursie begint om 20.00 uur bij het hek van Slot Haamstede. Aanmelden kan bij de VW Schou wen-Duiveland via 0900-2020233 of op www.natuurmonumen- ten.nl. Jongen(12) gepakt voor diefstal scooter vlissingen - Een twaalfjarige jon gen uit Vlissingen is zondagavond laat aangehouden op verdenking van diefstal. Volgens de politie zou hij die dag samen met een maatje een scooter hebben gestolen in de wijk Prattenburg. De jongens lie ten de scooter vallen toen ze de po litie zagen en renden weg. Agen ten konden de twaalfjarige in de kraag vatten. De scooter, waarvan het frame nummer was weggevijld, is in be slag genomen. Nü 270 tabletten van 104,85 voor 69,90! I normale prijs 34,95 per stuk Nü 270 tabletten van 94,50 VOOr 63,-! normale prijs 31,50 per stuk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41