Kynologenclub vreest nieuwe wijk PZCI25 36 34 Campinggasten zijn lawaai beu Middelburgse Burgers moeten stroom aan slachtoiier van babbeltruc vernielingen helpen tegengaan Jarig Schouwse school in Chinese sferen Korstmossen zijn graadmeters voor luchtkwaliteit Peter van Straaten, jurylid, terug in decor van z'n jeugd Dinsdag 18 september 2007 Tip? redzzee@pzc.nl Vereniging raakt mogelijk trainingsveld bij Zierikzee kwijt. door Piet Kleemans zierikzee - De Kynologenclub Zee land maakt zich ernstig zorgen over haar trainingsveld net buiten Zierikzee, zo blijkt uit een brief aan de gemeente Schouwen-Duive- land. De hondenliefhebbers zijn bang dat het veld door de bouw van nieuwbouwwijk Noorderpolder II in de knel komt. Dat is onverteer baar voor de club die al vijftien jaar bivakkeert op een terrein bij sportcomplex Den Hoogen Blok aan de Lange Blokweg. In 1992 kreeg de vereniging van de toen malige gemeente Zierikzee toe stemming er zes lichtmasten te plaatsen en een kantine en berg ruimte. Bij bestudering van de plankaar- ten sloeg de kynologenclub de schrik om het hart. Wat nu nog trainingsveld is, wordt - zo leidt de kynologenclub af uit de tekenin gen - straks deels parkeerplaats. Parkeerruimte die nodig is omdat elders rond de nieuwe wijk par keerruimte verloren gaat door de aanleg van een rotonde. Zoals een en ander nu gepland is, wordt de kynologenclub het kind van de re kening. „Het terrein verdwijnt dan voor onze vereniging, omdat het niet meer geschikt is om op te trainen. Het is dan niet meer veilig en bo vendien te klein om onze leden met hun honden op een goede ma nier op te leiden." I*» De Kynologenclub Zeeland is bang dat zij door de bouw van nieuwbouwwijk Noorderpolder II haar trainingsveld bij Zierikzee kwijtraakt. Voor de kynologenclub kwam het mogelijke teloorgaan van het trai ningsveld onverwacht. Nog niet zo lang geleden kreeg de vereniging toestemming om haar kantine te vervangen. „U zult begrijpen dat een nieuwe kantine een grote in vestering is voor onze vereniging. Wij hebben dat als bestuur niet ge daan met de bedoeling het ge bouw voor één of hoogstens twee jaar in stand te laten." De club haast zich te zeggen dat zij op zich niets tegen de nieuw bouwwijk heeft. Integendeel: „Ook in de nieuwe wijk zullen ve le mensen komen wonen die graag met hun hond een cursus ge drag en gehoorzaamheid willen volgen. De aanwezigheid van ons trainingsveld is als voorziening voor Zierikzee erg belangrijk. Wij dragen in bij aan het verbeteren van kennis van mensen over hon den en hun gedrag. Wij spelen een rol van betekenis in het voor komen van de kans dat honden ontsporen in hun gedrag." De club doet een dringend beroep op de gemeente het veld te sparen. Het dagelijks gemeentebestuur van Schouwen-Duiveland moet zich nog over de brief van de Kyno logenclub buigen. middelburg - Een 78-jarige vrouw is gistermiddag slachtoffer gewor den van een jongeman die haar woning binnenkwam via een bab beltruc. De jongeman belde rond half één aan bij haar huis aan de Meanderlaan in Middelburg. Hij wist met een smoesje binnen te komen. Toen hij enige tijd later was vertrokken, ontdekte de vrouw dat uit haar portemonnee een klein geldbedrag was gestolen. Gemeenten en politie op Goeree-Overflakkee slaan de handen ineen. door Martijn de Koning goedereede - De vier gemeenten op Goeree-Overflakkee roepen sa men met de politie de hulp van burgers in bij de aanpak van ver nielingen. Zij worden daarbij gewe zen op de mogelijkheid ook ano niem criminaliteit te melden. Dat kan in heel Nederland via telefoon nummer 0800-7000. De politie op Goeree-Overflakkee krijgt relatief veel meer meldingen van vernielingen dan die op Schou wen-Duiveland. Het is elk week einde op meerdere plekken raak. Vorig jaar telde de politie vijfhon derd gevallen, dit jaar tot nu toe zo'n driehonderd. In werkelijk heid gaat het waarschijnlijk om nog grotere aantallen. Niet alle vandalisme wordt immers gemeld. De betrokken partijen hebben het idee dat veel mensen weten wie de daders zijn of minstens iets ge zien hebben. Daarom worden voet balverenigingen, scholen, kerkbe sturen en horeca benaderd. Die hangen bijvoorbeeld posters op en spreken hun leden en bezoekers di rect aan op hun verantwoordelijk heden. door Martijn de Koning renesse - Gasten van camping De Oase in Renesse klagen bij het ge meentebestuur per brief over ge luidsoverlast. Die komt van het Transferiumterrein aan de andere kant van de weg. In de nacht van 1 op 2 september klonk er harde muziek uit de auto van een aantal jongeren, schrijven de gasten. Zij wijzen erop dat dit niet de eerste keer was. „We heb ben u hierop diverse malen aange sproken, maar zonder resultaat", la ten zij de gemeente weten. De poli tie en de nachtwaker op het trans ferium grijpen naar hun zin ook niet goed in. Campingeigenaar H. van Oost zegt niets van de brief te weten. Hij er kent dat er af en toe nachtlawaai is. „Dat gebeurt met name als het circus er heeft gestaan of er een ra ce-evenement is geweest. Maar op zo'n moment is er goed overleg met de gemeente." De briefschrijvers dreigen 'het recht in eigen handen te nemen'. „Wij stellen u dan ook voor alles verantwoordelijk, indien door de blijvende geluidsoverlast één en ander uit de hand gaat lopen." Het gemeentebestuur buigt zich binnenkort over de brief BURGH-HAAMSTEDE - De Olympische spelen ko- basisschool Onder de Wieken in Burgh-Haamste- nees, een stevige klap op een gong en een de- men aan de orde evenals ook het werken met de is gisteren het themajaar China van start ge- monstratie Tai Chi (foto) door docenten Pieter bamboe. Er worden drakenvliegers gemaakt en gaan. Minnaard en Marijke Holzer van Tai-Chi-Zeeland. er wordt van alles verteld over de Zijderoute. Op Geheel in stijl. Met een toespraakje in het Chi- foto Marijke Folkertsma Tip? redactie@pzc.nl Vertwijfeld toog de Middelbur ger tegen middernacht naar kan toor. De dringende oproep die hij had ontvangen, kon hij echter niet negeren. Wellicht, bedacht hij zich in de auto, hebben de col lega 's een verrassingsfeestje geor ganiseerd. Over een paar minu ten immers zou hij 39 worden. De enige verrassing die hem wachtte, was een loeiende sirene van het inbraakalarm omdat een van de collega's een raam open had gelaten. En zo bracht hij de eerste minuten van zijn 39c verjaardag eenzaam door in een donker kantoor. Nou, be sloot hij mopperend, die onver laat zou morgen nog niet jarig zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39