Zeeland Steensedijk Hulst vreest overlast PZCI25 Havenplan Ylake 'onbespreekbaar' ZEEUWS-VLAANDEREN 36 34 Meer dan 200 heipalen voor appartementen Nieuwe Bierkaai Hulst Geen diensten meer in kerk door staat dak Kelders onder water door lek Korstmossen zijn graadmeters voor luchtkwaliteit Peter van Straaten, jurylid, terug in decor van z'n jeugd Dinsdag 18 september 2007 Tip? redtern@pzc.nl Organisatie Xplode in Hulst treft maatregelen voor ordelijk verloop. door Harold de Puysseleijr HUIST - Bewoners van de Steense dijk in Hulst zijn bang voor over last door het jump- en hardstyle muziekevenement Xplode. Bewoner Jo Everaard, die zegt dat meerdere mensen in de buurt on gerust zijn, heeft een klacht inge diend bij de gemeente. Die heeft volgens woordvoerster Micaëla van Bunder nog geen vergunning afge geven, zodat de argumenten van Everaard in de besluitvorming nog kunnen worden meegewogen. Organisator Patrick Roelands van Xplode noemt het jammer dat Everaard meteen naar de gemeen te is gestapt zonder eerst met hem contact op te nemen. „Want ik sta altijd open voor overleg." Xplode zou eerst worden gehou den in de sporthal van Den Dullae- rt, maar door de te verwachten toe stroom van meer dan duizend be zoekers besloot de organisatie in sa menwerking met de gemeente een alternatieve locatie te zoeken. Die is gevonden in Opslagloods 6 van Morres Wonen aan de Industrie weg in Hulst. „Voor de Dullaertwijk zou het te veel overlast geven. Schijnbaar geldt dat niet voor onze wijk", zegt Everaard. „We zijn hier na jaren eindelijk verlost van het vandalis me en dan krijgen we weer met zo iets te maken. Ie gaat mij niet wijs- ra^ Bewoners van de Steensedijk zijn bang voor overlast van muziek feest Xplode in een loods aan de Industrieweg in Hulst. De organi sator deelt die angst niet. maken dat we daar geen overlast van gaan ondervinden. Bovendien ben ik bang dat het niet bij deze ene keer zal blijven. De gemeente zegt wel dat het een eenmalig ge beuren is. Maar als je leest welke voorzieningen er allemaal aan die loods getroffen moeten worden, vrees ik dat het niet bij een keer blijft." Roelands denkt niet dat Xplode veel overlast voor de buurt met zich meebrengt, omdat er in de di recte omgeving van de loods waar het muziekfeest plaatsvindt vol doende parkeergelegenheid is ge maakt. Zo is het parkeerterrein van de voormalige Ctooo aan de Absdaalsweg beschikbaar. Ook zet de organisatie parkeer wachten en veiligheidsmensen in om alles ordelijk te laten verlopen. Roelands zegt dat er met de ge meente de afspraak ligt dat er 'ze ker niet elke maand' dergelijke eve nementen in de loods worden ge houden. „Tenzij er een hele gulle gever langs komt die mij honderd duizenden euro's geeft om vaste in stallaties in de loods te maken. Nee, dit is echt een incidenteel ge beuren." door Harold de Puysseleijr HULST - Voor een stevig fundament van het ap partementengebouw van de Woonstichting Hulst worden de komende dagen alles bij elkaar 218 betonpalen in de grond geboord op het bouwter rein nabij de Dubbele Poort in Hutst. Daarna moet het beton volgens projectleider Car lo Hamelink van bouwonderneming Van Kerckho- ■■■■■nw va ven Bouw uit Kloosterzande nog zo'n twee we ken uitharden, voordat de volgende bouwfase in kan gaan. In een later stadium worden er overigens volgens Hamelink nog eens een stuk of zestien betonpa len bijgezet langs de zijgevel van optiek Baart. De palen worden niet geheid maar geboord om de kans op schade aan omliggende panden tot een minimum te beperken, zegt directeur Jos Val- ckx van de Woonstichting Hulst. Om diezelfde re den is eerder de damwand voor dé parkeerkelder niet in de grond geslagen maar er in getrild. De officiële eerste bouwhandeling voor het com plex met 39 appartementen vindt plaats op 12 oktober. De bouw is over ongeveer een jaar hele maal gereed. foto Camile Schelstraete door René Hoonhorst croede - De Nederlands hervorm de kerk in Groede wordt voorlopig niet meer gebruikt voor het hou den van kerkdiensten. Het risico dat er delen van het plafond naar beneden komen, is te groot, oor deelt het kerkbestuur. Vorig jaar zomer werd een stellage bij de entree van de kerk gebouwd. Een afdak moest voorko men dat kerkgangers brokstukken op het hoofd kregen. Het kerk bestuur hoopte dat dit jaar einde lijk geld vrij kwam voor de brood nodige restauratie van het gods huis. Onlangs wees het Rijk de subsidieaanvraag opnieuw af. Niet omdat renovatie niet urgent is, maar puur omdat de pot voor dit jaar leeg is. Nu het nieuwe stookseizoen voor de deur staat, durft het kerkbe stuur de kerk niet langer open te houden. „Voor een dienst wordt de kerk snel warm gestookt en daarna koelt het weer sterk af Die temperatuurswisselingen zorgen voor veel werking in hout- en stuc werk en daardoor neemt de kans op scheuren en breuken sterk toe", legt dominee Derk Blom uit. Het kerkbestuur en de Stichting Restauratiegeld van de Nederlands Hervormde Kerk Groede leggen vanavond hun toekomstvisie bloot. Hoewel de kerk minstens anderhalf jaar niet is te gebruiken voor diensten gaat de stichting door met het houden van acties. Zondagmiddag 23 september zijn er diverse optredens onder de titel 'Spaanse hartstocht in Groede'. door Eugène Verstraeten axel - Als gevolg van een lekke wa terleiding kwamen gisteren in de Zeestraat in Axel vijf kelders van woningen voor een deel onder wa ter te staan. De lekkage deed zich voor in een al enkele jaren leeg staand café in de Zeestraat 26. Het euvel werd rond 11.00 uur giste rochtend gemeld door de buur man, die plots geconfronteerd werd met wateroverlast. De te hulp geroepen monteur van Delta hoefde de leegstaande woning niet in om de watertoevoer af te slui ten. In overleg met de politie is de waterleiding net vóór de woning opgegraven en afgesloten. Behalve dat de huizen onder wa ter kwamen te staan, viel op één adres ook de stroom uit. De brand weer heeft de onder water gelo pen kelders leeggepompt. Hoeveel schade de wateroverlast in de ver schillende woningen heeft aange richt is niet bekend. door Willem van Dam KRUININGEN - De plannen om aan de oostzijde van het Kanaal door Zuid-Beveland een groot bedrij venterrein te ontwikkelen stuit op breed verzet van politiek Reimers- waal. Vrijwel alle fracties in de ge meenteraad van Reimerswaal wij zen de plannen af De Christenunie heeft gisteren om een interpellatiedebat ge vraagd. Dat wordt volgende week dinsdagavond gehouden. De aan leiding vormen uitlatingen die commissaris van de koningin K. Peijs zaterdag deed tijdens een con gres van Transport en Logistiek Nederland (TLN) in Goes. Zij sprak zich uit voor een 'multimo- daal overslagterrein' bij de Vla- ketunnel. Daarbij doelde zij op een onderzoek dat wordt verricht naar mogelijkheden om in een pol der die wordt begrensd door de A58, de Kruiningse Zanddijk en het Kanaal door Zuid-Beveland een industrieterrein te realiseren voor watergebonden bedrijven. Dat zou dienst kunnen doen als nieuwe vestigingsplaats voor een aantal Goese beton- en zandbedrij- ven die binnen afzienbare tijd het veld moeten ruimen voor de toe komstige woonwijk Waterstad. De rapportage wordt eind volgende maand verwacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33