maar verder is hier niets' Raad berust in financiële krapte Glucon Combi Max actieverpakking: 3 halen 2 betalen! Drogisterij Kruiderij DE RODE PILAREN Glucon Combi actieverpakking: 3 halen 2 betalen! w pzc Dinsdag 18 september 2007 27 Piet en Nelly de Bree: „Voor de zekerheid ingeschreven in Middelburg." Aagje Marinussen: „De supermarkt in Serooskerke bezorgt nog aan huis." Geen geld voor wensen Middelburgse gemeenteraad. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Complimenten kreeg het Middelburgse college van B en W gisteren van de ge meenteraad over het duidelijk in beeld brengen van de financiële si tuatie. Maar het beeld dat het colle ge presenteerde, daar is de raad van geschrokken. „Als we geen meevaller uit Den Haag hadden gehad, hadden we moeten hezuinigen", zei E. Herin ga (Christenunie). Dit voorjaar nog had de raad een lijst met wen sen opgesteld. Met de hoop die in september in vervulling te laten gaan. Nu blijkt dat er voor geen en kele wens geld is: niet voor een his torische haven, niet voor een par keergarage aan de oostkant van de stad, niet voor extra velden in sportpark de Veersepoort, niet voor extra speelruimte en ook niet voor wegenonderhoud. „We horen de financiële machine rie hard kraken", stelde P. Kraan (PPM) vast. „Ook wij vinden het jammer dat we niet aan die wen senlijst toekomen", zei S. Szarafins- ki (PvdA). „Het is niet anders. En ja, we doen het ermee." van Nieuwenhuizen (GroenLinks) be rustte in de situatie. „De spaarpotten zijn leeg, de hele boel is dichtgetimmerd door het collegeprogramma." Het CDA hield bij monde van J. Zwemer. vol dat Middelburg financieel ge zond is. „En iets wat gezond is, groeit van- De gemeenteraad van Middel- burg kan zijn lijst met wensen niet in vervulling laten gaan. De gemeente heeft voorlopig geen geld meer. zelf!" Alleen de Christenunie maakte het college verwijten. De raad moest een tekort van ruim ze ven ton wegpoetsen dat het gevolg was van administratieve fouten. „Ik vind dat iedereen daar makke lijk overheen huppelt", zei Herin- ga- Volgens C. Simons (WD) is het juist de verdienste van het college dat die fouten boven water zijn ge komen. „Fouten maken is mense lijk", zei ook C. Dekker (SGP). „We vinden het van moed getui gen als je die fouten zelf onder kent en ook met een oplossing komt." Nü 270 tabletten van 94,50 VOOr 63,-! normale prijs €31,50 per stuk Hand bemanningslid raakt bekneld in lier vlissingen - Een bemanningslid van een schip, afgemeerd op een scheepswerf in Vlissingen-Oost, raakte gistermiddag met zijn hand bekneld in een lier van dat schip. De stadsgewestelijke brandweer moest eraan te pas komen om hem te bevrijden. De brandweer lieden gebruikten een zogenoem de spreider om de lier uit elkaar te drukken. Daarna kon de man naar het ziekenhuis waar zijn hand werd behandeld. Duo betrapt bij illegaal graven in Manteling oostkapelle - Twee mannen zijn zondagmiddag op heterdaad be trapt bij het zoeken en graven naar metalen voorwerpen in de duinen van natuurgebied de Manteling in Oostkapelle. De twee, afkomstig uit Oost-Souburg en de gemeente Veere, gebruikten geavanceerde metaaldetectoren. Die zijn in be slag genomen. Ook is proces-ver baal opgemaakt voor het betreden van een staatsnatuurmonument en het vernielen van duinflora. Drie gewonden bij ongeluk op A58 heinkenszand - Bij een aanrijding op de zuidbaan van de A58 bij Heinkenszand zijn gisteravond drie personen gewond geraakt. Door nog onbekende oorzaak kwa men rond kwart over negen twee personenauto's met elkaar in bot sing. De A58 werd na de botsing af gesloten vanaf de afslag Heinkens zand. De drie slachtoffers zijn met onbe kende verwondingen naar zieken huizen in de regio vervoerd. Jongen(12)opgepakt voor diefstal scooter vlissingen - Een twaalfjarige jon gen uit Vlissingen is zondagavond laat aangehouden op verdenking van diefstal. Volgens de politie zou hij die dag samen met een maatje een scooter hebben gestolen in de wijk Prattenburg. Toen de politie wat later die beide jongens zag, lie ten zij de scooter vallen en renden weg. De twaalfjarige kon worden aangehouden. De scooter, waarvan het framenummer was weggevijld, is in beslag genomen. Middelburgse (78) in haar woning bestolen middelburg - Een 78-jarige vrouw is gistermiddag slachtoffer gewor den van een jongeman die haar woning binnenkwam via een bab beltruc. De onbekende jongeman belde rond half één aan bij haar huis aan de Meanderlaan in Middelburg aan. Hij wist met een smoesje bin nen te komen. Toen hij enige tijd later was vertrokken, ontdekte de vrouw dat uit haar portemonnee een klein geldbedrag was gestolen. De politie onderzoekt de zaak. Nü 270 tabletten van 104,85 voor 69,90! normale prijs 34,95 per stuk www.derodepilaren.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29