Zeeland Gedwongen weg uit Koningstraat PZC25 WALCHEREN 36 34 Stoomtrein legt overweg aan Kinderen in PvdA bezorgd over kwaliteit verhuizen later Vclll onderwijs op Nehalennia mmmw.viMM jarig Nieuwe Kerk vernieuwt Korstmossen zijn graadmeters voor luchtkwaliteit Peter van Straaten, jurylid, terug in decor van z'n jeugd Dinsdag 18 september 2007 Tip? redwalch@pzc.nl Middelburg begint onteigeningsprocedure tegen laatste bewoner. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De laatste reguliere bewoner van de Koningstraat in Middelburg moet daar weg. De ge meente Middelburg wil een ontei geningsprocedure beginnen. De Koningstraat grenst aan de bouwput waarop ooit een theater had moeten komen. Toen de put in 2005 instortte en de woningen zwaar beschadigd raakten, bood de gemeente aan de huizen te ko pen. Bijna elke huiseigenaar maak te gebruik van dat aanbod: op één bewoner na. Intussen besloot de gemeenteraad om geen theater meer op de put te zetten. Projectontwikkelaars maak ten vervolgens plannen voor wo ningbouw. Plannen waarvoor de huizen aan de Koningstraat moes ten wijken. Op de put komt een appartementencomplex, in de Ko ningstraat worden huizen ge bouwd. „Onbeschoft", noemt de laatste huiseigenaar de opstelling van de gemeente. „Het is fout gegaan met de bouwput en nu moeten wij ver trekken. De gemeente kan ook het bouwplan aanpassen. Dat zijn keu zes. Toen de put instortte is ge zegd dat de gemeente zou zorgen voor de bewoners van de Koning straat. Dat is ver te zoeken. De ge meente heeft een voorbeeldfunc tie. Van algemeen belang - een voorwaarde voor onteigening - is naar mijn idee geen sprake. Het plan is een particulier initiatief." De gemeente Middelburg wil de laatste bewoner van de Koning straat onteigenen. Het huis raak te beschadigd bij de bouw van het theater aan de Zuidsingel. Wethouder A. de Vries (PvdA) vindt wel dat er sprake is van alge meen belang. „We moeten als col lege van B en W handelen in het belang van de stad als totaal", zegt hij. „Ik heb het idee dat een meer derheid van de Middelburgers vindt dat daar iets moet gebeuren. Het is niet reëel om te denken dat er één woning in de Koningstraat kan blijven staan. Soms moet het individueel belang wijken voor het algemeen belang. Ik vind het ook vervelend, maar het is zo." Dat bewoners van de Koningstraat niet om die ellende gevraagd heb ben, erkent De Vries. „Maar wij hebben ook niet gewild dat die el lende ontstond. We vinden het vervelend, maar we denken dat je hier op een verstandige manier mee om moet gaan. We moeten de feiten onder ogen zien. Als die bewoner morgen belt om in ge sprek te gaan, dan is hij welkom." De gemeente wil volgend jaar ok tober beginnen met de sloop van de huizen aan de Koningstraat. Voor die tijd moet de put dicht zijn. „De put kan gedempt worden zonder dat er iets met de Koning straat gebeurt", aldus De Vries. pagina 26: krakers Koningstraat mo gen blijven tot de sloop. KOUDEKERKE - Pas na de herfstva kantie verhuizen de kinderen van basisschool 't Klinket, de peuter speelzaal en de buitenschoolse op vang in Koudekerke naar de voor malige Immanuëlkerk in het dorp. De verbouwing van het in on bruik geraakte gebouw tot kinder centrum zou aanvankelijk na de zomervakantie gereed zijn. Maan dag 29 oktober beginnen de eerste bouwactiviteiten in de oude kerk. Middelburgse fractie vraagt maatregelen tegen ruimtegebrek. door Maurits Sep MIDDELBURG - De kwaliteit van het onderwijs op scholengemeen schap Nehalennia in Middelburg gaat achteruit door klassenvergro- ting en ruimtegebrek. Dat stelt de PvdA in Middelburg. De sociaaldemocraten schrijven dat in schriftelijke vragen aan het college van B en W over het ruim tegebrek op de school. De directie maakte vorige week bekend dat ha vo- en vwo-leerlingen naar de loca tie van het vmbo, enkele honder den meters verderop, moeten uit wijken omdat hun eigen school te weinig ruimte heeft. Opgeteld bij de klassenvergroting baart dit de PvdA zorgen. De fractie wil daar om dat het dagelijks gemeentebe stuur snel maatregelen neemt of steunt om de problemen met de huisvesting op te lossen. Wethou der van onderwijs H. van Klinken (SGP) zei in een reactie dat het ruimtegebrek zich in de komende jaren vanzelf oplost omdat het aan tal basisschoolleerlingen daalt. De PvdA neemt daarmee geen genoe gen omdat dat dat geen oplossing is voor de huidige leerlingen. door Lilian Dominicus GOES - De Stoomtrein Goes-Borse- le (SGB) bouwt een nieuwe over weg in de museumspoorlijn over de toekomstige kruising met de Nansenbaan. De aanleg van de overweg is nodig omdat de gemeente Goes de Nan senbaan op het industrieterrein De Poel II verlengt naar de 's-Gra- venpolderseweg. De SGB en de ge meente verwachten dat er veel ver keer van de overweg gebruik zal maken. Daarom is gekozen voor een spoorwegovergang die verge lijkbaar is met die op de A. Fokker straat. Die is uitgevoerd met zoge heten automatische halve overweg- bomen. Op andere delen van de spoorlijn zetten SGB-vrijwilligers de overwe gen af met rode vlaggetjes, als de stoomtrein een kruising nadert. Woordvoerder R. Zondervan: „Vroeger deden ze dat ook nog op A. Fokkerstraat, maar dat werd echt te gevaarlijk." Vorige week groef de gemeente al vast de sleuven. Deze week wor den de rails vervangen en wordt de overwegbevloering aangelegd. Eind november worden de spoor bomen, lichten en bellen aange bracht. Kminpkprkp Tip? redactie@pzc.nl Vertwijfeld toog de Middelbur ger tegen middernacht naar kan toor. De dringende oproep die hij had ontvangen, kon hij echter niet negeren. Wellicht, bedacht hij zich in de auto, hebben de col lega's een verrassingsfeestje geor ganiseerd. Over een paar minu ten immers zou hij 39 worden. De enige verrassing die hem wachtte, was een loeiende sirene van het inbraakalarm omdat een van de collega's een raam open had gelaten. En zo bracht hij de eerste minuten van zijn 39e verjaardag eenzaam door in een donker kantoor. Nou, be sloot hij mopperend, die onver laat zou morgen nog niet jarig zijn. MIDDELBURG - De ramen en de muren van de De ramen van glas in lood worden allemaal nage- Nieuwe Kerk in Middelburg moeten nodig wor- lopen, vertelt koster R. Schroevers. Kapotte ruit- den bijgewerkt. Daarom staat het pand tot eind jes worden vervangen, het lood wordt gerepa- april in de steigers. reerd als dat nodig is. Eind vorige eeuw is de Nieuwe Kerk al een keer grondig gerestaureerd. Toen is ook het interieur aangepast: de kerkban ken maakten plaats voor losse blauwe stoelen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27