Sophie Hilbrand gaat geen uitdaging uit de weg PZC Dinsdag 18 september 2007 19 Sophie Hilbrand is een van de populairste gezichten van BNN. Naast het presenteren van onder meer Spuiten Slikken is ze volgend jaar te zien als actrice in Zomerhitte. door Dennis Harmsen In het nieuwe seizoen van het tv-programma Try Before You Die, verdiept BNN-presenta- trice Sophie Hilbrand zich in de religieuze beweging Candomblé, roept ze geesten op en reist ze naar Rio de Janeiro om de samba te dansen op een Brazili aanse praalwagen. „Dat is toch wel anders dan een praalwagen in Bra bant", vertelt ze. „Daar krijg je pas echt het gevoel hoe het is om car naval te vieren zoals je dat op tele visie ziet." De 31-jarige Sophie Hilbrand- maakte haar televisiedebuut in de ludieke items van het SBS-pro- gramma 6Pack en stapte in 2004 over naar BNN. Daar presenteert ze onder andere het veelbespro ken programma Spuiten Slikken, waarin expliciet wordt gesproken over seks en drugs, en probeerde ze jongeren tijdens verkiezingstijd enthousiast te maken voor de poli tiek met Lijst 0. Nu, drie jaar later, is ze één van de populairste gezich ten van de jongerenomroep. Tij dens de perspresentatie van Try Be fore You Die staan journalisten, al lerhande glossy's en cameraploe gen voor haar in de rij. Het programma Try Before You Die is al twee jaar lang dé test voor de presentatoren van BNN, en dat is dit seizoen niet anders. Niet alleen gaan langgekoesterde wensen in vervulling, ook angsten moeten worden overwonnen. Dat daarbij continu de grens wordt opgezocht, werd duidelijk na een bijna fatale stunt van Sander Lantinga. De pre sentator bezocht voor het program ma de Amerikaanse ruimtevaartor ganisatie NASA om gewichtloos heid te ervaren, maar slikte een verkeerd gedoseerde pil tegen mis selijkheid. Volgens de artsen ont snapte hij, dankzij zijn leeftijd en lichamelijke conditie, aan de dood. Hij staat nog steeds onder me disch toezicht. Voor de nieuwe reeks is het presen- Sophie Hilbrand over haar acteeruitstapje: „Misschien vind ik het helemaal niks om mezelf terug te zien." foto CPD tatieteam, naast Katja Schuurman, Filemon Wesselink, Dennis Storm, Ruben Nicolai, Sander Lan tinga en Sophie Hilbrand, uitge breid met Nicolette Kluijver en Yo- lanthe Cabau van Kasbergen. On danks de komst van twee nieuwe 'jonge honden' maakt Sophie Hil brand zich geen zorgen over haar toekomst bij de zender: „Nicolette en Yolanthe doen het erg goed", zegt ze. „Maar ik voel me nog steeds op m'n plek bij BNN." Een totaal andere uitdaging vond Sophie Hilbrand in de film Zomerhitte, een lief desverhaal naar het gelijk namige boekenweekgeschenk van 2005 geschreven door Jan Wol kers. Samen met haar vriend Wal- demar Torenstra vertolkt ze de hoofdrol in het regiedebuut van Monique van de Ven. De opnames van de Nederlandse film zijn in middels achter de rug. „Het is heel spannend", vertelt ze. „We hebben er zes weken over gedaan. In verge lijking met televisie moest ik erg wennen aan het vaste ritme van draaien." De acteerervaring van haar vriend Waldemar, bekend van zijn rol als detective Rinus de Giet in de RTL-serie Grijpstra De Gier, kwam goed van pas. „Als hij bij een opname ontbrak of ik moest iets alleen doen, dan miste ik hem." Of ze vaker een uitstapje naar de filmwereld maakt, weet ze nog niet. „Na afloop vond ieder een die aan de productie meewerk te dat het heel gemakkelijk ging. Ik heb er een goed gevoel over, maar ik wil de film eerst zien. Misschien vind ik het helemaal niks om me zelf terug te zien." In de tussentijd blijft ze vooral druk met haar televisiewerk voor BNN. Er komt een nieuw seizoen Spuiten Slikken en binnenkort presenteert ze de Nederlandse ver sie van het BBC-programma Say No To The Knife, een programma waarbij kandidaten worden aange moedigd af te zien van een cosme tische ingreep. „Ik ben zelf tegen cosmetische chirurgie, dus dat wordt wel heftig", zegt ze. Die af keer weerhield haar er overigens niet van voor Try Before You Die botox in haar lippen te laten spui ten. Try Before You Die, 23 september, 22.15 uur, Nederland 3. Zomerhitte gaat voorjaar 2008 in première. ALLEMENSEN Paris wil geen 'vier blonde baby's' Paris Hilton denkt dat haar vriendin Nicole Ritchie 'de beste moeder ooit' gaat worden, maar zelf moet ze nog niet aan kinde ren denken. „Er gaat een gerucht dat ik vier blonde baby's wil adopteren", aldus Hilton op de website van People. „Volstrekt belachelijk." Op de vraag of ze kinderen zou adopteren ant woordde Hilton: „Misschien. Maar ik wil wel kinderen van mezelf" Hilton wordt de laatste weken regelmatig gesignaleerd met acteur Adrian Grenier. Ze zijn echter geen stel, zegt Hilton. „Hij is een soort mentor voor me, hij leert me wat ik voor het milieu kan doen. Het is fijn om in Los Angeles iemand te vinden die meer heeft te melden dan al die onechte gesprekken die hier meestal worden gevoerd." Lindsay wil Hollywood achter zich laten Lindsay Lohan wil weg uit Hol lywood om van de drugs af te kunnen blijven, zegt haar vader. Michael Lohan sprak zijn doch ter eerder deze maand in Utah, waar ze in de Cirque Lodge af- kickkliniek verblijft. „Toen we el kaar zagen, hielden we elkaar vast en we hebben wel een half uur gehuild", zegt vader Lohan, die zijn dochter voor het eerst in twee jaar zag. „Lindsay zei: pap, ik heb vreselijke dingen gedaan en ik heb drugs gebruikt maar geloof me, ik zal van de drugs af blijven. Ik haat Hollywood en ik wil er niet werken." Tommy Lee koopt nieuw optrekje Tommy Lee heeft een nieuwe vil la gekocht in Californië. De Mot ley Crüe-drummer telde 4,3 mil joen euro neer voor de villa in Calabasa, zo meldt de Los Ange les Times. Het huis, dat 836 vier kante meter beslaat, heeft zes slaapkamers, drie badkamers, een fitnessruimte en een garage waar tien auto's in passen. Als extraatje heeft de 44-jarige Lee een zwembad in de vorm van een piano. Tommy Lee was ge trouwd met Heather Locklear en met Pamela Anderson. Met dé Baywatch-babe kreeg hij twee zoons, de nu 11-jarige Brandon en de 9-jarige Dylan. Enrique Iglesias kookt in 'Life Cooking' De Spaanse zanger Enrique Iglesias is zondagmiddag te gast bij Life Cooking. Dat heeft RTL4 gisteren gemeld. De we reldster gaat samen met presenta toren Carlo Boszhard en Irene Moors Spaanse gerechten koken. Hij zingt in het programma ook zijn nieuwe single Tired of Being Sorry. De populaire Iglesias had recent een grote hit met Do you know (The Ping Pong Song). Za terdag 27 oktober treedt hij op bij de uitreiking van de TMF Awards en maandag 19 novem ber geeft hij een concert in Ahoy. Enrique Iglesias foto AN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 19