Personeel Stork in actie tegen splitsing 'Metaalwerkgevers worden deze week extra zwaar gepakt' Medewerkers NedCar werken korter door terugloop productie Unox rookworst Ik wil Bolletje Brood uit 't Vuistje Lekkersamen genieten met je kinderen Northern Rock sleept financiële sector mee in val PZC Dinsdag 18 september 2007 Candover en LME in onderhandeling over verdeling divisies. door redactie economie DEN HAAG - De 13.000 werknemers van Stork gaan staken als topman Sjoerd Vollebregt zich deze week niet vierkant tegen opsplitsing van het concern blijft verzetten. FNV Bondgenoten stelt Vollebregt van daag een ultimatum. Opsplitsing hangt het concern bo ven het hoofd nadat de Britse in vesteerder Candover gisteren het bod van anderhalf miljard euro voor heel Stork heeft ingetrokken. Machinebouwer Stork wordt de ko mende maand opgesplitst en ver deeld onder de Britse investeerder Candover en het IJslandse consor tium LME, waaronder producent van vis- en vleesverwerkingsma- chines Marei. Marei koopt de productie van kip- penslachtmachines van Stork. Candover koopt de luchtvaartdivi sie en het industrieel onderhoud. Overname door Candover bleek onmogelijk, omdat de IJslanders met een belang van ruim 43 pro cent in Stork weigerden mee te werken. Afgelopen maand hebben Stork, Candover en LME tever geefs om de tafel gezeten om tot |"W Personeel van Stork dreigt met acties om splitsing van hun be drijf te voorkomen. Die dreigt sinds Britse overnamekandidaat Candover zijn bod introk. Lastenverzwaringen kabinet en looneisen drukken op sector. ZOETERMEER - De metaalwerkge vers, zowel grote als kleine bedrij ven, worden deze week vier keer gepakt. Eerst zijn er de lastenver zwaringen van het kabinet op Prinsjesdag en later in de week be ginnen de cao-onderhandelingen. De vakbonden komen dan met ei gen lastenverzwaringen. „De maak-industrie in Nederland heeft het al zwaar met de internationale concurrentie, maar het wordt er zo niet beter op." Dat zegt Jan Kamminga, voorzitter van metaal werkgeversvereniging FME-CWM. Kamminga vreest dat het pakket overheidsmaatregelen zal leiden tot hogere lasten voor de metaalbe drijven. Hij kijkt ook met argus ogen naar de precieze vormgeving van allerlei maatregelen op het ge bied van duurzaamheid. „Wordt het straffen of stimuleren? In het eerste geval is dat nog meer slecht 1^ Jan Kamminga, voorzitter van de metaaiwerkgevers denkt dat de sector het zwaar krijgt door loon eisen, kabinetsmaatregelen, de concurrentie en de kredietcrisis. nieuws." Bovendien zal er een ne gatieve inkomensontwikkeling zijn voor groepen werknemers. De vakbonden zullen volgens Kam minga daarvoor voor hun leden compensatie eisen, ten minste op hef niveau van inflatiecorrectie. „En zij willen natuurlijk daar bo venop inkomensverbetering voor hun leden, die werkgevers ook moeten betalen", aldus Kammin ga- De voorzitter van FME-CWM wil niet overdreven negatief doen. „Po sitief in de regeringsplannen zijn meer investeringen in innovatie, onderwijs en verbetering van de arbeidsmarkt, inclusief herziening van het ontslagrecht. „Maar dat zijn zaken van de lange termijn. De kostenstijgingen beginnen met een", zegt hij. Kamminga wijst erop dat het Ne derlandse bedrijfsleven lijdt onder de internationale kredietcrisis. „Je ziet dat er aarzelingen zijn in de be reidheid te investeren. Als de ont wikkeling doorzet, komt er in 2008 en 2009 heel zwaar weer." De afspraken van de Participatie- top, om meer mensen aan de on derkant van de arbeidsmarkt aan het werk te helpen, worden in de ze sector dan lastig uitvoerbaar, waarschuwt hij. een oplossing te komen. Om de splitsing mogelijk te maken, trok het Britse Candover gisteren for meel het bod op het totale Stork in. Dat opende de weg voor de drie partijen om verder te praten over de opdeling. Aandeelhouders reageerden giste ren geschokt op het intrekken van het bod. Het aandeel Stork verloor drie procent. Analisten wijten het verlies aan de onzekerheid onder beleggers. Overigens vinden die zelfde analisten de onzekerheid on terecht. Zij verwachten dat Stork bij opsplitsing meer opbrengt dan de geboden anderhalf miljard eu ro. Omdat Marei zo duidelijk zijn zinnen heeft gezet op Stork Food, zullen de IJslanders daar ook fors voor willen betalen. LONDEN - De Britse bank Northern Rock, die vrijdag bekend maakte in de problemen te zijn geraakt door de crisis op de kredietmark ten, maakte gisteren op de beurs in Londen een grote duikvlucht en trok in zijn val ook andere fi nanciële instellingen mee. Het aan deel Northern Rock stond tijdens de middaghandel 35 procent lager. Vrijdag was de bank ook al bijna een derde van zijn marktwaarde kwijtgeraakt. Branchegenoot Alliance en Leices- ter leverde ruim 14 procent in. Bar clays verloor 3 procent en Royal Bank of Scotland stond 4,3 pro cent lager. Andere Britse hypo theekverstrekkers zoals HBOS en Bradford en Bingley moesten ook forse verliezen incasseren. Ook op de beurzen van Frankfurt en Parijs stond de financiële sector op verlies. Voor de filialen van Northern Rock stonden gisteren opnieuw honderen klanten van de bank in lange rijen om tegoeden op te ne men. De Britse Centrale Bank schoot Northern Rock vrijdag te hulp met een noodkrediet. Northern Rock heeft ongeveer 1,4 miljoen klanten. De afgelopen da gen hebben rekeninghouders circa 2 miljard pond, zon 3 miljard eu ro, opgehaald. Dat is ongeveer 8 procent van de totale inleg die Northern Rock beheert. BORN - De 1450 medewerkers van autofabriek NedCar in Born gaan korter werken, nu de verkoop van de daar gemaakte Mitsubishi Colt terugloopt. Dat heeft bestuurder Henk van Rees van FNV-Bondge- noten gisteren gezegd. Bonden en bedrijf zijn overeenge komen dat van elk uur dat de me dewerkers korter werker, later drie kwartier worden ingehaald, als de verkoop weer aantrekt. Dit tot een maximum van tweehonderd uur, aldus Van Rees. Het aantal van 2450 medewerkers is gekoppeld aan een verwachte productie van 70.000 auto's dit jaar, maar zoveel auto's worden niet verkocht. De nu gesloten overeenkomst voor komt een nieuwe reorganisatie, omdat de verkoop naar verwach ting weer zal aantrekken. NedCar benadrukt dat het bedrijf blijft uitgaan van een verkoop van 70.000 Colts op jaarbasis. Maar door schommelingen in de ver koop ligt het aantal nu tijdelijk wat lager. Vandaar de aanpassing van de werktijden, aldus NedCar. Inmiddels zijn NedCar en eigenaar Mitsubishi naarstig op zoek naar een nieuwe autofabrikant, die sa men met Mitsubishi auto's wil gaan bouwen bij NedCar. Daarvan hangt de toekomst van het bedrijf af zonder kunstmatige geur- en smaakstoffen. Unox voegt vanaf nu geen kunstmatige geur- en smaakstoffen meer toe aan de rookworst. Wat er wél in gaat. is vlees van de beste kwaliteit en natuurlijke extracten van kruiden en specerijen, zoals nootmuskaat, koriander en zwarte peper. De rookworst wordt er niet alleen lekker en sappig van. het maakt alle kunstmatige smaakversterkers ook meteen overbodig. Dat is mooi meegenomen en zo komt de unieke smaak van de natuurlijke ingrediënten nog beter tot z'n recht. De Unox rookworst blijft dus gewoon de lekkerste. Immers eerlijk is heerlijk. Zor Kijk voor meer informatie op de vernieuwde website iLUnOX.nl Nieuw, Bolletje heeft weer iets nieuws: Brood uit 't Vuistje. Dat is een broodje waar Bolletje het beleg al voor je ingestopt heeft. Zodat het blijft waar het hoort. En dat is dus niet op je pas gewassen witte broek. Ze zijn per stuk verpakt, dus heel handig overal uit 't vuistje te eten. Dat maakt onze broodjes tot een gezond en heel gemakkelijk tussendoortje. Je kan kiezen uit appel-sinaasappel én tomaat-ui. f MP Elke moeder kent het, je kids komen na het buiten spelen het huis binnenstormen om al hun belevenissen en avonturen met je te delen. Bij zo n moment hoort natuurlijk iets lekkers. MILKYWAV® is een chocoladereepje met een luchtige melkvulling. In het nieuwe recept zijn geen kunstmatige kleur- en smaakstoffen toegevoegd en een mini bevat slechts 75 kcal. Natuurlijk is de W smaak ouderwets lekker. Kortom. ^TTiiLiïï MILKYWAY® zorgt ervoor dat moeders hun kinderen kunnen verwennen! Vul het diagram zo in dat in elke rij. elke kolom en elk vierkant van 3x3 vlakjes alle cijfers van 1 lot en met 9 precies één keer voorkomen 6 9 8 5 7 1 6 4 3 5 2 4 6 9 5 7 6 3 2 4 3 1 6 3 3 9 1 6 9 2 Deze rubriek is opgenomen in alle regionale dagbladen van NRp dagbladen (oplage bijna 1.8 miljoen) Meer informatie: e-mail infoCnrp.nl o.v.v. Nieuws getipt voor u'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15