OPVALLEN WORDT ECHT EEN KUNST DIT NAJAAR Rockstar look van Bellerose. Het ouderwetse mannenvest is nog Simpel, stoer en casual (Bellerose). GRIJS, GRIJS, GRIJS EN NOG EENS GRIJS. Grijs is dé mannen- bij uitstek deze winter. In allerlei nuan ces. En al die grijstinten mo gen ook naar haitenlust met elkaar gecombineerd worden. Dat dan weer wel. Voor de broodnodige va riatie is het verder veel zwart, enke le bruintinten en wat wit wat de klok slaat. Ook niet echt kleuren om heel vrolijk van te worden. Af en toe een toefje kleur mag. Meestal is dat dan blauw of rood, trouwens. En... wel altijd gecombineerd met zwart of grijs natuurlijk. Wat het eerst opvalt bij de nieuwe najaarsmode voor de man is dat al les zo smal is en zo strak zit. Wijd is echt helemaal uit. Zelfs de wat meer casual broeken zijn voor hun doen erg smal van snit. Helemaal hip en behoorlijk rock 'n roll is de smalle jeans met een ietwat hangend kruis. Het liefst gedragen in combinatie met een uiterst smal jasje, strak shirt en de nieuwste schoenen met ver lengde en opwippende neuzen of eenvoudige ouderwetse stoffen gym pen. Ook opvallend is dat het er allemaal zeer gekleed en gelikt uitziet. De Britse dandylook lijkt de zo geliefde casual stijl nu echt te verdringen. Dat blijkt ook wel uit het feit dat de hoofdrol in de mannenmode deze winter is weggelegd voor het colbert je. Dat kan namelijk altijd en overal worden gedragen. Op een jeans, als overjas met een dikke trui eronder. Met overhemd, een nette pullover of coltrui eronder. Voor het werk, op een feestje of gewoon zomaar. Het is er in allerlei uitvoeringen en stoffen. Ruige ribfluweel, tweed, wol, leer en zelfs in hippe glansstof- fen. Presentator Matthijs van Nieuwkerk heeft met zijn immer te krappe jas jes blijkbaar een regelrechte trend ge zet. Ook het kostuum-nieuwe-stijl is namelijk behoorlijk smal van snit. Ei genlijk moet het net als bij Van Nieuwkerk zitten alsof het een maat je te klein is. Met iets te korte mou wen waar a la Van Nieuwkerk de manchetten van het overhemd uit- piepen. Het jasje heeft kleine revers en de pantalon is aansluitend. Het krijtstreepje blijft favoriet. zo'n topper deze winter. Met knoop jes of rits past het overal bij. Loshan gend op een strakke jeans voor een wat meer (maar niet te) nonchalan te touch of dichtgeknoopt met een stropdasje eronder op een geklede pantalon voor de trendy nerdlook. De strakke pullover met V-halsje in een effen kleur of met een ruitjespa troon past helemaal in deze trend. Tegenhanger hiervan is de grof ge breide trui met Noorse motieven en het behaaglijke (kabel)vest al dan niet met bontkraagje. Ook bij deze kledingstukken geldt: niet te wijd alstublieft. Leer is erg populair bij de mannen dit seizoen. Glimmend leer wel te verstaan. De meestal korte, stoere jacks glimmen je tegemoet. Voor gu re winterdagen is er verder de ele gante halflange overjas, de nette par ka en wollen duffelcoats. Al langer gaande in het modebeeld is het vervagen der seizoenen en dat is ook in het mannenbeeld zicht baar. Korte mouwtjes in de winter hadden een tijd geleden echt niet ge kund, maar nu is het eigenlijk dood gewoon. Ook een dun T-shirt kan gewoon in de winter doorgedragen worden. Accessoires peppen de sobere mode De halflange dit najaar een beetje op. Lekkere lan- jas ge sjaals zijn een must. Ook over (Benetton), een zakelijke outfit of een mooie halflange overjas. En dan is er de tas. De mannentas lijkt nu toch echt de finitief door te dringen. En dan heb ben we het niet over dat kittige pols tasje dat ooit in de duistere jaren tachtig zijn intrede deed, maar over royale, mooi afgewerkte lederen tas sen waarin alle zaken voor studie of werk passen en die stoer schuin over het lichaam gedragen kunnen worden. Een kleuraccentje mag (Chasin' denim).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 107