Politie: Maddie is in zee gedumpt Gmbrère Dag van de waarheid voor Microsoft MODE SHOW DONDERDAG Nederlands stel gewond bij vliegramp vakantie-eiland Phuket Al-Sadr verlaat regering Irak PZC Maandag 17 september 2007 7 Britse peuter mogelijk vanaf jacht van vriend ouders verdwenen. door onze correspondent Henk van den Boom BARCELONA - De Portugese politie houdt er rekening mee dat zij het lichaam van Madeleine nooit zal vinden. Een hypothese is dat het verdwenen Britse meisje in een tas, verzwaard met stenen, in zee is gegooid vanaf het jacht van een vriend van Gerry en Kate Mc- Cann, de ouders van Madeleine. De recherche heeft wetenschap pers van de universiteit van Faro gevraagd de zeestroming voor de kust van Praia da Luz in kaart te brengen. Kort na de verdwijning van de kleuter is de boot van de vrienden al op sporen onderzocht. Inmiddels zijn Portugese politie mensen in Groot-Brittannië aange komen om samen met Britse colle ga's moeder Kate opnieuw te ver horen. De ouders hebben de hulp ingeroepen van twee advocaten, onder wie Angus McBride. Deze kreeg bekendheid als verdediger van de Chileense dictator Pino chet toen Spanje om zijn uitleve ring vroeg. De Britse mediamag naat Richard Branson schonk 150.000 euro aan het fonds dat is opgericht om de verdediging van het artsenpaar te bekostigen. De ouders hebben hun acties om hun dochtertje op te sporen weer leven ingeblazen met een adverten tiecampagne in Spanje en Portu- PW De Portugese politie onderzoekt serieus de mogelijkheid dat het verdwenen Britse meisje Madelei ne McGann vanaf een jacht in zee is gegooid. gal. Daarvoor is een fonds van an derhalf miljoen euro beschikbaar. Kate en Gerry McCann houden vol dat Madeleine is ontvoerd op de avond van 3 mei toen zij met vrienden zaten te eten. De Britten zijn niet zo zeker meer van de onschuld van de ouders. Uit een onderzoek in opdracht van The Sunday Times blijkt dat maar 20 procent overtuigd is van de onschuld van Kate en Gerry, terwijl 48 procent denkt dat de twee wel eens iets te maken zou den kunnen hebben met de ver dwijning van Madeleine. In vooral de Portugese en Britse media is het verdwenen meisje na bijna vijf maanden nog steeds voorpaginanieuws. Geruchten en feiten strijden om de voorrang. De Spaanse kwali teitskrant El Pais vergeleek giste ren de zaak-Madeleine met een soap waar wereldwijd naar wordt gekeken. De krant vergelijkt de be kendheid van Madeleine met die van Harry Potter. Moeder Kate kan volgens de krant concurreren met prinses Diana, zowel in war me genegenheid of juist afschuw die zij teweegbrengt. NAJAAR 2007 20 september 10.00 - 13.30 - 16.00 - 19.00 uur gratis toegang LANGE DELFT 16 MIDDELBURG 0118 - 612036 f www.gimbreremode.com BANGKOK - Zeker 66 mensen zijn gisteren om het leven gekomen door een vliegtuigongeluk op het Thaise vakantie-eiland Phuket. Ongeveer twintig mensen worden vermist. Dertig overle venden zijn met verwondingen naar twee zieken huizen in Phuket overgebracht. Twee Nederlan ders die gewond zijn geraakt, zijn de 29-jarige Brent Boerkamp uit Arnhem en zijn 23-jarige vriendin. De moeder van Brent, Marianne Boer kamp, vertelde dat gisteravond in een uitzending van Radio Nederland Wereldomroep. De moeder heeft telefonisch contact gehad met haar zoon. Brent was door zijn verwondingen nog niet in staat om te vertellen wat hem precies is overko men. Het tweetal wordt in een ziekenhuis behan deld. Brent heeft een klaplong, bij zijn vriendin zou sprake zijn van twee gebroken rugwervels. Thaise luchtvaartfunctionarissen zeiden dat er 128 mensen aan boord van het toestel waren. Volgens de Thaise minister van Transport waren onder de passagiers zeker zeventig buitenlan ders. Het toestel van de vliegmaatschappij One-Two-Go kwam na de landing naast de start baan terecht, waarna het in stukken brak en in brand vloog. Het toestel kwam vanuit de hoofd stad Bangkok. Tijdens de landing regende het hard. foto EPA NAJAF - De politieke beweging van de radicale sjiitische geestelijke Mo- qtada al-Sadr is zaterdag uit de Iraakse regering gestapt. De partij laat de sjiitische coalitie VIA van de Iraakse premier Nuri al-Maliki achter met nog maar de helft van het oorspronkelijk aantal parle mentszetels. De Sadr-groep, die deel uitmaakte van de VIA, telt 32 volksvertegen woordigers. De VIA bestond uit vier grote sjiitische partijen. Het blok bezette oorspronkelijk 130 van de 275 zetels. Dat aantal slonk naar 115 toen de Fadhila-groep in maart al uit de VIA stapte. De VIA is de grootste groep binnen de re gering. Volgens Gufran Saad, een parlementariër van de Sadr-groep, stappen zij uit de alliantie, omdat zij niet worden geraadpleegd bij belangrijke beslissingen. Hof in Luxemburg doet historische uitspraak over dominantie gigant. door onze correspondent Hans Certsen BRUSSEL - De al jaren slepende juri dische titanenstrijd tussen Micro soft en de Europese Commissie be reikt vandaag een nieuw hoogte punt. Ruim drieëneenhalf jaar na dat het dagelijks bestuur van de Europese Unie Microsoft een boe te van 497 miljoen euro oplegde omdat het bedrijf misbruik zou maken van zijn dominante markt positie, doet het Hof van Eerste Aanleg in Luxemburg een uit spraak over de rechtmatigheid van die enorme boete. Het is de hoog ste ooit door Brussel aan een be drijf opgelegd. De uitspraak van het Luxemburg se hof is op voorhand historisch, want er staat veel op het spel. Niet alleen vele honderden miljoenen aan boetes, maar ook de geloof waardigheid van het Brusselse me dedingingsbeleid. En mocht Micro soft verliezen, dan moet het wel licht zijn even succesvolle als om streden business-strategie herzien. De Europese Commissie en Micro soft liggen al sinds het einde van de jaren negentig overhoop over de vraag of Microsoft misbruik maakt van haar dominante markt positie. Volgens de commissie zet Microsoft concurrenten als Real Player buitenspel door gratis me diaspelers in te bouwen in het Windows-besturingssysteem waar op wereldwijd 95 procent van alle personal computers draait. Daarnaast eist Brussel dat Micro- 'Dominant Microsoft zet concurrenten buitenspel en frustreert innovatie' soft technologische informatie over het besturingssysteem van haar servers (de 'broncodes') te gen redelijke prijzen beschikbaar stelt aan concurrenten, zodat die software kunnen ontwikkelen die op Windows-computers kan draaien. Omdat Microsoft dat jarenlang wei gerde, legde Mario Monti, de voor ganger van Neelie Kroes als Euro pees Commissaris voor Mededin ging, Microsoft in maart 2004 een boete van 497 miljoen euro op. Kroes, die Monti een half jaar later opvolgde, verhoogde die boete in 2006 nog eens met ruim 280 mil joen euro omdat Microsoft nog al tijd niet volledig gehoor had gege ven aan de eisen van de commis sie. Een mogelijk forse verhoging van die boetes zit nog in het vat. Microsoft stelt dat de eisen van de Europese Commissie een ramp zijn voor bedrijven die innovatief bezig zijn. Die zouden de vruch ten van hun eigen research moe ten delen met concurrenten. Vol gens een woordvoerder van Kroes is het eerder omgekeerd. Microsoft zou zo'n 'megadominante markt positie' hebben verworven, dat het nauwelijks nog innoveert, terwijl het kleine, echt innovatieve bedrijf jes buitenspel zet door gratis me diaspelers en zoekmachines in haar besturingssystemen in te bou wen. Het is nu aan het Luxemburg se hof om een uitspraak te doen in de technisch zeer ingewikkelde zaak. In Brussel wordt met allerlei uitkomsten rekening gehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7