Alcoholfuiken voor fietsers Miljoenennota ligt weer op straat ondanks beveiliging Ondernemer Overheid meer aan de 'vrije' software Bel nu 0113 - 315 500 PZC Maandag 17 september 2007 5 Jongeren zitten uitgelaten op de fiets na een wedstrijd van het Nederlands elftal afgelopen zomer. Justitie en politie zullen meer doen om dronken fiet sers aan te pakken. archieffoto Taco van der Eb/CPD Politie zal jongeren op fiets meer controleren op drankgebruik. door Rudi Buis DEN HAAG - Justitie en politie pak ken dronken fietsers harder aan. Met name in de buurt van 'hot spots', zoals tentfeesten op het platteland of bij illegale zuipketen in het Westland, zal de politie alco- holfuiken opzetten voor fietsers. Dronken op de fiets zitten is ge woon verboden, zegt Leo Maat van het Bureau Verkeershandha ving van het Openbaar Ministerie (BVOM). „Je brengt anderen in ge vaar. Het is goed dat daar meer op gecontroleerd gaat worden." Maat stelt dat het 'logisch is' dat ie mand met drank op achter het stuur van een auto gevaarlijker is dan op de fiets. „Maar dat mag geen excuus zijn. Er zijn genoeg mogelijkheden om niet met de fiets of auto te hoeven. Er is altijd wel een borrelbus, of je regelt een BOB." Het politiekorps Haaglanden heeft in het Westland afgelopen zomer al drie grote controles gehouden. Bij een controle in Naaldwijk wer den duizend autobestuurders en fietsers gecontroleerd, van wie er 41 te veel hadden gedronken. Op vallend was het grote aantal fiet sers dat onder invloed reed. „In de wet staat heel duidelijk dat je niet onder invloed aan het verkeer mag deelnemen. Dus ook niet op de fiets", aldus een woordvoerder van het korps. De Stichting Alcoholpreventie is blij met de extra controles in de buurt van 'hotspots', waar ook de discotheken en voetbalkantines on der zouden moeten vallen. Fietsen met te veel drank op is verboden. Vooral bij tentfeesten en illegale zuipketen zal de poli tie fietsers streng controleren. De Fietsersbond is kritisch. „Het grote voordeel is dat je al een wettelijk apparaat hebt om jonge ren die te veel drinken aan te pak ken. Drank op de fiets mag ge woon niet. De controles zullen een gunstig effect hebben", ver wacht directeur Wim van Dalen. De Fietsersbond is kritisch over de plannen van justitie en politie. Stappers pakken nu juist de fiets in plaats van de auto, zodat zij kun nen drinken. De bond vreest dat als de politie 'topprioriteit' zal geven aan dron ken fietsers, die dan weer de auto gaan pakken. „Ik denk dat ze beter met een slok op de fiets kunnen nemen", zegt een woordvoerster. Kabinet stemt in met actieplan 'Nederland Open in Verbinding' DEN HAAG - De overheid moet meer gebruikmaken van Vrije' software. Rijk en gemeenten wor den daardoor minder afhankelijk van bepaalde leveranciers met een grote machtspositie. Dat beperkt de kosten. Dat staat in het Actie plan 'Nederland Open in Verbin ding', waarmee het kabinet heeft ingestemd en dat vandaag naar de Tweede Kamer wordt gestuurd. In de Kamer maken vooral linkse partijen zich zorgen over de machtspositie van grote bedrijven als Microsoft en het gebrek aan concurrentie. De kartelwaakhond NMa riep in zijn jaarverslag soft warebedrijven op tips en klachten te melden. Het kabinet zal nu aan de NMa vragen onderzoek te doen naar de softwaremarkt. Daaruit kan blijken of er meer maatrege len moeten komen dan het kabi net nu aankondigt in het plan. Het Centraal Planbureau wordt ge vraagd onderzoek te doen naar de mate waarin afnemers profiteren van de inzet van meer vrije soft ware. Ook dat kan leiden tot aan scherping van het beleid. Diensten van de overheid zullen gebruikmaken van 'open standaar den en open source software'. Zij mogen daarvan alleen afwijken als zij daarvoor goede redenen kun nen aanvoeren, schrijft staatssecre taris Heemskerk in het actieplan. Open standaarden mogen door ie dereen vrij gebruikt worden. Er wordt een begin gemaakt met een open standaard voor uitwisselen van documenten, die in april vol gend jaar bij de overheid gemeen goed moet zijn. Het gaat dan om de standaard ODF, naast bestaan de standaarden als PDF en DOC. pagina 7: dag van de afrekening voor Microsoft RTL Nieuws gaat met begrotingsplannen voor 2008 aan de haal. door Peet Vogels DEN HAAG - De Miljoenennota is opnieuw uitgelekt. Alle voorzorgs maatregelen ten spijt, zwaaide Frits Wester van het RTL Nieuws zaterdagavond met een dik pak pa pier als bewijs dat de begrotings plannen voor 2008 ook dit jaar weer oud nieuws zijn bij de pre sentatie morgen. De schuldigen voor het lekken worden gezocht bij de fractievoorzitters van de po litieke partijen. Het voortijdig uitlekken van de Miljoenennota is bijna een traditie aan het worden. Alleen vorig jaar bleef het stuk tot Prinsjesdag ge heim. „Toen hebben we geen exemplaren vooraf aan de fractie voorzitters van de partijen in de Eerste en Tweede Kamer gege ven", aldus een woordvoerder van het ministerie van Financiën. „Dit jaar hebben we dat wel ge daan, zodat ze zich goed kunnen voorbereiden op Prinsjesdag. Maar het is natuurlijk niet de bedoeling dat ermee wordt gestunt." Bij het 'Maar het is natuurlijk niet de bedoeling dat ermee wordt gestunt' ministerie weten zij zo langzamer hand niet meer wat zij moeten doen om het uitlekken van de stukken te voorkomen. Vorig jaar kondigde toenmalig minister van Financiën, Gerrit Zalm, nog aan dat er strenge maatregelen zouden worden genomen. Eerder zette Zalm verschillende cijfers in de exemplaren van de Miljoenennota in de hoop dat die genoemd zou den worden als de nota was uitge lekt. Maar dat hielp niet. Dit jaar werd op elke pagina een water merk gezet. „Daardoor is precies te zien aan wie een exemplaar van de Miljoe nennota is uitgereikt", aldus de woordvoerder. „Maar nadat we ze vrijdag hadden afgeleverd bij de partijen, zijn wij het zicht kwijtge raakt op wat ermee gebeurt." De kans is groot dat volgend jaar exemplaren van de Miljoenennota niet meer vooraf worden verstrekt. Overigens waren de meeste maat regelen die in de Miljoenennota worden aangekondigd al uitgelekt via kranten, radio en televisie. Nieuwsgierig naar de mogelijkheden in de Ondernemer? Bel voor een afspraak! Op woensdag 24 oktober verschijnt een speciale uitgave van 'de Ondernemer' die geheel in het teken staat van het werven van personeel. Hierin kunt u laten zien welke mogelijkheden uw bedrijf biedt op het gebied van ontwikkeling en scholing, aan welke innovaties u werkt of hoe goed de faciliteiten zijn binnen uw bedrijf. Kortom: Profileer uw organisatie als dé nieuwe werkgever!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5