Vlissingen te sterk voor Tempo Sport Pijnlijke terugkeer voor Terneuzen in derde klasse Rapide-speelster Leonie de Bruijne (witte rok rechts) schiet net naast de goal van Prinsenbeek. foto Camile Schelstraete Uitblinkster Brechtje de Schipper leidt ploeg naar ruime winst. door Peter Snelders goes - Vlissingen speelde een ster ke wedstrijd in de derde klasse van de hockeycompetitie voor vrouwen. Tempo werd met 5-2 ver slagen. Het vrouwenteam van Olympia boekte het eerste succes van dit seizoen door Vlijmen met 3-2 terug te wijzen. Vrouwen Derde klasse. Vlissin- gen-Tempo 5-2 (2-1) Vlissingen had vrijwel de gehele wedstrijd een veldoverwicht. In de beginfase schoot Merel de Kam een strafbal tegen de paal. Niet veel later bracht Caro Schuitema Vlissingen aan de leiding. Uit de rebound van een strafcorner kwam Tempo langszij, maar op slag van rust zorg de Iris Koole voor de belangrijke 2-i. Het was uitblinkster Brechtje de Schipper die Vlissingen in de tweede helft op het juiste spoor zette. Direct na rust zorgde zij voor 3-1 en tien minuten later voor 4-1. Het werd 4-2 uit een strafcorner, voordat Danielle Sturm de de laatste treffer maakte. Rapide-Prinsenbeek 0-1 (0-1) Ra- pide begon te slap aan de wed strijd. Net voor rust kwam Prinsen beek op voorsprong. In de tweede helft toonde Rapide veel karakter. Het drong Prinsnebeek terug op ei gen helft en kreeg een aantal mo gelijkheden om langszij te komen. Die bleven echter onbenut. Vierde klasse. Vlijmen-Olympia 2-3 (1-0) In de eerste helft liep het niet soepel bij Olympia. In die pe riode kwam de thuisploeg ook op voorsprong. Na rust verhoogde Olympia het tempo. Het speelde een uitstekende helft en drong Vlij men terug op eigen helft. Daphne Verhoeven tekende voor 1-1 en liet niet veel later ook 1-2 noteren. Uit een strafcorner scoorde Andrea Noorthoek op aangeven van Karin Schueler t-3. In de laatste minuut werd het nog 2-3, maar toen was de buit al binnen. f*5 De mannen van Olympia kwa- men er niet aan te pas tegen Sou- burgh. Het vrouwenteam van Olympia won wel. Vlijmen werd met 2-3 verslagen. Mannen. Vierde klasse. Sou- burgh-Olympia 6-2 (2-1) Vooral de zeer bewegelijke en snelle aan- valslinie van Souburgh speelde Olympia parten. Dat team nam vlot een voorsprong van 2-0. Olympia had wel pech dat uit straf- corners tot twee keer toe de paal werd geraakt. Toch kreeg het voor de rust aansluiting door een treffer van Jack d'Angremond. In de twee de helft verruimde Souburgh de marge naar 4-1. Olympia toonde daarna toch nog enige veerkracht. Op aangeven van Jorg Neve scoor de Aaron Lexmond 4-2. Direct daarna werd het uit een strafbal 5-2 en was de strijd beslist Olym- pia-doelman Sebastiaan van Dalen moest in dit duel verschillende knappe reddingen verrichten. Rotterdamse titelkandidaat blijkt veel te sterk. door Roeland Alders goes - Terneuzen werd bij terug keer in de derde klasse getrakteerd op een pijnlijke nederlaag. De scha kers van Middelburg en Goes hiel den elkaar in evenwicht. Terneuzen-CharloisEuropoort 2,5-5,5: Na vorig jaar geproefd te mogen hebben aan de tweede klas se, kregen de Terneuzenaren het nu in de derde klasse niet makke lijk. De nederlaag was volkomen terecht. Alleen Daniel Lansay, die vorig jaar slecht anderhalve punt scoorde, wist zijn partij in winst om te zetten. M. Freeke-E. van Beers 0,5-0,5, J. Breukel- man-D. de Wit 0,5-0,5, C. Freeke-A. Ooms 0-1, Q. Ducarmon-M. de Wit 0-1, J. Gernaart-V. Maes 0-1, D. Lansay- K. Soerjadi 1-0, J. Dees-C. de Wit 0-1, G. Kamminga-A. Kouwenhov 0,5-0,5. Souburg-De Pion 2 3,5-4,5: In een spannend duel was het De Pion 2 dat er met de zege vandoor ging. In het begin zag het er goed uit voor de Souburgers, maar naar mate de tijdnoodfase aanbrak, gin gen de voordelige stellingen de mist in. Op een 4-2 achterstand moesten Koos Zomer en Collin Boelhouwer het doen voor Sou burg. Zomer slaagde, Boelhouwer 1^ De derby tussen Middelburg en Goes eindigde in een gelijkspel. Joop van Ruler haalde het ver diende gelijkspel binnen voor de Bevelanders. half zodat een kleine nederlaag ge leden werd. J. Hekhuis-R. van Loon 0-1, C. Boelhou wer-C. Rens 0,5-0,5, K. Zomer-E. van Loon 1-0, R. Bosters-T. Van Eek 0,5-0,5, R. Van Gemert-M. Peeters 0-1, R. Alders-M. Huijser 0-1, B. Henderikse-N.H. Cheng 0,5-0,5, 8. C. Boogaard-B. Onrust 1-0. Dordrecht-HWP Sas van Gent 3 4,5-3,5: In een gelijkopgaand duel was het Dordrecht dat aan het langste eind trok. De Zeeuws-Vla mingen hadden zeker kans op meer. Herman van de Wynkele stond gewonnen, maar zag zijn partij in remise eindigen en Lisa Schut maakte een fout in haar re miseeindspel. B. Eikelboom-H. Schut 0-1, M. Timmer- mans-D. Schut 1-0, P. Pluijmert-H. v/d Wynkele 0,5-0,5, R. Hofman-A. Galle 1-0, T. Slagboom-H. Schut 0,5-0,5, M. Hol- wijn-L. Schut 1-0, J. v/d Grind-H. de Rid der 0,5-0,5, K. Abee-M. Rademakers 0-1. Middelburg-Goes 4-4: Goes debu teerde met een gelijkspel tegen het zwaar gehavende Middelburg. Na de vooruitgespeelde partij tussen Cor lansen en Jaap Pauptit die re mise werd, leek het Goes die aan spraak mocht maken op de winst. Louis Nieuwenhuijse leek te gaan winnen van Alex Jonkheer, maar zijn vlag viel. Bij een 4-3 stand voor Middelburg was het Joop van Ruler die het verdiende punt bin nenhaalde. H.J. Meijer-J. Grochal 0-1, J. de Wolf-R. Burgerhof 0,5-0,5, 3. C. de Wolf- R. v/d Braak 0,5-0,5, 4. C. Jansen- J. Pauptit 0,5-0,5, 5. M. Westerweele- J. Van Ruler 0-1, 6. A. Jonkheer- L. Nieuwenhuijse 1-0, 7. R. Lauer- E. Kloosterman 1-0, 8. M. Jan- sen-M. Luitwieler 0,5-0,5. pzc Maandag 17 september 2007 41 Skeeleraar Mesu blijft zichzelf verbazen alem - Skeeleraar Erwin Mesu uit Middelburg blijft zichzelf verba zen. Tijdens de slotwedstrijd van de Holland Inline Cup in het Gel derse Alem wist hij zich in een veld van gecombineerde A- en B-rijders in de kopgroep van acht te nestelen. Gerrit-Ian van der Wal uit Urk, een A-rijder, spurtte naar de winst. Mesu behaalde een zes de plaats en werd daarmee eerste B-rijder. In het eindklassement wist hij op een vijfde plaats beslag te leggen. Michel Schrier derde op tien kilometer zevenbergen - Twee dagen na zijn overwinning in de Spieren voor spierenloop in Middelburg is Mi chel Schrier van Dynamica derde geworden op de wegwedstrijd over tien kilometer. De winnaar van het PZC-stratenloopcircuit no teerde een tijd van 33 minuten en 20 seconde, Huub Maas (Etten Leur) won de wedstrijd, lohn van Caspel uit Vlissingen is op de halve marathon in Gronin gen derde geworden bij de man nen H50 in een tijd van 1 uur 30 minuten en 26 seconden. Davy Gunst fietst naar podiumplaats in België ottergem - Davy Gunst uit Yerse- ke heeft gisteren een podium plaats behaald bij een klimkoers in het Belgische Ottergem, in de buurt van Zottegem. De wielren ner van de school van Theo Mid delkamp werd derde in de catego rie aspiranten tot en met twaalf jaar. Zijn clubgenoot Peter Blok werd vijfde in de categorie aspiranten tot en met dertien jaar. Ook Blok komt uit Yerseke. Hij won vorige maand de jeugd-wielerronde van Maassluis. Het Witte Paard lijdt nederlaag in Apeldoorn goes - De Zeeuws-Vlamingen be gonnen goed aan de wedstrijd met remises van Hans Groffen, lohan Goormachtigh en Tanguy Ringoir. Steven Geirnaert en Thibout Maenhout leken erg goed te staan, maar verloren alsnog. Gunther De- leyn zag zijn gunstige positie ook verdwijnen. Hij kon nog remise v houden, maar gaf zijn partij uit handen, waarna het gebeurd was met de Zeeuws-Vlamingen. Homburg Apeldoorn -HWP Sas van Gent 7,5-2,5: J. Gustafsson-H. Car- dori 0,5-0,5 S. Ernst-K. Leenhouts 1-0, S. Siebrecht-S. Geirnaert 1 -0, M. Bos- boom-T. Maenhout 1 -0, A. Kabatianski-T. Piceu 0,5-0,5, R. Pruijssers-F. Decoster 1-0, G. Souleidis-T. Ringoir 0,5-0,5, M. van Delft-J. Goormachtigh 0,5- 0,5, A. van de Oudeweetering-G. Deleyn 1-0, L. van Beek-H. Groffen 0,5- 0,5. Philidor Leiden-HWP Sas van Gent 2 1,5-6,5: De reserves van Het Witte Paard begonnen sterk in hun rentree in de tweede klasse. Gert van Rij en Rudy van de Wyn- zorgden voor de eerste punten voor Het Witte Paard, dat verder niet meer in de problemen kwam. N. Kuyf-A. Hugaert 0,5-0,5, A. van den Berg-K. Nieuwelink 0,5-0,5, H. van Vliet-E. van Leeuwen 0-1, H. van Halde- ren-M. Lacrosse 0-1P. Bakker-H. Pro voost 0-1, W. van Briemen-G. van Rij 0-1, M. Vergeer-R. van de Wynkele 0-1, R. Koes-J. de Zwart 0,5-0,5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57