Sport Bertou en Eibers klasse apart in Kloosterzande Mateman wint EK roeifietsen Nick van der Lijke kan Ronde van Nieuwdorp niet naar zijn hand zetten Judith Stap wint bij de senioren Tim Pleijte pakt Zeeuwse titel 40 Maandag 17 september 2007 PZC Amazones winnen beiden twee proeven in hun klassen. door Lucien Roelandt KLOOSTERZANDE - Met twee over winningen kon Agnetha Bertou za terdag op de dressuurwedstrijd van de Honteruiters in Klooster zande op een goed optreden in de klasse Z terugkijken. In de klasse Li schreef thuisamazone Maart je Eibers beide proeven met over macht op haar naam. In de eerste proef moest Agnetha Bertou met Viatamine H kennelijk nog even wennen aan de grote ring waarin de Z proeven worden gereden. De proef was wel goed voor de overwinning, maar de 202 punten waren niet toereikend voor het felbegeerde winstpunt. Met een score van 216 punten in de tweede proef bewees de combi natie dat ze wel degelijk klaar is voor het zwaardere werk. De grieperige Maart je Eibers had er geen spijt van dat ze het ziek bed had verruild voor de wed- strijdring. De amazone uit Ossenis- se stuurde in de eerste proef de ex pressief bewegende vierjarige Wal- lodja R in de eerste proef met een score van 202 punten naar de over winning en eindigde met twee puntjes minder met Willow R op de tweede stek. In de tweede proef was het de beurt aan Willow om het hoofd stel op te laten sieren met het oran je erelint. Walodja R stuurde ze met 197 punten naar de derde plaats. Evelien de Winne nestelde zich met Davinci met 199 punten op de tweede plaats. Maartje Eibers: „Ik voelde me van morgen verschrikkelijk ellendig en heb lang getwijfeld of ik me af zou melden. Maar het was één van de laatste mogelijkheden om deze vierjarige paarden in een buiten concours te laten starten. De kans om dit zo dicht bij huis te doen, wilde ik niet voorbij laten gaan. Ik heb er geen spijt van. Ik heb grote verwachtingen van deze paarden en ze hebben me niet teleurge- Het was spannend in de klasse L2. Evelien de Kesel wint de eer ste proef. De tweede proef wordt met miniem verschil ge wonnen door Margretha Vink. steld. Beide proeven waren goed voor twee winstpunten. Een bete re start kan je niet wensen. Het succes smaakt naar meer. Maar de paarden zijn nog erg jong. Ik wil ze daarom niet overvragen. Bij de start van het indoor seizoen wil ik nog enkele wedstrijden rijden en dan krijgen ze weer even rust." De klasse L2 kenmerkte zich door een sterke kopgroep, wat borg stond voor een spannende strijd. In de eerste proef toonde Evelien de Kesel zich met de apart bewe gende merrie Argentana met 205 punten de beste. In het kielzog van de combinatie uit Watervliet eindigde Lisette de Dekker met Vesta van de organiserende Hon teruiters en Margretha Vink met Weltboy met 200 punten op gelij ke hoogte. Dankzij de beslissende onderdelen mocht Lisette den Dek ker zich bij de prijsuitreiking als tweede opstellen. In de tweede proef eindigde Mar gretha Vink op gelijke hoogte met Kimberley Cornelisse met Nouvel le Natache bovenaan. Nu spraken de beslissende onderdelen echter in het voordeel van Margretha Vink. Coureur uit Middelburg zit in de tang bij zijn medevluchters. door Wim de Vos NIEUWDORP - Gedesillusioneerd verliet Nick van der Lijke zaterdag Nieuwdorp. De coureur uit Mid delburg maakte in de nieuwelin genwedstrijd deel uit van de kop groep en was dicht bij de overwin ning. Van der Lijke werd echter ge klopt in de sprint en werd derde. Teleurgesteld leverde hij meteen zijn rugnummer in en haalde hij zijn licentie op zonder op de huldi ging te verschijnen en zonder prij zen en premiegeld mee te nemen. De jonge coureur van de zrtc Theo Middelkamp is bezig aan een sterk seizoen. Hij won al verschillende wedstrijden, eindigde vorige week nog als tweede in een sterk bezet te Belgische wedstrijd en had zijn zinnen gezet op een overwinning in de Ronde van Nieuwdorp. Van der Lijke maakte daarin ook een sterke indruk en luidde de be slissende fase in. Hij demarreerde en kreeg drie coureurs in zijn wiel mee. De Brabanders Moreno Hof land en Ricardo van de Klundert en Dylan van Baarle uit Zoeter- meer. Dit kwartet bleek veel te sterk voor de rest en liep uit naar een voorsprong van ruim twee mi nuten. Van der Lijke zat in de tang bij Hofland en Van de Klundert en moest in de spurt om de bloe men uiteindelijk genoegen nemen met de derde plaats. Hofland won, Van de Klundert werd tweede. Bij de nieuwelingen-meisjes en ju nior-vrouwen werd besloten een omnium te rijden met een indivi duele tijdrit over drie kilometer en een rit in lijn over twintig kilome ter. Nancy van Burg uit Delfgaauw won de tijdrit en Tessa van Nieuw- poort uit Nieuwerkerk aan den IJs- sel de rit in lijn. Het algemeen klas sement werd gewonnen door Nan cy van Burg. Lisa Phernambucq uit Ovezande eindigde als derde. De sprint van de kopgroep van vier man werd gewonnen door de Brabander Moreno Hofland. Van der Lijke moest genoegen ne men met een derde plaats. hank - De finalewedstrijden van het Open Water Circuit 2007 zwemmen werden gehouden in de recreatiepias Kurenpolder bij Hank, ludith Stap (14) won de 2000 meter vrije slag bij de vrou wen in een tijd van 26.41,33. Ze voerde een kopgroep van negen zwemsters aan, die allen binnen acht seconden finishten. Daaron der zat clubgenote Mieke van Dort, die uitstekende zaken deed voor het landelijk klassement. Het bleek echter niet voldoende om di recte concurrente Desiree Emmen voorbij te streven. Bij de mannen zette Charles Potin met de negen de plaats in 25.41,27 de enige Zeeuwse prestatie neer. Eline Nijs- kens zette een goede prestatie neer op de 2000 meter schoolslag bij de vrouwen. Ze werd derde. VLISSINGEN - Echt spetterend was de finale van het VZA-baancircuit op de atletiekbaan Baskensburg in Vlissingen zaterdag niet. De senio ren lieten het evenals in Oostburg massaal afweten. Tim Pleijte van Dynamica pakte zijn tweede Zeeuwse titel van het seizoen door de 5000 meter zon der enige tegenstand te winnen in 16 minuten en 18.07 seconden. Franky Beljaars (Dynamica), in vol le voorbereiding voor de Kustmara- thon, liep een bekeken race en pak te de titel bij de masters. Sandra de Block (RKHAV) werd Zeeuws kampioen bij de vrouwen in een tijd van 19.41.08. Stefan Stokman (Dynamica) verbe terde zijn speerwerprecord naar 34 meter en 99 centimeter. Op de ko gel was Stokman eveneens de sterkste met 11,50 meter. ■ft*.. Op Neeltje Jans werd zaterdag en gisteren het Europees kampioenschap roeifietsen gehouden. foto Marijke Folkertsma Drie tweede plaatsen genoeg voor eindzege in wedstrijdklasse. door Bas Koel GOES - Martijn Mateman heeft de negende editie van het Europees kampioenschap roeifietsen gewon nen. Zonder een onderdeel te win nen eindigde de roeifietser uit Aal ten als eerste in de wedstrijdklas se. Het evenement werd gehouden op Neeltje lans. De wedstrijdklasse bestaat uit vier onderdelen: een criterium over veertien kilometer, een sprint van 333 meter, een uurrace en een duurrace van tachtig kilometer. Mateman presteerde zaterdag en gisteren het constantst. Op de sprint werd hij vijfde, op de drie andere onderdelen eindigde hij als tweede. Derk Thijs uit Middelburg eindig de als tweede in het eindklasse ment. Door een negende plaats op de sprint verloor hij de eerste plek in het klassement. Op de lange af standen was de Middelburgse roei fietser duidelijk het beste. Het cri terium en de duurrace over tachtig kilometer werden beide door hem gewonnen. Olympisch roeikam- pioen Nico Rienks - hij won goud in Seoel in 1988 - eindigde als der de. Opvallend waren de goede presta ties van toproeier Matthijs Vellen- ga. De roeier, die op de Olympi sche Spelen van Athene zilver haal de, werd derde in de duurrace. Van een echt Europees kampioen schap was nauwelijks sprake. Op een paar Belgen en Duitsers na wa ren er alleen maar Nederlandse deelnemers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 56