Verrassingen bij Zeeuws kampioenschap golf Loretta Van den Bossche wint in Goes met grote voorsprong op de rest. door Bas Koel GOES - Het Zeeuws Strokeplay kampioenschap heeft twee verras sende winnaars gekregen. In Goes zegevierde de Belg Kevin van den Bossche (Reymerswael) bij de mannen, Lia Frigge (Grevelingen- hout) was over twee dagen de bes te vrouw. Na de kwalificatieronden op zater dag, waaraan veertig golfers mee deden, waren er nog acht mannen en acht vrouwen over op zondag. Bij het ingaan van de finaleronde was het verschil tussen de num mers één en twee in beide catego rieën één punt. Zowel Van den Bossche als Frigge gaf deze voor sprong niet meer weg. De Bel gische golfer bouwde zijn voor sprong zelfs met dertien punten uit. „Het was mijn eerste keer op deze baan. Mijn spel kon beter, maar ik ben blij dat ik hier heb ge wonnen", stelde hij. De negentienjarige Van den Bos sche wil volgend jaar graag terug komen om zijn titel te verdedigen. „Als het mag kom ik zeker terug, met plezier zelfs. Het is hier in Goes een prachtige baan. Je kunt er echt genieten van het spel." Bij de vrouwen zorgde de 59-jarige Lia Frigge voor een verrassing. Na de kwalificatieronde ging de golf- ster uit Bruinisse al aan kop, giste voor. Volgens Frigge was dat van invloed op haar score. „Er was veel wind, maar het ergste was dat het een dwarrelende wind was. Het ene moment kwam hij van achte ren, het andere moment van opzij. Dat maakte het heel lastig om te slaan." De winnaars van vorige jaar, Idde Quick (Reymerswael) en Hanneke Claassens (Grevelingenhout) de den dit keer niet mee voor de titel. Quick ontbrak zelfs in de finaleron de. Op zaterdag had hij één slag teveel nodig, waardoor hij niet bij de bes te acht kwam. Claassens eindigde gisteren als zesde met een achter stand van zeven slagen op winna res Lia Frigge. De golfers van de Goese Golf kon den het thuisvoordeel niet benut ten. Tijdens de finaleronde eindig de Gilbert Voet als zevende, Jan Marijnissen werd achtste. Bij de vrouwen zaten in totaal drie Goe se golfsters bij de laatste acht. Hen- ni van Doorne-Veltkamp werd achtste, Liesbeth van den Dool-Smelting eindigde zevende en lannie van Dommelen werd dankzij een goede finaleronde vier de. Van Dommelen had in totaal 258 slagen nodig, vier meer dan de winnaar. De negentienjarige Kevin van de Bossche uit België wint het Zeeuws kampioenschap stroke play bij de mannen. Lia Frigge uit Bruinisse wint bij de vrouwen. ren gaf ze haar voorsprong niet meer weg. „Ik had het absoluut niet verwacht, omdat er zo veel speelsters waren die beter zijn", vond ze. Frigge legde zaterdag de basis voor haar eindoverwinning door een goede tweede ronde te lopen. „Mijn spel in de finaleronde was niet goed. Ik heb geprobeerd om de schade zo beperkt mogelijk te houden en dat is gelukt. Maar ik heb mijn overwinning vooral te danken aan mijn goede ronde van zaterdag." Beide golfers wonnen het Zeeuws kampioenschap stroke play voor het eerst. Op de finaledag stond er een stevi ge wind op de baan in Goes. De wind zorgde ervoor dat de scores gisteren hoger lagen dan de dag er De twee winnaars van het Zeeuws kampioenschap: Kevin van den Bossche en Lia Frigge foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55