Zeldzame afstraffing Delta Buys incasseert eerste verliespartij Biljarter De Bree r 9 naar topmoyenne Klachten over kou in CaramBowl onterecht goes - De biljarters en het publiek in de CaramBowl in Goes, waar het team van Delta/Frans Bevers gisteren de eerste wedstrijd in de eredivisie driebanden speelde, heb ben ten onrechte geklaagd over kou en slecht lopende biljarts. Bert-Ios van Ooijen, eigenaar van de zaal, had gedaan wat hem was gevraagd. „lean Paul de Bruijn wil de dat het tijdens de partijen 22 graden was in de zaal. Daar heb ik precies voor gezorgd. Maar als ze het willen, kan ik het volgende keer wel wat warmer maken." Bond blijft leuren met het NK driebanden goes - De KNVB (biljartbond) heeft officieel bekendgemaakt dat het NK driebanden voor ereklas- sers in de CaramBowl in Goes wordt gehouden. Het toernooi staat op de kalender van 18 tot 22 november. Bij de Goese speelzaal zijn nog al tijd twijfels over het doorgaan van het toernooi. „We weten het nog altijd niet voor honderd procent zeker", aldus zaaleigenaar Bert-Jos van Ooijen. De bond zou het toernooi nog al tijd niet financieel rond hebben. Johnny Hoogerland op vijfde plaats in Borculo borculo - Johnny Hoogerland is tijdens de achtste TM Classic in Borculo op een vijfde plaats geëin digd. De eindzege ging naar Joost van Leijen, die net als Hoogerland uit komt voor Van Vliet -EBH advoca ten. De wedstrijd ging over 182 ki lometer. Hoogerland maakte deel uit van een achtervolgende groep, die op 36 seconden van de winnaar bin nenkwam. De tweede plaats ging naar Dennis Smit. Honig, Reinier finishte als derde. De Klerk krijgt slaag met team van FvT den helder - Na twee overwinnin gen in de eredivisie tafeltennis heeft het vrouwenteam van FvT uit Rotterdam de eerste nederlaag geleden. Tegen het sterke NAK Den Helder werd het 6-1. Simone de Klerk uit Kloosterzan- de boekte de enige winstpartij voor haar team. Ze won met 3-1 van de sterke Russische Yana Timi- na. De zeventienjarige Zeeuwse was wel kansloos tegen Li Jie (3-0) en verloor met Charel Schoonbrood ook het dubbel met 3-0. Spaanse volleyballers winnen finale op EK moskou - De Spaanse volleybal lers hebben in Moskou voor het eerst in de geschiedenis de Europe se titel veroverd. De ploeg, tegen stander van Nederland in de groepsfase, won in een spannende finale met 3-2 (25-18 20-25 26-24 30-28 16-14) van Rusland. De Russen kregen in de vierde set kansen om de partij af te maken, maar faalden in het zicht van de fi nish. Met 30-28 sleepte Spanje er een verlenging. Het won de beslis sende set met 16-14. Het team won eerder dit jaar ook de Europe se League. Goese biljarters maken slechte start in eigen nieuwe speelzaal (0-8). door Frits Bakker goes - Voor een zaal met 81 toe schouwers (66 heren, 15 dames) maakten de beste spelers van de wereld gistermiddag de eerste ca ramboles in de nieuwe Goese bil jartarena. Het team dat is aange kondigd als het nieuwe dream- team van de eredivisie, met Torb- jörn Blomdahl en Dick Jaspers als kopmannen, deelde gelijk al een gevoelige tik uit. De opening van het seizoen werd een kleine kwel ling voor de thuisclub. Delta/Frans Bevers leed een zeldza me nederlaag (0-8 tegen Hane Ca tering) en gaf het allereerste optre den in de CaramBowl allerminst een feestelijk tintje mee. „De com petitie duurt nog lang", sprak Jean Paul de Bruijn in de taal van Joop Zoetemelk („het is nog ver naar Pa rijs"). Het lachje dat schuil ging achter de opmerking, was er een van de boer met kiespijn. De toon is nu al gezet in de eredivi sie, waar de Delta-spelers als team nogal wat tekort schieten tegen over het niveau van de tegenstan der van zondag. Dat spreekt vooral uit de cijfers: de Goese biljarters kwamen niet verder dan een team totaal van 1.070 gemiddeld, die uit Zwolle haalden 1.612. Minstens zo pijnlijk waren de for se afstraffingen voor Roland For- thomme (50-34 tegen Horn), Peter de Backer (50-34 tegen Blomdahl) en Henk Habraken (50-24 tegen Ad Koorevaar), omdat het thuispu bliek vanaf de start tegen kansloze partijen zat aan te kijken. Jean Paul de Bruijn deed dat ook 1^ Het driebandenteam van Delta/ Frans Bevers is de competitie in de eredivisie begonnen met een kansloze nederlaag tegen het team van Blomdahl en Jaspers. in zijn gevecht tegen Dick Jaspers, maar na 21-6 achter kwam de Hul stenaar tenminste nog in de buurt van zijn opponent. Dat het maar 50-45 werd voor Jaspers lag aan de inzinking van de Brabander in het slot van de partij. Hoe het zo mis kon lopen in het eerste optreden, bleef na afloop on beantwoord. Het leek vooral een mentale kwestie. Vanuit de Del ta-hoek kwamen voortdurend op merkingen over kou in de zaal en aflopende biljarts, bij de Zwolse te genstander stapte iedereen vrolijk rond de biljarts. Nergens een wan klank, nergens een excuus. Het team straalde nu al de ambitie uit van de toekomstige kampioen. Ad Koorevaar, maker van de hoog ste serie (11), die hem een fles champagne opleverde: „We zijn op trainingskamp geweest, we gaan met zijn vieren alle wereldbe kers af en hebben een sponsors zo als ik er nog nooit één heb meege maakt in het biljarten." De Zwollenaars gaan met een bud get van rond de 300.000 euro het seizoen in. „En we mogen van de sponsor met zijn vieren naar alle toernooien om de wereldbeker", vertelde Koorevaar, die zelf behal ve om zijn biljartkwaliteiten ook om zijn zangtalent is gecontrac teerd. „Ik heb al een avondje mo gen optreden in het sponsorhome na een thuiswedstrijd van FC Zwolle." Dat klonk nogal wrang uit de mond van de speler die drie jaar geleden nog is afgedankt in Goes. Zo moet ook Jan Kikken, de Goese teamleider, het hebben gevoeld. „Ik ga een lange terugreis maken met een zeer onprettig gevoel", maakte de Limburger duidelijk. Delta/Frans Bever-Hanze Catering 0-8. Peter de Backer-Torbjörn Blomdahl 34-50 (26 beurten), Jean Paul de Bruijn-Dick Jaspers 45-50 (30), Roland Forthomme-Martin Horn 34-50 (36), Henk Habra- ken-Ad Koorevaar 24-50 (32). Jean Paul de Bruijn bleef voor een kritisch publiek in de partij tegen Dick Jaspers als enige in de buurt van zijn tegenstander. foto Dirk-Jan Gjeltema Tweede team van Delta moet de punten in Utrecht achter laten. door Joop van den Oudenhoven utrecht - Het driebandenteam van Buys Incasso, met de vier spe lers die het tweede team van Delta uit Goes vormen, is de competitie in de eredivisie net als het eerste team gestart met een kansloze ne derlaag (6-2). Tegenstander was het team van Dekker Keukens uit Utrecht. Martin Spoormans en zijn teamge noten hadden zich vooraf nog rijk gerekend met een puntje, maar na afloop was de conclusie dat dat een dagdroom was geweest. De 'Zeeuwse' ploeg kwam geen moment in de buurt van de tegen stander. De enige echte Zeeuw in het gezelschap, Richard de Bruin uit Middelburg, won als enige zijn partij, tegen Hans van der Wurf Het was evenwel geen overwin ning om met trots op terug te kij ken. Daarvoor was het niveau veel te laag. TWee en tachtig beurten vergde het slaapverwekkende ge vecht. Toch begon De Bruin prima nog veelbelovend aan de wedstrijd. Hij nam snel afstand van zijn oppo nent. De afwerking nam echter veel te veel beurten in beslag, ook al omdat zijn tegenstander het spe len vrijwel onmogelijk maakte. Het voorkomen van treffers werd tot kunst verheven boven het ma ken ervan. Kees Wittens (tegen Jef Phi- lipoom) en Ronny Daniels (tegen John Tijssens) kregen geen schijn van een kans van hun tegenstre vers. Martin Spoormans kon tot de pauze wereldkampioen Eddy Merckx uitstekend bijbenen (24-25). Daarna was het snel ge beurd met de kansen van de Goe se speler. Eddy Merckx toonde zijn grillige klasse door vier keer een se rie van vijf en één keer een reeks van zes te laten noteren. Richard de Bruin stelde vast: „Zo weten we gelijk waar we staan. 1\vee partijpunten is niet eens zo slecht, hoewel de manier waarop niet geweldig was." zevenbergen - Bij de nationale voorwedstrijden libre groot biljart leverde Peter de Bree uit Middel burg een knappe prestatie. De Zeeuw kwam over zeven partijen tot een gemiddelde van 90.11. Vijf partijen leverden de volle winst op voor de Walcherse spe ler, twee keer ging de winst naar zijn tegenstander. Twee keer beëindigde hij een par tij van driehonderd caramboles in één beurt. Volgens de oude klasse- grenzen zou De Bree met dit moyenne ereklasser zijn gewor den. Nu moet hij afwachten wat het bandstoten en het kader later dit seizoen opleveren om te kun nen promoveren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 54