or Rinus van de Ven demotiveert concurrentie 'Nu hij geen meid meer heeft, gaat hij een stuk sneller.' Giel van de Ven over zijn motorcrossende zoon Rinus PZC Maandag 17 september 2007 37 ijnen in. foto Ruben Oreel Strandcross In de klasse MX-1/MX-3 was Patrick Roos uit Etten-Leur gis teren eindwinnaar. Hij won de tweede manche, nadat hij in de eerste manche al als tweede was gefinisht. Anne Advocaat uit Noordeloos legde beslag op de tweede plaats in het eind klassement, Ton van Grinsven uit Vinkei werd derde. Heikki van den Berg uit Oosterhout, de winnaar van 2006, was de grote pechvogel bij de MX-1/MX-3. In de eerste race ging hij lang aan kop, tot hij zijn motor opblies. In de tweede race leek hij ook op winst af te stevenen, maar in de voorlaatste ronde viel hij en werd hij nog voorbij gereden. En dat terwijl een sponsor hem 500 euro had beloofd voor de overwinning in de man che. Dave de Jonge uit Heinkens- zand (zesde) en Martin Stroo uit Oost-Souburg (tiende) ein digden in de top van het klasse ment. Casper Ovaa uit Oost-Souburg viel in beide manches uit. In de Regioklasse ging de eindzege naar Arno Ruttinger uit 's-Heerenhoek. Hij won bei de manches met overwacht; het gat met zijn concurrenten was in beide manches groot. Kevin Oltshoorn uit De Lier en Mare Vorstenbosch uit Em- pel eindigden als tweede en derde. Henk Buijs uit Oost-Souburg werd zesde in de Regioklasse, net voor Erik van der Wekken uit Zierikzee en Peter Mara- nus uit Aagtekerke. weet zijn vader. „Maar pech heb je niet zeifin de hand, hè." „Het ging heel lekker in het be gin", gaat •de crosser verder. „Ik reed mijn eigen tempo en nam af stand van de rest. Maar toen stop te mijn motor ermee. Wat het pre cies was? Ik weet het nog niet." Giel: „In de tweede manche moest hij dus op zijn reservemotor. Die is wel wat minder ja, maar dat maakte vandaag voor Rinus niet uit. Hij reed iedereen naar huis." Rinus: „Omdat ik in de eerste manche was uitgevallen, moest ik vanaf de tweede startrij beginnen. Maar in de eerste bocht lag ik al tiende en na een volle ronde was ik zelfs de nummer drie. En toen viel dus weer die motor uit." Giel: „Daar is dus niets aan te doen. Het ligt ook niet altijd aan de machines. Vandaag was het par koers heel zwaar. Ik denk dat er wel vijftig motoren het einde niet haalden." En terwijl Pascal Brons (Berkel en Rodenrijs), Dennis Verbruggen (Deurne) en Maricio Touw (Alme- re) de podiumplaatsen verdelen, betogen Rinus en Giel van de Ven dat de winst in Vlissingse handen had moeten komen. „Rinus heeft hier vorig jaar gewonnen en was vandaag ook echt de beste", stelt Giel trots. „Hij rijdt de laatste we ken zo anders rond. Nu hij geen meid meer heeft, gaat hij een stuk sneller. Het scheelt drie seconden per ronde, misschien wel vijf." Rinus: „Je zag het de afgelopen we ken al, hè?" Giel: „la, en hier dus weer." Rinus: „Ik had hier zo graag ge wonnen..." een rustdag. De concurrentie van Mentsjov heeft soms van die mo menten dat het geen hoop meer heeft om de tsaar van zijn troon te stoten. „Sastre bijvoorbeeld", zegt Moeren hout, „Sastre roept overal wel dat hij gaat aanvallen en dat hij de ron de nog kan winnen. Het kan mis schien ook nog wel, maar zoals De- nis nu rijdt is hij gewoon de beste in koers. En dat maakt het voor ons als ploeg prettig werken en het demotiveert de concurrentie. Kijk, ze proberen Denis wel te iso leren van zijn ploeg, maar als dat is gelukt, probeer dan Denis er nog maar eens af te rijden. Als de grote mannen gaan, kan er nie mand van onze ploeg meer mee. Maar dat is niet heel erg: vanaf dat moment is het toch een man-te- gen-man-gevecht." En het lukt maar niet om de stugge Rus uit zijn ritme te krijgen' met nog een week te gaan zijn de verschillen onveranderd gebleven: Mentsjov leidt voor Vladimir Efimkin (2 mi nuut 1), Cadel Evans (2.27) en Car los Sastre (3.02). McCartney maakte zaterdag opti maal gebruik van de vrijbrief van de klassementsrenners. De Ameri kaan maakte op weg naar Villaca- rillo deel uit van een groep van elf vluchters. Het laatste klimmetje van de dag bleek beslissend: De 34-jarige Amerikaan reed solo naar de eindstreep. Gisteren werd een Spaans dagje, waarop vooral de Basken van Euskaltel zich had den vergaapt. „Logisch, met die af daling én Samuel Sanchez", vond Moerenhout. Specialist Sanchez achterhaalde in de afdaling de vroeg ontsnapte Damiano Cunego (Lampre) en meldde zich daarna bij Manuel Beltran, de enig overge bleven koploper na de Alto de Mo- nachil. Op de streep kreeg Sanchez loon naar werken.Moerenhout: „Wij moeten er voor zorgen dat we tot aan de tijdrit van zaterdag goed blijven, dan is het aan Denis zelf Hij laat nooit het achterste van zijn tong zien, maar hij zal zelf toch ook wel in de gaten heb ben dat hij de beste man in koers is. Hij is scherp, maakt zich niet druk, is attent en gespitst op aan vallen. Bij ons leeft nu wel het ge voel dat we de gouden trui naar Madrid kunnen brengen." „Een Algerijn die al moeite heeft drie keer een handstand te ma ken, mag wel naar Peking en Yuri niet. Zo idioot." KNGU-topsportcoordinator Henk Kort heeft geen begrip voor de internationale regels in het turnen, in Sportweek. „Ik verzwakte steeds meer. Ik sliep amper, rustte niet uit, begon me zelf ofte breken. Totdat ik het echt niet meer trok." ludoka Mark Huizinga had een moeilijke tijd toen de rela tie met zijn vriendin op de klippen liep, in Sportweek. „Is er nou werkelijk iets veranderd waardoor dat zou kunnenIk denk het niet. Nee, nog een keer Co Adriaanse zou niet in het be lang van de club zijn." Ajax-voorzitter John Jaakke, in Sportweek. „De Cubaanse tegen wie ik vocht, zag dat ik last had van mijn knie. Ze gaf er meteen een veeg op. Toen wist ik dat ik er goed aan had gedaan om het niemand te vertellen." Judo-zwaargewicht Carola Uilenhoed over haar afge scheurde kruisband die ze verzweeg tijdens het WK in Rio de Janeiro. Uilenhoed won alsnog brons. In het AD. „Ik hoop dat mijn kinderen geen voetballer worden, want dan dra gen ze mijn etiket mee." Trainer en oud-voetballer Raymond Atteveld. Nummer 14. „Mijn spelers kunnen precies aan mij zien hoe ik me voel. Dat kan trouwens bijna iedereen, dat is niet zo moeilijk. Dat is mijn handi cap en mijn valkuil, maar tegelijk ook mijn kracht." AZ-trainer Louis van Gaal. In Nummer 14. Cruijff toeschouwer bij honkbalthriller Toeval bestaat niet. Uitgere kend op de avond dat Jo- han Cruijff in Barcelona een wedstrijd van het Nederlands honkbalteam bezocht, eindig de het duel in een ware thril ler. Na een vijf uur durend ge vecht klopte Nederland het gastland Spanje in de verlen ging: 10-8. „Het was een prachtig duel. Alles wat honkbal te bieden heeft, zat in deze wedstrijd", sprak de oud-coach van FC Barcelona, die zelf ook enige tijd honkbalde, na afloop. „Ik heb hele goede dingen ge zien, maar ook hele slechte." VVV in problemen door ramadan Trainer André Wetzel van WV had zaterdag proble men een adequate opstelling te formeren voor de uitwed strijd tegen De Graafschap. Liefst zes moslims in zijn se lectie belijden momenteel de ramadan. WV miste vooral de creatieve Nordin Am rabat die de regels van zijn'geloof zeer streng naleeft. „Een auto rijdt ook niet zon der brandstof. Ik vind dat hij door een hele dag niet te eten geen topprestatie kan leveren en daarom heb ik hem buiten de opstelling gelaten", zei Wetzel na afloop van het met 3-2 verloren duel. Springboks krijgen verplicht kleurtje Het team op het WK rug by dat tot nu toe de sterk ste indruk maakt, de Spring boks, zal per 1 januari een gro te verandering ondergaan. Het nu vooral blanke team moet volgend jaar een betere afspiegeling zijn van de Zuid-Afrikaanse samenle ving, heeft de regering be paald. Minstens de helft van de spelers moet donker zijn, terwijl nu slechts vier donke re spelers deel uitmaken van de dertigkoppige selectie. Voor het voetbal geldt hetzelf de. In dat nationale elftal zijn de meeste spelers zwart. Brand vertraagt duel van PSV Het eredivisieduel PSV-Vit- esse (1-0) is zaterdaga vond bijna een kwartier te laat begonnen. Uit één van de grote tv-schermen In het Phi lips Stadion kwam vlak voor de aanvang van het duel rook. Dat veroorzaakte een pene trante geur in het volgepakte complex. De brandweer was snel ter plekke om de situatie bij de smeulende videowall op te lossen. Volgens een woordvoerder van PSV was achter het tv- scherm allerlei rommel geval len. Daarin ontstond vuur, waarschijnlijk door een bran dende sigarettenpeuk. De Russische polsstokhoogspringster Jelena Isinbajeva en de Amerikaanse specialiste op de 400 meter Sanya Richards delen dit atletiekseizoen de jackpot van een miljoen dollar in de Golden League. Isinbajeva won gisteren in Berlijn haar specialiteit met een hoogte van 4,82 meter, Richards was opnieuw ongenaakbaar op haar onderdeel. Ze won in 49,27 se conden. Isinbajeva en Richards waren de enigen die nog kans maakten op de bonus aan het einde van de serie van zes wedstrijden in de Golden League. Ze wonnen alle ontmoetingen. Om de 500.000 dollar daadwerkelijk te ontvangen, moeten ze volgende week wel van start gaan bij de Grand Prix-ftnale in Stuttgart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53