Sport Dubbele motorpech v< Tegenslag 36 J Maandag 17 september 2007 PZC VRAGEN AAN David Destorme (28) speelde twee jaar gele den nog voor de voetbalclub Hoek en komt nu uit voor FCV Dender in de hoogste klas se van de Belgische competitie. Naam: David Destorme Leeftijd: 28 Woonplaats: Cent Beroep: profvoetballer door Frits Bakker Wat doet de topscorer van FC Dender zoal op een zondagavond dat er niet wordt gevoetbald? „Ik zit mosselen te eten in een restaurant in Zelzate met mijn Zeeuwse vriendin en haar ouders. Vandaag hadden we een vrije dag, gisteravond hebben we met 0-0 gelijkgespeeld tegen Westerlo." Hoe is jouw debuut geweest in de hoogste klasse? „Het gaat boven verwachting, zowel met de club als met mij. We heb ben vijf punten uit zes wedstrijden. Ze zagen ons op voorhand als het lelijke eendje, dat na één jaar weer zou degraderen, maar we doen het beter dan iedereen heeft verwacht." En jij bent topscorer van FC Dender, hoewel je niet direct als de scorende spits werd gezien. „Dat is nu al wat veranderd, omdat ik drie van de vijf goals heb gemaakt en de assist heb gegeven voor de andere twee goals. Ik speel nu samen met een Afrikaanse jongen in de aanval, hij iets dieper, ik zwerf er een beetje omheen." Wat was je mooiste moment tot nu toe? „Mijn doelpunt tegen Sint Truiden in de laatste minuut, waardoor we met 1-0 wonnen. Maar scoren tegen Anderlecht is natuurlijk ook heel mooi, zeker als het ook nog een punt oplevert." Hoe bevalt het leven van een profvoetballer? „Ik ben niet helemaal prof, want ik volg een studie voor leraar lichamelij ke oefening. Maar eerlijk gezegd heb ik dat even op een lager pitje gezet. We trainen twee keer per dag en het voetballen krijgt op dit moment de voorkeur. En het bevalt natuurlijk heel goed. Ik heb me snel kunnen aan passen en ik voel me heel goed thuis op dit niveau." In augustus 2004 verbleef Elisabeth Willeboordse zo als zo veel topsporters in Athene, waar op dat moment de Olympische Spelen waren. Alleen mocht zij niet mee doen. Ze had zich nét niet ge plaatst, wat mede kwam door een beenbreuk in het voortra ject. Maar op de tribune van de ju dohal, waar ze clubgenote De borah Gravenstijn brons zag pakken, toonde ze zich zeer strijdvaardig. „Dit jaar ben ik er door pech niet bij, maar over vier jaar zeker. Ik heb nu gezien hoe mooi de Olym pische Spelen kunnen zijn", liet ze optekenen. „Wat ik hier meemaak, motiveert me. In Peking wil ik er echt staan." Nu drie jaar later is Wille boordse één van de eerste Ne derlandse judoka's die een ticket naar China hebben vei liggesteld. De Middelburgse, die dit jaar ook al drie wereld bekertoernooien won, heeft haar zaakjes dus prima op or de. Ze kan zich nu in relatieve rust voorbereiden op haar droomevenement. Maar het zou misschien voor het resultaat in Peking niet zo verkeerd zijn als die rust toch nog een keer flink verstoord wordt. Je gunt natuurlijk nie mand een tegenslag, maar het lijkt erop dat Willeboordse dompers nodig heeft om ster ker te kunnen worden. In de afgelopen jaren heeft ze al vaak laten zien, dat ze vanuit een diep dal tot grote hoogte kan stijgen. Vijf maanden geleden zag Wil leboordse het even totaal niet meer zitten. Op het EK in Bel grado werd ze al in de eerste ronde uitgeschakeld, door een onbetekenende tegenstand ster. Moedeloos hing ze aan de telefoon, vertellend dat ze al twee jaar verkeerd bezig was. „Ik ben vergeten dat het een spelletje is waarbij je je te genstandster op haar rug moet leggen. Sinds het EK van 2005 ben ik dat uit het oog verloren." Maar na die deceptie en nadat de tranen opgedroogd waren, sloeg ze genadeloos hard te rug. Willeboordse hervond zich tijdens de wereldbeker toernooien van Vejen, Mos kou en Lissabon. Ze judode vrijuit en won ze alledrie. En nu heeft ze op het WK haar goede lijn doorgetrokken. Ze durft het niet hardop te zeg gen, maar de snelle uitschake ling op het EK is voor haar een zegen geweest. Blessures brengen Wille boordse zo nu en dan ook van haar stuk, maar ze geeft nooit de moed op. Ze stelt doelen voor zichzelf en wil die koste wat het kost halen. Is het nu niet, dan wel over vier jaar. Willeboordse wordt vaak ge roemd om haar verrassende judospel. Misschien is haar mentale weerbaarheid een nog belangrijker wapen. Roeland van Vliet Heikki van den Berg uit Oosterhout (rechts) ligt op kop de tweede manche van de klasse MX-1/MX-3. Hij haalt Mar Vlissingse coureur valt twee keer uit tijdens de Strandcross. door Roeland van Vliet VLISSINGEN - „Waar is Rinus van de Ven? Waar is de nummer drie in de wedstrijd? Waar is de Vlis singse coureur die in de eerste manche zoveel pech had?" De speaker van de Strandcross weet niet meer hoe hij het heeft als hij Rinus van de Ven niet meer voorbij ziet komen tijdens de twee de manche van de MX-2-klasse. Bij elke zin verheft hij zijn stem nog meer. Vol van ongeloof schreeuwt hij in de microfoon dat de Vlissingse coureur spoorloos is, om vervolgens na vijftien secon den te melden dat hij hem ergens langs de baan ontwaard heeft. „Mensen, Rinus van de Ven heeft wéér de wedstrijd moeten verla ten! De winnaar van vorig jaar heeft wéér pech!" En zo is het, beaamt Van de Ven (19) als hij bij de camper van zijn raceteam terug is. Zijn vader Giel en hij kunnen het niet anders zeg gen. „We hebben in de 125 cc nooit eerder meegemaakt dat ik zo wel in de eerste als de twee man che uitviel met motorpech. In de 80 cc wel, maar da's alweer zes jaar geleden." „Hij was vandaag gewoon de bes te. Het was kat in het bakkie", Rinus van de Ven rijdt in beide manches van de MX-2-klasse ij- zersterk, maar in beide races valt de negentienjarige Vlissinger uit met motorpech. Klassementsleider Mentsjov (midden) wordt omringd door zijn concurren ten Vladimir Efimkin (r) en Cadel Evans (I). foto Manual Bruque/EPA McCartney en Sanchez profiteren van status quo in Vuelta. door Harm Vonk GOES - Het is het verhaal van de huid en de beer. Koos Moeren hout is lang genoeg profrenner om te weten dat een Vuelta niet in twee weken wordt gewonnen, ook niet als de leider Denis Mentsjov heet en de Rabo-kopman tot aan Granada ongenaakbaar is. Jason McCartney (Discovery Chan nel) en Samuel Sanchez -(Euskal- tel) profiteerden met dagzeges van de ongenaakbare Rus en van het daaraan gekoppelde feit dat het klassement vast lijkt te zitten. Van daag heeft het peloton in Spanje

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 52