MIDDELBURG PZC Tien zwakke minuten doen Fortis de das om in Amstelveen: 18-16 Rubyers Oemoemenoe verslaan onaantastbare koploper HRC met 20-0 Groot-Brittannië laatste horde basketbalsters NOG ENKELE WIJKEN VRIJ IN W pzc Maandag 17 september 2007 35 Een speler van Oemoemenoe (midden) wordt getackled door twee HRC' ers. foto Ruben Oreel Middelburgers melden zich aan de top van de tweede klasse. door Hans Markusse goes - De Zeeuwse rugbyclubs kenden wederom een uitstekend weekend. Oemoemenoe rekende op eigen veld af met koploper HRC 2, dat tot nu tot het maxi maal aantal punten had behaald. De Middelburgers zegevierden met 20-0. Tovaal haalde op sport park Het Schenge de volle buit bin nen tegen RCE/PSV: 23-7. Oemoemenoe-HRC 2 20-0: Oe moemenoe stond de eerste 20 mi nuten onder druk, maar de Hage naars slaagden er niet in om te sco ren. In het tweede gedeelte van de eerste helft nam de thuisclub meer en meer het initiatief en met een penalty opende Rink Basie de sco re. Vlak voor rust vergrootte Mar cel Kokje de voorsprong tot 8-0. Na rust bleef het een gelijkopgaan- de wedstrijd. HRC 2, dat al twee overwinning met meer dan 100 punten in de tas had, kreeg wel een kansen, maar de hechte Oe- moemenoeverdediging wist niet van wijken. Na de mislukte kan sen van HRC 2 besliste Wouter Krikke het duel in de 60e minuut. Hij voerde de voorsprong op tot 13-0 waarmee het verweer van de koploper gebroken was. In de slot fase bepaalden invaller Joey Luit- wieler en Rink Basie de eindstand op 20-0. Tovaal-RCE/PSV 23-7: De thuis ploeg kreeg in de beginfase veel kansen, maar scoorde niet. Een extra tegenvaller was het uitvallen van Bart Spaas. In de 30e minuut opende routinier Sjoerd van Bent- hem de score en direct na rust was hij opnieuw succesvol. Halverwege de tweede helft scoorde Danker Rijk tussen de palen, waarna de Brabanders terugkwamen tot 15-7. Tovaal ging echter gedreven op jacht naar de vierde try, waarmee ook het bonuspunt zou worden veiliggesteld. Jan-Joost Wiebrens bracht de eindstand met een penal ty-kick en een try op 23 - 7. Oemoemenoe en Tovaal winnen beide hun competitiewedstrijd in de tweede klasse van de rugby- competitie. Oemoemenoe is te sterk voor het ongeslagen HRC. Verrassende opponent voor ploeg bondscoach Meindert van Veen. ALMERE - De Nederlandse basket balsters hebben nog één horde te nemen om terug te kunnen keren op Europees A-niveau. De winnaar van kwalificatiegroep A van de B-divisie speelt zaterdag in Manchester tegen Groot-Brittan- niê. Op 26 september komt de nummer twee van de andere kwa lificatiepoule naar Almere. Deze gang van zaken is een grote verrassing voor bondscoach Mein dert van Veen. Niet zozeer de pres tatie van zijn eigen ploeg, die zater dagavond in de afsluitende groeps wedstrijd Noorwegen moeiteloos met 62-37 klopte, als wel de ko mende tegenstander, Groot Brit- tannië.. Van Veen was onlangs immers Zwakke start achtervolgt Swift in duel met Maassluis. door JaapJan Ritsema goes - Na de thuisnederlaag van vorige week moest Fortis opnieuw de punten laten aan de tegenstan der. Een krappe nederlaag bij het Amstelveense KVA maakte de ver jongde overgangsklasser uit Oost-Souburg tot hekkensluiter. Hetzelfde lot onderging het Mid delburgse Swift in de eerste klasse. KVA-Fortis 18-16: Een wedstrijd met twee gezichten, vond trainer Aamout Crucq. „Een nederlaag die een katerig gevoel oplevert. Op basis van de eerste helft had een gelijkspel gekund." Met lange aan vallen lag het initiatief in de eerste dertig minuten bij Fortis. Het sco- reverloop (van 4-4 naar 8-8) weer spiegelt de gelijkopgaande strijd. Dankzij de io-11-voorsprong ging Fortis met een goed gevoel de rust in. Daarna besliste KVA in tien mi nuten de wedstrijd door weg te lo pen naar 14-11. „Als we de zwakke momenten eruit krijgen en de vrouwen zo blijven scoren als van daag, moet het goed komen", con cludeerde het trainersduo toch nog enigszins tevreden. Scores Fortis: Remco Crucq 4, Angela Matthijsse 3, Elze Blankenburgh, Chantal Caljouw en Chalana Jarisse 2, Wander Koole, Niels Bebelaar en Mark Trimpe 1. Maassluis-Swift 13-9: Gedwongen door onnodige fouten moest Swift vanaf de openingsfase achter de te genstander aanjagen. Hoewel Maassluis vanaf de 6-3-ruststand ook niet echt doorpakte, ontbeer de het één Middelburgs aanvals- vak aan ritme en automatismen. Alleen bij 7-5 rook Swift even aan een beter resultaat. De werklust en een sterke fase halverwege de tweede helft ten spijt kreeg Swift het gat echter niet meer dicht. Scores Swift: Richard Geldof 3, Ivo de Hond 2, Rob Sanderse, Roel Klootwijk, Paul van den Berg en Mabel van de Velde 1. RWA-TOP 11-12: TOP had de eer ste twintig minuten nodig om Fortis staat na twee nederlagen onderaan in de overgangsklasse. wakker te schrikken: 4-2. Daarna kwam de overtuiging in het spel: 4-6 bij rust. Ook over de tweede helft was trainer Edwin Coppool- se te spreken. „Er zat lekker veel pit in en alle acht hebben ge scoord." Met 7-11 een kwartier voor tijd was het gat geslagen en kwam de zege ondanks de 11-12 niet meer in gevaar. Scores TOP: Frank Bouwsma, jordi Meul- meester, Petra de Ridder, Nelleke van Bel- zen allen 2, Jeanine Marijs, Jantine Meul- meester, Ad Bezemer en Peter van Belzen allen 1. Togo-Luctor 15-7: Lukte het vori ge week maar heel moeizaam om de korf te vinden, nu waren er voor Togo legio kansen om tot de ze score te komen. „Ongeduldig heid verstoorde kort ons ritme", vond trainer Edwin Machielsen. Scores Togo: Robbertjan Huijbregtse, Jo- han Wondergem en Wendy Uitterhoeve 3, Dennis Boelman en Janneke de Wit 2, Amanda Boelman en Marscha van Belzen 1. 't Capproen-Seolto 11-8: Lang wist Seolto stand te houden in Hel- levoetsluis. Tot aan de rust gingen de Vlissingers mee in de (8-6) sco re. Daarna waren de doelpunten schaars. Trainer Richard Ollefers zag zijn ploeg meer kansen creë ren en de aansluitingstreffer naar 8-7 maken, maar Seolto slaagde er in de eindfase net niet in door te drukken. Scores Seolto: Jolanda Harthoorn, Mauri ce Brul beiden 2, Daisy Verkerk, Rob Hart hoorn, Anniek Reijnierse en Dennis Goe- degebuure allen 1. Ondo-Stormvogels 11-13: Op de eerste vijf minuten na stond Ondo steeds achter. Het liet teveel kan sen ongebruikt, waar de ploeg uit Westkapelle geduldig en zorgvul dig omsprong met hun momen ten. „Vorig seizoen zijn we aan der tien doelpunten nooit gekomen, maar vandaag liep het als een trein" beschouwde trainer Bert Mol na. De 5-6 ruststand bood nog uitzicht op herstel, maar On do speelde ook daarna geforceerd. Scores Ondo: Martijn Walraven 3, Wim Allaart, Joris Hoogwerf, Arno Veerhoek allen 2. Maarten Lorier en Annelie Wisse beiden 1. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 4, Jan Theune, Sander Koole en Sa bine Minderhoud allen 3. geïnteresseerd toeschouwer bij het treffen tussen Bosnië en Portugal in de veronderstelling dat het niet anders kon of Oranje zou één van beide ploegen treffen. Maar door eerst de ongeïnspireerde poulewin naar Bosnië te kloppen en vervol gens Portugal in eigen huis te ver rassen, staat Nederland plotseling tegenover Groot-Brittanniê. Omdat de pouleduels als voorberei ding onvoldoende waren, reisde Van Veen gisteren met zijn selectie door naar Namen waar België voor een oefenwedstrijd wachtte. De ploeg die woensdag wel begint aan het EK op A-niveau was met 78-48 veel te sterk. „We zijn weggespeeld", zei Van Veen. „De oorzaak lag in een com binatie van factoren. We hadden te maken met blessures, waren niet fris en mentaal zwak. We heb ben vandaag laten zien hoeveel er niet goed kan gaan." De PZC zoekt enthousiaste bezorgers die wel een extraatje willen verdienen! Word dagbladbezorg(st)er van de PZC: een goede bijbaan voor jong en oud met prima verdienste en interessante extra's. Interesse? Neem dan (tijdens kantooruren) contact op met onze afdeling binnendienst op nummer: 076 - 531 23 14. Kijk voor meer informatie over vrije wijken op: www.deleukstebijbaan.nl. De minimumleeftijd voor een krantenwijk is 15 jaar. Kandidaat-bezorgers dienen zkh bij aanmelding te identificeren. indien van toepassing moet een tewerkstellingsvergunning worden overlegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51