Tjoba kwetsbare kampioenskandidaat De la Ruelle nipt snelst in Dwars door de Zwingeul 34 Maandag 17 september 2007 pzc W Niels Westmaas (links) reikt hoger dan zijn tegenstander van Sagitta. foto Ronald den Dekker door Wim de Vos cadzand-bad - Het was weer zwaar, zondagmorgen op het strand tussen Cadzand-Bad en het Belgische Knokke. Ruim tachtig lopers en loopsters kreunden en steunden tijdens Dwars door de Zwingeul, een loop over een afstand van 7500 meter met duinen, strand en ook zeewa ter als ondergrond. Voor Eric Cappon was de loop zon honderd meter te lang. In de slotmeters klapte de atleet uit Zuidzande helemaal in elkaar en werd hij voorbij gespurt door Edwin de la Ruelle. Cappon was helemaal kapot. „Ik kon er echt geen spurtje meer uit halen. Het was over en uit. Ik weet niet wat het is. Het lijkt wel of de ze wedstrijd me niet ligt. Ook vo rig jaar werd ik in de laatste me- 1 ters nog voorbij gelopen door De 'a Ruelle. Op de een of andere ma nier mag het niet voor mij." Voor Edwin de la Ruelle werd het dus een voortzetting van zijn zege reeks en ook een dubbelslag om dat hij zaterdag ook al de snelste was geweest in de Bevrijdingsloop van Axel. „Niet alleen dit weekeinde maar de laatste weken is mijn vorm meer dan behoorlijk. De overwin ning van vandaag is de zevende op rij van de laatste tijd. Vandaag had ik er echt niet meer op gerekend toen Cappon er vandoor ging. Maar in de laatste paar honderd meter zag ik het verschil steeds kleiner worden en daarom heb ik nog één maal aangezet. Met succes dus", gaf De la Ruelle later aan. Bij de vrouwen was Frederique Versluijs een klasse apart. De atle te uit Zuidzande had ruim vijf mi nuten voorsprong op de als twee de eindigende Christien de Baets uit het Belgische Evergem. Zware afstraffing voor Delta Sport zevenbergen - De handballers van Delta Sport zijn er niet inge- slaagd de Brabant Cup te verove ren. De ploeg van Bert Nuyes werd in Zevenbergen ruim versla gen door Jupiter '75 uit Eersel :i7-3i. Bekerwinnaar Delta Sport keerde niet alleen huiswaarts met een forse nederlaag. De Zierikzeeë- naars raakten na de pauze Joey Ae- rtssen met een zware enkelblessu re kwijt. Sterke optreden biljarter De Bree brielle - Het kaderteam 's Lands Welvaren kwam in de landelijke kadercompetitie tot een puntende- ling met Honky Tonk/van Doorn, 4-4. Jan Goudzwaard zorgde via een goede overwinning in het 38/2 op Jaap van den Berg (23 beurten) voor de eerste punten. Peter de Bree versloeg les 't Mannetje met 300-175 in slechts 5 beurten, mede dankzij een mooie serie van 172. Korfballers uit 's-Heer Hendrikskinderen hebben smalle basis. door Roeland van Vliet 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - Tjoba heeft dit jaar een team om kam pioen te worden, op het veld of in de zaal. Maar de korfbalploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen pakt al leen een titel als echt alles meezit. „De selectie is zo smal dat we geen enkele tegenslag kunnen hebben", stelde trainer Kees Broerse zater dag. De oefenmeester, die aan zijn tweede jaar bij de eersteklasser be gint, waarschuwde daarmee voor al te vroeg optimisme. Natuurlijk heeft hij een mooie ploeg, vindt hij ook, maar na de ruime over winningen op IJsselvogels (18-10) en Sagitta (14-7) kan er nog van al les misgaan. Mochten personele problemen uitblijven, dan heeft Tjoba nog altijd een mentaal pro bleempje. De ploeg is makkelijk uit zijn evenwicht te brengen. „Dat heb je met een jonge ploeg, hè", weet Broerse. „Als je mij vraagt welke ploegen onze groot ste concurrenten zijn, dan zeg ik: alle ploegen. Vorig seizoen hebben we laten zien dat we van de top- ploegen kunnen winnen en van de mindere teams kunnen verlie zen? Sagitta is normaal gesproken niet al te sterk, maar heeft het ons vandaag nog wel moeilijk ge maakt. In de eerste tien minuten zag het er wel naar uit dat Tjoba een mak kie zou krijgen. De thuisploeg kwam met 6-2 voor en er leek een basis gelegd te zijn voor een mon sterscore. Maar opeens haperde de doelpuntenmachine. In het vak van Sander Harinck, Gerben van' Boven, Esther van Boven en Petra Rijn werd er liefst vijftien minu ten niet gescoord. Broerse: „Als in de beginfase alles lukt, denkt ieder een dat opeens alles mag. Dan ge- Tjoba wint ook het tweede duel in de eerste klasse. Sagitta wordt met 14-7 verslagen. Trainer Kees Broerse waakt echter voor al te veel optimisme. Tweede nederlaag voor All Ready ZIERIKZEE - Eersteklasser All Ready heeft zaterdag ook de tweede com petitiewedstrijd verloren. De korf ballers uit Zierikzee verloren op ei gen veld met 8-12 van SDO uit Ka- merik. Voor rust hield All Ready SDO goed bij. Bij rust was het 5-5. Daar na brak het gebrek aan vechtlust de Zierikzeese ploeg op. „Dit is geen ploeg om van te verliezen", vond trainer Sjaak Joziasse. Agnieta Francke grijpt net naast eindzege ZUIDWOLDE - Agnieta Francke is op de tweede plaats geëindigd in het Wielerrevue-klassement. De vijfde plaats van de wielrenster uit Koudekerke zaterdag in de laatste wedstrijd van het seizoen in Zuid- wolde was onvoldoende voor de eindzege in het klassement. Anne Eversdijk (Kapelle) werd vierde in Zuidwolde en negende in het Wie lerrevue-klassement. looft men dat de doelpunten er toch wel komen. Maar zo werkt het niet." Niels Westmaas, die is terugge keerd op het oude nest na drie sei zoenen bij PKC, deelde die me ning. „Het was vandaag zó makke lijk om kansen te creëren, maar je moet dan wel scherp blijven zien wat de beste kansen zijn. Je moet de bal rondspelen, schoten uitstel len en heel streng je kansen selec teren. Alleen dan blijven ze goed vallen." Na rust herstelde Tjoba zich enigs zins. Langzaam liep het achttal uit naar 14-7, maar er werden nog al tijd veel kansen onbenut gelaten. De spectaculair korfballende San- der Harinck werd weliswaar tops corer met zes treffers, maar had er ook tien kunnen maken. En ook Dirk-Jan Westmaas, die nu vier streepjes achter zijn naam kreeg, had op een hoger aantal moeten uitkomen. Niels Westmaas bleef op één doelpunt steken. De toe schouwers verwachtten meer van hem, maar hij was tevreden met zijn spel. „De mensen hopen dat ik flitsende acties maak en veel scoor. Maar zo'n speler ben ik niet. Ik ben een rebounder, ik laat eer der anderen scoren. Dat heb ik vandaag ook gedaan." Door die hoge verwachtingen krijgt de 21-jarige Westmaas wel wat druk opgelegd, maar hij zal er niet anders door gaan korfballen. „Ik ben pas net terug bij Tjoba. Ik probeer eerst weer mijn draai te vinden en een meerwaarde te zijn. Als dat lukt, zien we wel weer ver der." Volgens Westmaas is Tjoba overi gens wel degelijk titelkandidaat. „Ik weet dat we een smalle selectie hebben, maar vind dat we om het kampioenschap mee moeten kun nen doen, in ieder geval in de zaal en liefst ook op het veld. Gelukkig hebben we een sterke verdediging. Vandaag hebben we bijvoorbeeld maar zeven tegengoals gehad. Nu moeten we alleen scorend nog wat constanter worden." Scores Tjoba: Sander Harinck 6, Dirk-Jan Westmaas 4, Gerben van Boven, Esther van Boven, Petra Rijn, Niels Westmaas 1. Mannen EMM met moeite langs CSC goes - De handballers van EMM hadden het in een oefenduel ver rassend moeilijk met het Goese GSC. De Middelburgers wonnen met 15-20. Bij GSC speelde doel man Jan Kees Beije een hoofdrol. Hij stopte onder meer vier straf- worpen. EMM oefende ook tegen Witte Ster'75 (15-20) en Snelwiek (17-23). De "vrouwen van Olympus versloegen de tweede selectie van Helius met 6-8. Toon Klaassen tweede in biljartfinale burgh haamstede - Toon Klaas- sen van BV Delta uit Colijnsplaat veroverde in het persoonlijk kam pioenschap driebanden derde klas se de tweede plaats. Winnaar werd Cees de Graaf van Winden burg. Klaassen verzamelde in ze ven partijen 10 punten en een ge middelde van 0.507. Cees van Ges- sel van HIO eindigde als achtste en laatste met twee punten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 50