Verdonk belasting rijken verhogen komt vandaag met partij' Pronk blijft kandidaat PvdA-voorzitterschap Auto op aardgas binnen drie jaar Woning in brand gestoken 4 Maandag 17 september 2007 PZC Kamerleden Teeven en Aptroot blijven lid van WD-fractie. door Weird Duk den haag - Rita Verdonk, de oud-minister die vorige week uit de fractie van de WD werd gezet, maakt vandaag bekend dat zij een eigen politieke beweging begint. Dit zeggen bronnen rond Ver donk. Zaterdag bevestigde de algemene ledenvergadering van de WD het besluit van partijleider Mark Rutte om Verdonk uit de fractie te ver wijderen. De oud-bewindsvrouw, die bij de parlementsverkiezingen van november meer dan 620.000 voorkeurstemmen in de wacht sleepte, was volgens Rutte niet te handhaven. Door telkens de poli tieke koers van de partij te bekriti seren, bedreigde Verdonk de een heid in de partij. De adviseur van Verdonk, Ed Sin- ke, bevestigt dat zij vandaag de plannen voor haar politieke toe komst zal ontvouwen. Indien Ver donk besluit haar Kamerzetel te behouden en een eigen partij op te richten, dan zou zij bij verkiezin gen op zo'n achttien zetels kun nen rekenen. Dit blijkt uit de weke lijkse peiling van Maurice de Hond. De WD zou in dat geval uitkomen op vijftien zetels, zeven minder dan het huidige aantal. Verdonk vormt niet alleen een be dreiging voor de WD. Zij zou de groei van de Partij voor de Vrij heid van Geert Wilders nagenoeg een halt toeroepen. Zonder een Lijst Verdonk zou de PW nu uit komen op 22 zetels. Als Verdonk mee zou doen aan Kamerverkie zingen, blijft Wilders steken op elf zetels - overigens nog altijd twee meer dan het huidige zetelaantal. WD-zwaargewicht Hans Wiegel is het totaal niet eens met de ver wijdering van Verdonk. Op het partijcongres in Veldhoven pleitte hij voor een verzoeningspoging. Dat voorstel haalde het niet. In het tv-programma Buitenhof herhaal de Wiegel gisteren zijn kritiek op Rutte. „Als je echt de leider bent, hoef je dat niet steeds te roepen." Het partijcongres sprak zaterdag de wens uit om Verdonk voor de partij te behouden. Volgens Wie gel, die zegt te vrezen voor het voortbestaan van de WD, is dit een 'oneerbaar voorstel'. Kamerlid Charlie Aptroot, een aan hanger van Verdonk, heeft beslo ten toch deel te blijven uitmaken van de WD-fractie. „Ik heb een goed gesprek gevoerd met Mark Rutte", aldus Aptroot. „Hij accep teert het dat ik het oneens blijf met het besluit om Rita Verdonk uit de fractie te zetten." Een andere aanhanger van Ver donk in de fractie, het Kamerlid Fred Teeven, blijft ook. N* Bronnen rond Verdonk zeggen dat zij haar eigen politieke bewe ging begint. Die zal volgens pei lingen een bedreiging zijn voor zowel de WD als Wilders. PETER door Peet Vogels den haag - Mensen met een topin komen moeten voortaan 60 pro cent belasting betalen. Ook moe ten zij twee keer zoveel vermo gensbelasting betalen. Dat stelt de vakcentrale FNV vandaag voor aan het kabinet bij de presentatie van haar wensenlijstje voor 2008. De aanpak van de topinkomens speelt daar een grote rol in. De bond is het niet eens met de ma nier waarop het kabinet tot nu toe de hoogste inkomens aan banden wil leggen. Het kabinet stelt in de Miljoenennota voor de fiscale af trek van pensioenpremies te beper ken tot inkomens van 185.000 eu ro, het salaris dat de ministerpresi dent verdient. Eerder riep minister Wouter Bos (PvdA) van Financiën raden van commissarissen op de salarisstijgingen voor de directies te beperken. Ook wil hij dat bonus sen meer aan resultaten worden gekoppeld. De FNV wil niet aan de aftrekbaar heid van de pensioenpremies mor relen. Voor de vakbond is de om- keerregeling, de pensioenpremie is aftrekbaar, de pensioenuitkering is belast, heilig. De bond ziet meer in een verhoging van de hoogste belastingschijf van 52 naar 60 pro cent voor inkomens vanaf 185.000 euro. De FNV wil bovendien dat de vermogensbelasting wordt ver hoogd van 1,2 naar 2,4 procent. „Wij zijn bij deze voorstellen uitge gaan van eerlijk delen", aldus de FNV. „De top van het bedrijfsle ven heeft de afgelopen jaren stelsel matig zijn eigen beloning ver hoogd, terwijl de werknemers de lonen matigden." hilversum - Een woning aan de Langgewenst in Hilversum is in de nacht van zaterdag op zondag in brand gestoken. Acht mensen kon den uit de woning gered worden, een negende is aan de gevolgen van de vuurzee overleden. Dat liet de politie gisteren weten. Het vrouwelijke slachtoffer (20) moest gereanimeerd worden en werd zwaargewond naar het zie kenhuis gebracht. Daar is zij aan haar verwondingen overleden. De politie denkt dat de brand is aangestoken. Het vuur is aan de buitenkant van de woning ont staan en overgeslagen naar bin nen. Wie de brand waarom heeft ge sticht is nog onduidelijk. door Wierd Duk den haag - Oud-minister Jan Pronk trekt zich niet terug als kan didaat-voorzitter van de PvdA. „Dat gun ik degenen die mij wan trouwen niet", aldus Pronk. De PvdA-zwaargewicht werd afge lopen week aangevallen door on der anderen oud-voorzitter Ruud Vreeman. Die stelde dat Pronk niet de 'bindende persoon' is die de PvdA nodig heeft. „Ik heb dat als een dolkstoot erva ren", zegt Jan Pronk. „Het was een achterbakse aanval." Pronk, die een lang verleden heeft in de sociaaldemocratie, ligt in de peilingen ver voor op de zes ande re kandidaten. Meer prominente PvdA'ers zien het met de oud-be windsman niet zitten. Zo zei minister Ronald Plasterk van Onderwijs dat Pronk zich te veel concentreert op de politieke koers van de partij, terwijl hij zich op de partijorganisatie zou moe ten richten. Ook oudgedienden Thijs Wöltgens en Klaas de Vries zien in Pronk geen geschikte voor zitter. Partijleider Wouter Bos vreest eveneens voor een voorzitterschap van Pronk, omdat deze niet zou aarzelen de regeringscoalitie met CDA en Christenunie op het spel te zetten. den haag - Binnen drie jaar kun nen automobilisten in Nederland overstappen op auto's die op aard gas of biogas rijden. Nog voor 2010 is hier een landelijk netwerk gerealiseerd van meer dan twee honderd stations waar deze scho ne brandstof kan worden getankt. Dat meldt het EnergieTransitie platform Duurzame Mobiliteit, op gericht door zes ministeries, we tenschappelijke instellingen en het bedrijfsleven. Volgend jaar zijn naar verwach ting de eerste tachtig Nederlandse vulstations in gebruik, nu zijn dat er nog zeven. Op dit moment is rijden op aardgas nog voorbehouden aan enkele busmaatschappijen. De overheid wil investeren in ver voermiddelen die op aard- of biogas rijden, omdat dit veel beter is voor het milieu. Bovendien kan biogas binnen vijf jaar op grote schaal duurzaam worden gewonnen uit restanten van vele soorten mest, gft-afval, landbouw- afVal en afval uit de vleesindus trie, zodat de voorraad van deze brandstof eigenlijk vrijwel onuit puttelijk is. De prijs van aardgas bedraagt op dit moment 66 cent per liter. Daar kan een normale personenwagen ongeveer vijftien kilometer op rij den. Volgens Remco Hoogma van het platform is de overstap naar een aardgasauto voordelig voor ieder een die meer dan 15.000 kilome ter per jaar rijdt. 'l-llkR. WERJCE.M ALi-ÊMAAU/V.EN5EN-Ik DAiXT PAT WE. OETE. APpOlVEPOfeKT HAPPEM Jongetje gewond door losgeslagen pont bronkhorst - Op de rivier de IJs- sel is tussen Bronkhorst en Bram men een pont losgeslagen, waarop enkele oldtimers werden vervoerd. Het ongeval werd volgens de poli tie veroorzaakt door een inschat tingsfout van de pontbaas. Een ka bel van de pont schoot los en raak te een jongetje dat aan wal stond. Hij is met verwondingen naar het ziekenhuis gebracht. Kwart misbruikende hulpverleners is vrouw Amstelveen - Ongeveer een kwart van alle hulpverleners die patiën ten seksueel misbruiken, is vrouw. Dat meldde de stichting Misbruik door Hulpverleners gisteren. Toch komt het volgens de stichting maar zelden voor dat vrouwen zich hiervoor moeten verantwoor den. Bij vrouwelijke daders is het slachtoffer minder geneigd aangif te te doen, concludeert Misbruik door Hulpverleners. Vos: winkeldeuren moeten dicht in winter amsterdam - De Amsterdamse wethouder Marijke Vos van Milieu wil dat winkeliers hun deuren in de winter gesloten houden. Door openstaande deuren gaat veel warmte naar buiten, stelt Vos. Zij voert gesprekken met winkeliers in Amsterdam over maatregelen om verspilling van energie tegen te gaan. Deze gesprekken bevin den zich nog in de beginfase. Oplaadpalen voor elektrische voertuigen Rotterdam - Rotterdam krijgt nog dit jaar twee oplaadpalen voor elektrische voertuigen. De palen komen te staan op drukke punten in de binnenstad. Bij de punten kunnen bijvoorbeeld scooters, elek trische fietsen en andere voertui gen die geen benzine gebruiken hun accu opladen. Rotterdam is de eerste grote stad die dergelijke faciliteiten biedt. Op de Veluwe staat al een aantal oplaadpunten. 'Trio is favoriet voor overname ABN Amro' hilversum - De kans is groot dat ABN Amro wordt overgenomen door het trio Banco Santander, Royal Bank of Scotland en Fortis. Die inschatting maakte ABN Am- ro-topman Rijkman Groenink gis teren voor het NOS Journaal. Toch zal de bank komende donder dag tijdens de aandeelhoudersver gadering een neutraal advies voor leggen aan de aandeelhouders. Oiscobus rijdt over tieners heen in Raalte raalte - Een 15-jarige jongen en een 15-jarig meisje zijn zaterdaga vond gewond geraakt toen zij in Raalte (Overijssel) werden overre den door een discobus. De bus werd bij aankomst op de parkeer plaats van de voetbalclub be stormd door jongeren. De jongen en het meisje kwamen daarbij ten val. De bus reed met het voorwiel over het been van het meisje en over het lichaam van de jongen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4