Sport Scheidsrechter komt niet, derby afgelast is trots op zijn spelers Trainer Van Aerde: Dit RCS is tot veel in staat Eerste punten Walcheren en Zeelandia Middelburg W pzc Maandag 17 september 2007 33 Souburgers hebben geen moeite koploper HW'24 te verslaan. door Jack Begijn OOST-SOUBURG - Een week geleden lachte het geluk HW'24 nog toe tijdens het duel tegen 't Zand. Gis teren tegen RCS kregen de Hul stenaren een lesje in volwassen voetbal en ging de ploeg met een terechte 2-1 onderuit. RCS domineerde op alle fronten en had eigenlijk met veel ruimere cijfers moeten winnen. Daar waar de Hulstenaren nauwelijks kansen kregen, regen de Oost-Souburgers mogelijkheden aaneen. Rudley St. )ago kreeg van Dennis de Nooijer drie opgelegde kansen voor het intikken. Hij liet ze alle maal onbenut. Trainer Romeo van Aerde rouwde er niet om. „Natuurlijk moeten die kansen erin. Daar gaan we ook op trainen. Belangrijk is dat we vandaag wel tot winst zijn geko men. Vooral over de eerste helft ben ik dik tevreden. We werkten hard en speelden goed voetbal. Die combinatie moeten we vast houden. Als dat lukt, dan wil ik in december wel eens zien waar we staan. Want dit RCS moet met dit voetbal tot veel in staat zijn." RCS verslaat HW'24 op basis van goed voetbal en veel inzet met 2-1. De Hulstenaren kregen 19 november de laatste neder laag om de oren. Spelers van beide clubs gingen ove rigens regelmatig op zoek naar de grens van het toelaatbare omdat scheidsrechter Van der Heijden uit Bladel onvoorspelbaar floot. „Te gen het einde kon hij het niet meer bijbenen", keek Gerard de Nooijer terug. „Daardoor zag hij een zuivere strafschop voor ons over het hoofd." Na de doelpunten van Bouzam- bou en Nijland tekende O'Shea met nog ruim een kwartier te spe len de aansluitingstreffer. HW'24 kreeg hoop en ging met opportu nistisch voetbal op zoek naar meer. RCS gaf echter geen kans weg en speelde met een goed coachende Gerard de Nooijer aan het hoofd de wedstrijd zonder moeite uit. Terwijl Youssef Afkir in zijn onder broek een vreugderonde over het veld maakte, overdachten enkele spelers van HW'24 in de midden cirkel wat er allemaal verkeerd was gegaan. Wennen. Verliezen waren ze immers niet meer gewend. „De laatste nederlaag dateert van 19 november vorig jaar. We verlo ren bij Roosendaal met 2-1", wist voorzitter Gerard van de Voorde van HW'24. „Maar we komen hier wel bovenop." rcs - hw24 2-1: 12. Hoessein Bouzam- bou 1-0, 48. Yordi Nijland 2-0, 74. Kieran O'Shea 2-1. Scheidsrechter: Th. Van der Heijden (Bladel). Gele kaarten: Dennis de Nooijer (RCS) en Robin MacTaggart, Bart Rijckaert en Dim de Waal (HW'24). Aan tal toeschouwers: 350. SSV'65 wacht nog op eerste overwinning wijk en aalburg - Ook na het der de competitieduel wacht SSV65 nog op de eerste zege. De eerste klasser uit Goes gaf zaterdag bij Wilhelmina '26 in de slotfase een voorsprong uit handen (1-1). Chris- tiaan Boon zorgde na 70 minuten voor 0-1, waarna SSV'65 kansen kreeg het duel te beslissen. Daar slaagde het niet in, waarna Jeroen Mans vlak voor tijd vanaf twintig meter raakschoot: 1-1. Vrouwen Smerdiek scoren te weinig goes - De voetbalsters van Smer diek hebben de eerste punten van het seizoen binnen. Rijnvogels werd met 5-1 verslagen. Smerdiek kwam eerst op achterstand, daar na zorgden Anna Hage (2x) en Suus Hopstaken (3x) voor de doel punten. Smerdiek was de hele wedstrijd de betere en liet het in de tweede helft na om met dubbe le cijfers te winnen. Terneuzense Boys en AZW woedend op de voetbalbond. door Aector Doorns terneuzen - Terneuzense Boys te gen AZW leek een interessante derby in de tweede klasse A, op een zomerse dag met veel toe schouwers. Het ontbrak echter aan een scheidsrechter. De wedstrijd werd afgelast, omdat er door de KNVB geen vervanger voor scheidsrechter Peijnenburg was aangesteld. Peijnenburg bleek voor zijn werk in Ethiopië te zijn en had zich drie weken geleden afgemeld. Scheids rechteraansteller Adrie de Willi gen uit Oost-Souburg deed zater dagmiddag nog eenultieme po ging. „Ik heb op het laatste mo ment geprobeerd een scheidsrech ter in Zeeuws-Vlaanderen te vin den. Dat is niet gelukt. De fout ligt bij het bondsbureau in Breda. Als Oostkapelle boekt eerste overwinning oostkapelle - Oostkapelle heeft zijn eerste zege in de tweede klas se van het zaterdagvoetbal binnen. De ploeg versloeg na een 0-1-ach- terstand bij rust koploper Bruse Boys met 3-1. Maarten van Malde- gem werkte uit een afgeslagen vrije trap de 1-1 binnen en door goals van invaller Ricardo Schip per en Rick Pattenier werd het 3-1. Daarna verzuimde Oostkapelle zelfs om verder afstand te nemen. Oostkapelle pakt tegen Muiden eerste punten goes - De vrouwen van Oostkapel le hebben de tweede thuiswed strijd van het seizoen met 2-1 ge wonnen van Muiden. Via een vrije trap van Shamila Hamers kwam Oostkapelle in tweede helft op voorsprong. Muiden kwam nog wel langszij, maar een kopbal van Marijke van den Driest bezorgde de voetbalsters uit Oostkapelle de eerste punten van het seizoen. de scheidsrechter zich afmeldt, moet ik voor een vervanger zor gen. Deze wedstrijd was volgens de KNVB echter geen probleem." Volgens De Willigen is het sys teem niet waterdicht. „Het seizoen is nog maar enkele weken oud, maar dit is al de vierde wedstrijd waar het fout is gegaan. Voorzitter Frans Willaert van Ter neuzense Boys sprak van een on vergeeflijke blunder. „Kunnen we de schade op de KNVB verhalen? We hebben deze dag van alles ge organiseerd. En wie zegt me dat er bij de uitgestelde derby ook zo veel toeschouwers zullen zijn?" Speaker Pierre Eijsackers deed nog een oproep voor een scheidsrech ter. Dat leek ook te lukken, want Freddy de Rooy bevond zich on- De derby tussen Terneuzense Boys en AZW gaat niet door om dat er geen vervanger is voor ar biter Peijnenburg, die zich drie weken geleden heeft afgemeld. Van Leeuwen leidt Terneuzen naar zege terneuzen - Terneuzen had gister middag alleen voor de rust iets te vrezen van RKDVC. Daarna stel den de Zeeuws-Vlamingen orde op zaken, met aanvoerder Remco van Leeuwen in de hoofdrol. Eerst stelde hij Sinan Coban in staat de score te openen en vervolgens schoot hij uit een vrije trap fraai raak. Coban en Roel Alberti tilden de score naar 4-0, waarna Van de Ben de eindstand op 4-1 bracht. Goes speelt gelijk tegen Steen goes - De thuisploeg had een droomstart toen Marc van Haneg- hem al na twee minuten de 1-0 aantekende. Stein Dobbelaer maak te snel gelijk maar al snel zorgde opnieuw Van Haneghem voor 2-1. Vlak voor rust maakte Dennis Buijs 2-2. De tweede helft was een stuk minder. Goes miste de zege, toen een inzet van Gert-)an Tierie van de lijn werd getrapt. der de toeschouwers. „Ik wil flui ten, mits beide partijen het ermee eens zijn." De trainers en de spelers vonden het geen probleem. Dat lag anders bij de KNVB. De Willigen: „De Rooy is gestopt omdat hij bezwaar maakte tegen de rapportages. Ik heb mijn collega Meeuwis van het zondagvoetbal gebeld. Die vertelde dat De Rooy niet op de scheids- rechterslijst voorkomt en dat hij dus geen toestemming kon geven. De Souburger had later nog een scheidsrechter uit Goes, maar dan zou het duel ruim een uur later kunnen beginnen. Toeschouwers waren toen al op weg naar de uit gang om hun entreegeld op te ha len. Ook de trainers zagen het niet meer zitten. AZW-trainer Eddy van der Hooft „Ik heb het in mijn hele carrière nog niet meegemaakt dat een wedstrijd niet doorging, omdat er geen scheidsrechter aan wezig was." RCS'er Menno de Nooijer (links) troeft Tim Mechelinck van HW'24 af. foto Mario Lawalata Baas uit de wedstrijd speelden. De enige keer dat Rooze in de fout ging, was tien minuten voor tijd. De kans die hieruit ontstond, werd door Baas gemist. De bal werd veel te roekeloos in gescho ten. Leon van Belzen: 'We speelden veel te slap en in een te laag tempo' Arnemuiden had in de openingsfa se op voorsprong moeten komen, maar Maarten Brasser en Jarco Sie- reveld vonden een sterk keepende Jacco Gideonse op hun weg. „In die fase werden wij compleet overdonderd", vond trainer Alexander van Keulen, die daarna zag dat zijn ploeg zich terug in de wedstrijd knokte. „Ik ben trots op die jongens. We hebben vrijwel niks weggegeven en waren met een beetje geluk in de tweede helft zelfs op voor sprong gekomen." Dat had ook kort voor rust kun nen gebeuren, maar Alex de Visser schrok zo toen hij vogelvrij voor keeper Roy den Dunnen kwam, dat zijn inzet ruim over het doel van Arnemuiden ging. Ook André Brouwer had Seroos- kerke op voorsprong kunnen zet ten, maar de spits maaide in kans rijke positie over de bal heen. Ook toen de thuisploeg tien minuten voor tijd na de tweede gele kaart van Renco Francke met tien man kwam te staan, hield het knap stand. Serooskerke-Arnemuiden 0-0. Scheids rechter: G.G.A. Daems (Gilze). Rode kaart: 81. Renco Francke (Serooskerke/ 2xgeel). Gele kaart: Remy Meerman (Ar nemuiden). Aantal toeschouwers: 350. Serooskerke: Jacco Gideonse (45. Joost Toonen); Rudi Geerse, Frank Rooze, Ber- nado Wattel, Jasper Wilderom; Renco Francke, Jeroen Geerse, Bas Rooze, Nicky Holmes; André Brouwer (82. Willem Jan Schoe) en Alex de Visser (77. Ezra de Kor te). Arnemuiden: Roy den Dunnen; Patrick Siereveld, Bart-Jan Kroes (59. John Crucq), Remy Meerman, Corjan Marijs; Marvin Meerman, Arjen Kats, Leon van Belzen, Maarten Brasser (71. Thijs Roovers); Marinus Baas en Jarco Siere veld. Vlissingen speelt gelijk bij grote concurrent Roosendaal: 2-2. vlissingen - De topper in de der de klasse A tussen Roosendaal en VC Vlissingen eindigde in 1-1. Zee landia Middelburg en Walcheren pakten de eerste punten. MOC'i7-Walcheren 2-2: Na een sterke start en een snelle openings treffer van Rachid Aloeietsie (1-0) zakte de thuisploeg weg. Walche ren nam het initiatief en maakte via Boban Martinovic 1-1. Kort hierna bracht Daniël Pieters de Vlissingers verdiend op voor sprong (1-2). Het slotoffensief van MOC'17 leverde de ploeg de gelijk maker op via een van richting ver anderd schot van Matty den Rid der: 2-2. Roosendaal-Vlissingen 1-1: Vlis singen opende de score via Joey van der Zweep (0-1), maar al snel maakte Nick van Dijk gelijk: 1-1. Meto-Zeelandia Middelburg 0-5: In de achtste minuut kopte Terfey Booy de openingstreffer binnen (0-1), waarna hij halverwege de tweede helft, opnieuw op aange ven van Alberto Conde Morgado ook de 0-2 binnenschoot. Na rust schoot Alper Koe; tweemaal raak en omdat ook Jerfey Booy tussen door nog een keer scoorde eindig de dit treffen in 0-5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49