Kloetinge terug in de realiteit <-Fr,'N Hoek blijft overeind in kaartenfestijn De Munnik breekt neus W PZC Maandag 17 september 2007 31 Bevelandse club lijdt de eerste competitienederlaag. door jan Dagevos KLOETINGE - Niels Kole staarde za terdagmiddag vol ongeloof voor zich uit. De middenvelder van Kloetinge kon het allemaal niet be vatten. Donderdag op de training lukte alles nog, twee dagen later bleek het goede gevoel als sneeuw voor de zon verdwenen. „Het was allemaal net niet vandaag", zei de middenvelder van Kloetinge. Kole liep zaterdag met zijn ploeg tegen de eerste competitieneder laag van het seizoen op. Geinoord won met 3-1 op het Wesselopark. Volkomen onnodig, vond Kole. „Geinoord is een stugge ploeg, maar normaliter is dit een club waar we punten tegen halen." Kole en Kloetinge zaten zaterdag echter niet goed in hun vel. De Be velandse hoofdklasser begon nog wel aardig, maar raakte na een kwartier het ritme kwijt en kwam vervolgens helemaal op een dood punt te zitten, toen Geinoord in de 22e minuut op voorsprong kwam. Uit een hoekschop kopte Paul Roestenburg keihard in: 0-1. „Als je tegen deze ploeg achter komt, krijg je het moeilijk", stelde Kloetinge-trainer Diederik Hiensch. Geinoord betrok hierna de verdedi gende stellingen en bleef gemakke lijk overeind. Dat was de verdien ste van de gasten, maar het kwam ook omdat het bij Kloetinge aan scherpte en overtuiging ontbrak. Daarnaast miste de thuisclub een dirigent. Niels Kole was voorbes temd om die rol te vertolken. Hij was in de beginfase inderdaad de vrije man, maar Geinoord onder kende snel dat gevaar en zette de regisseur hierna onder druk. Dat bood vervolgens Etienne Mallie meer speelruimte, maar de nieuwe ling had het zaterdag niet. Verder was Kloetinge voorin vleugellam. Regilio Pinas en Mervin Niemants- verdriet lieten zich te vaak naar het middenveld terugdringen en waren daarnaast te passief Voor rust kreeg Kloetinge slechts één kans via Niemantsverdriet. Zijn schot ging over. Na rust probeerde Hiensch het tij te keren door een wissel: midden velder Mallie ging, aanvaller Robin de Pagter kwam. Kole ging vervol gens wat dieper spelen, zodat Kloe tinge wat meer druk kon ontwik kelen. Het leidde tot twee grote mogelijkheden. Zo kopte Kole een keer naast en eenmaal raakte hij de onderkant van de lat. Een kwartier voor het einde kwam de 1-1 er toch. Uit een hoek schop beroerde Geinoord-verdedi- ger Wim de Boer de bal met de hand. Daan Esser schoot hierna van elf meter raak: 1-1. Kloetinge ging voor meer, maar hield niets over, omdat het zich achterin twee keer simpel liet af troeven. Daniel Oostendorp en Daan van der Valk profiteerden: 1-3. „Het is de eerste tegenslag van Kloetinge kan de goede competi- tiestart geen vervolg geven. De Bevelandse formatie verliest in ei gen huis met 3-1 van Geinoord en is weer middenmoter. het seizoen", zei Hiensch nader hand, „en dat komt altijd aan." Kole: „We hoeven er niet al te ne gatief over te doen. Het is niet zo dat we kansloos hebben verloren. Qua puntenaantal leefden we de a^elopen week op een roze wolk. We staan nu weer met beide be nen op de grond, zou je kunnen zeggen. Als je de drie wedstrijden tot nu toe in ogenschouw neemt, is het terecht dat we op vier pun ten staan. Het is nu zaak om dat ge middelde vast te houden. Onze doelstelling blijft handhaving." Niels Kole krijgt bij een kopduel hulp van Joffrey Geldof. foto Ronald den Dekker Karakteristieken GVVV-Hoek 0-1 (0-0). 49. Fer ry Alfons 0-1 (strafschop). Scheidsrechter: H. J. van Etten (Schermerhorn). Rode kaart: 17. Jurriaan van Well (GVW), 89. Antonio Aguilar Aguilera (GWV, 2x geel). Gele kaart: Danny van Brenk, Kevin Tom, Dennis Schaap, Roy Versluis, Karsten Wierenga (allen GVW), Ferry Alfons, Ramazan Kesikbas (Hoek). Aantal toe schouwers: 400. Hoek: Joan van Belzen; Pieter de Munnik, Björn Langeveld, Giovanni Siereveld, Eric Atuahe- ne; Thomas Ragut, Ramazan Ke sikbas, Ferry Alfons, Mamadou- ba Gueye (66. Bert de Hamer); Sam Ysebaert, John Schot. Kloetinge-Geinoord 1-3 (0-1). 22. Paul Roestenburg 0-1, 77. Daan Esser 1-1 (straf schop), 82. Daniël Oostendorp 1-2, 86. Daan van der Valk 1-3. Scheidsrechter: H. A. Blom (Leerdam). Gel kaart: Joffrey Geldof (Kloetinge) en Tom van Lijf (Geinoord). Aantal toe schouwers: 500. Kloetinge: Jaco van der Schee; André Siereveld, Erwin van der Woerdt, Arjan van der Smis sen, Joffrey Geldof; Jaap Esser, Niels Kole, Etienne Mallie (65. Robin de Pagter); Regilio Pinas, Daan Esser en Mervind Nieman tsverdriet. - Het is dun gezaaid met de scheidsrechters in de hoofd klasse van het zaterdagvoetbal. Vier abiters zijn geblesseerd. Zo zou Jan Stange zaterdag de wedstrijd Kloetinge-Geinoord leiden, maar hij moest vanwe ge een blessure afzeggen. Daar op werd Roel van der Werff verzocht het duel te leiden, maar ook hij haakte gebles seerd af. Uiteindelijk werd arbi ter Blom uit Leerdam de scheidsrechter van dienst. - Naast Jan Stange en Roel van der Werff kampen ook Ton Versnel en Ben Wirken met blessures. - Mark Dijs voert na drie speelda gen de topscorerslijst in de hoofdklasse B aan. De speler van Dovo maakte al vier tref fers. Ferry Alfons en Daan Ess- ser staan met drie treffers op een tweede plaats. VEENENDAAL - Pieter de Munnik heeft zaterdag zijn neus gebroken in het gewonnen duel met GVW (o-i). De verdediger van Hoek kwam in de 63e minuut onzacht zinnig in aanraking met de elle boog van GVW-invaller Dennis Schaap. Die kreeg een gele kaart voor die actie. De Munnik speelde het laatste half uur van de wedstrijd met een ge broken neus. „Toen het gebeurde, deed het wel even pijn", zei de aanvoerder van Hoek zaterdaga vond. „Maar daarna heb ik er ei genlijk geen last van gehad. Nu nog steeds niet." Dat vertelde De Munnik nadat hij een dokter had bezocht in Domburg. Als de zwel ling is geslonken, wordt De Mun- niks neus vandaag gezet. Hij ver wacht geen wedstrijden van Hoek te hoeven missen. Drie jaar gele den brak De Munnik zijn neus ook al eens. Onterechte rode kaart helpt hoofdklasser in het zadel bij GVW: o-i. door Rudy Boogert VEENENDAAL - Zou het ooit nog goed komen tussen Hoek en GVW? Als de twee hoofdklassers tegenover elkaar staan, kan de scheidsrechter wel een extra klad blokje meenemen. Zaterdag toon de arbiter Van Etten negen gele kaarten en twee rode. Dat bracht de score in de laatste drie ontmoe tingen tussen beide ploegen op 23 gele en vijf rode kaarten. O ja, Hoek won met 0-1. Bij GVW werd met de beschuldi gende vinger naar de scheidsrech ter gewezen. „Hij was helemaal de weg kwijt", vond verdediger Michiel van der Valk. Hoek maak te zich niet zo druk. Begrijpelijk: het kreeg 'slechts' twee gele kaar ten en mocht de drie punten bij het totaal turven. „Snel vergeten en op naar de volgende wed strijd", relativeerde matchwinnaar Ferry Alfons. De kiem van alle kwaad lag in de zeventiende minuut. GVW had het voorgaande kwartier gedomi neerd. Kevin Tom had al na twee minuten een bal op de paal gekopt en Hoek wist zich geen raad met het vroege en doortastende stoor- werk van GVW. Het lokte fouten uit van Mamadouba Gueye en Eric Atuahene, maar die bleven onbe straft. De onterechte rode kaart voor GVW-verdediger Jurriaan van Well kwam daarom na zeven tien minuten 'uit de hemel geval len', erkende Alfons. Wat was er loos? Hoek-spits Sam Ysebaert beging een overtreding, maar daarvoor werd niet gefloten. De bal kwam terecht bij Alfons, die met een steekpass diezelfde Ysebaert wilde bereiken. De bal was te hard en kon simpel worden opgeraapt door de doelman, maar tegelijkertijd trok Van Well de doorgebroken Ysebaert onderuit. Rood, oordeelde scheidsrechter Van Etten. „Terecht", vond interim-trainer Paul Telussa. „Zonder dat een po ging werd gedaan om de bal te spe len, werd Sam onderuit gehaald." De regels stellen echter dat een spe ler pas de rode kaart moet krijgen als hij een scoringskans ontneemt. En dat was hier niet het geval. Yse- 'Bij elke actie waren mijn spelers bang om een doodschop te krijgen' baert kon de steekpass van Alfons nooit meer halen, erkende ook Te lussa. GVW moest niettemin met tien man verder. Het numerieke ver schil was in het restant van de eer ste helft nauwelijks waarneem baar. „We speelden te klungelig", vond Telussa. „Bij elke actie waren mijn spelers bang om een dood schop te krijgen. Dat kwam de ner vositeit en de nauwkeurigheid niet ten goede." In blessuretijd van de eerste helft zorgde lohn Schot pas voor het eerste doelgevaar van Hoek. Hij stuitte op de doelman. Direct na rust zette Schot aan voor de vroege beslissing in de wed strijd. Hij soleerde door de GVW-defensie en werd alleen voor de keeper onderuit getrok ken. Schoolvoorbeeld van een straf schop. Ferry Alfons, die vorig sei zoen tegen GWV nog miste vanaf elf meter, schoot nu wél raak: 0-1. Het was zijn derde doelpunt dit seizoen in zijn derde wedstrijd. Hoek had vervolgens weinig meer te duchten van GVW, behalve zui nig te zijn op de ledematen. „Het is een irritante ploeg", vond Telus sa. Dat had Alfons ook ervaren. „Toen ik de strafschop wilde ne men, begon er opeens iemand in mijn zij te knijpen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47