Alonso nadert Hamilton tot op twee punten Rossi zet Stoner nog even in de wachtkamer Honkbaliers Faubel Wint CP Portugal 125 cc Europees kampioen 30 Maandag 17 september 2007 PZC Ferrari wint saaie optocht op Francorchamps. door Paul Zweverink SPA/FRANCORCHAMPS - Heel cy nisch zou je kunnen zeggen dat Ferrari met een gladde één-twee het middelvingertje richting McLa ren opstak om aan te geven dat het spionagewerk nét niet goed ge noeg is uitgevoerd. Kimi Raikko- nen won de saaie optocht van Spa/Francorchamps vanaf pole met één vinger in de neus voor zijn teamgenoot Felipe Massa en de beide McLarens. Waarbij Fer nando Alonso (werd derde) weer een puntje inliep op de nog steeds leidende Lewis Hamilton. Het circuit in de Belgische Arden nen is opgeknapt, gemoderniseerd en veiliger geworden. Maar ook spannender? Waar Spa vanuit de historie stond voor sensatie, ver liep de racemiddag nu als een lan ge geeuw. Geen regen en duidelij ke verhoudingen, dat was het dan. Het opvallendste aspect van deze veertiende racedag: Spyker komt er (bescheiden) aan. De B-specifi- catie doet het beter en kan einde lijk de concurrentie met bijvoor beeld en met name Super Aguri aan. Dit resulteerde in een mooie veertiende plek voor de Duitse Spykercoureur Adrian Sutil. Allemaal leuk en aardig, maar de fans van de snelste autosport ter wereld hebben de afgelopen dagen geleerd dat de Formule I alleen dan écht spannend is en wordt als er een rel uitbreekt. Zo was het donderdag met afstand de span na Ferrari-rijder Kimi Raikkonen wint de Grote Prijs van België op het volledig gerenoveerde circuit van Spa/Francorchamps. Stalge- noot Felipe Massa wordt tweede. nendste Fi-dag van dit alweer naar het einde lopende seizoen. En don derdag liepen de rijders en hun teambazen in maatpak en strop das in Parijs. Anders gezegd: de spionagezaak deed veel meer stof opwaaien en maakte meer emotie los dan alles wat er zaterdag en zondag op het circuit gebeurde. Daarom is het een publiek geheim dat Fi-bazen als Bernie Ecclestone en Max Mosley smullen van elke mogelijke rel. Eerder liet de kleine generaal Ecclestone zich al ontval len heel blij te zijn met de tot gro te hoogte gestegen animositeit tus sen Alonso en Hamilton, ook de spionagezaak komt de sport, hoe tegenstrijdig dat ook lijkt, niet eens zo slecht uit. Het leidt de aan dacht af van al die saaie races, waarvan er te veel zijn de laatste tijd. Terug naar de race. Het ging vanaf de start zoals het in de kwalificatie op zaterdag al neergezet was: Ferra ri één en twee, McLaren daar ach ter. Daarbij hanteerden beide teams bijna op de seconde en ron de gelijk dezelfde tweestops-strate- gie. En omdat Ferrari net even een fractie sneller was, koesterde het publiek zich vooral in de heerlijk warme nazomerzon. Oranje mag naar de Olympische Spelen in Peking. BARCELONA - Voor de twintigste maal in de geschiedenis is Neder land Europees kampioen honkbal geworden. In Barcelona werd Enge land in de finale met 6-i verslagen. De titel leverde een olympisch startbewijs op. De overwinning op de Engelsen volgde na slechts elf uur nadat de Oranje honkballers van het veld waren gestapt na een spectaculaire wedstrijd tegen Spanje, die uitein delijk na verlenging met 8-io werd gewonnen. Het scheelde weinig of Nederland had niet in de finale gespeeld. Te gen Spanje werd een thriller afge werkt. Het gastland profiteerde van een zwakke zesde inning van Oranje. Voor de eerste keer in het toernooi stond Nederland onder druk. Spanje profiteerde door een o-2 achterstand om te bouwen in een 5-2 voorsprong. Het sprookje van Nederland leek uit. Spanje moest nog vier nullen maken om de winst veilig te stellen, maar honkslagen van Danny Rombley en vooral Dirk van 't Klooster (goed voor twee punten) gaven Nederland weer hoop. Een vier wijd voor Yurendell DeCaster met alle honken bezet leverde een 5-5 stand op. Pas in de elfde inning sloeg Nederland toe. Hits van Rai- ly Legito en wederom Rombley en Van 't Klooster zorgden voor een 5-10 stand. In de gelijkmakende slagbeurt wankelde Leon Boyd wel, maar hij viel niet om. Spanje bleef steken op 8-10. ESTORIL- Hector Faubel heeft gisteren in Estoril de Gro te Prijs van Portugal gewonnen in de 125 cc-klasse. De Spaanse motorcoureur bleef zijn ploeggenoot Gabor Tal- macsi voor. Joey Litjens kon zich niet in de strijd men gen op het Portugese circuit. De Nederlander kwam al in het begin van de warming-up hard ten val. Door de smak liep hij een hersenschudding op. De arts van dienst verbood hem te rijden, foto Mario Cruz/EPA Colin McRae crasht met helikopter jerviswood - De Britse rallycou reur Colin McRae is zaterdag om het leven gekomen door een heli- koptercrash. Het toestel stortte met vier inzittenden aan boord neer in het Schotse dorp Jervis- wood, in de buurt van zijn geboor teplaats Lanark. De politie beves tigde gisteren het overlijden van de 39-jarige McRae na de identifi catie. McRae debuteerde in 1987 in Zweden in het wereldkampioen schap rally. Zes jaar later boekte hij zijn eerste zege, in Nieuw-Zeeland. Topper Anand-Kramnik eindigt in remise MEXICO-STAD - De eerste topper in het WK schaken tussen de Indi sche grootmeester Viswanathan Anand en titelverdediger Vladimir Kramnik, die zwart had, is zater dag op een remise uitgedraaid. De lange vechtpartij, waarin de Rus een pluspion niet kon behouden, eindigde door de 65e zet van de wereldkampioen in een patstel ling. Beide koplopers hebben nu 2 punten. De Rus Alexander Moro- zevitsj boekte in Mexico-Stad als enige een zege in de derde ronde. Wielrenster Vos wint wereldbeker vrouwen nurnberg - Wielrenster Marianne Vos heeft gisteren in Nümberg de wereldbeker voor vrouwen gewon nen. Door haar zege in de afslui tende wedstrijd wist ze Nicole Cooke te passeren, die vanaf de eerste wedstrijd aan de leiding was gegaan. De Britse kwam er deze keer in de massasprint niet aan te pas. Ze zag Vos winnen, voor de sprintsters Ina-Yoko Teutenberg en Regina Schleicher. Vos bezorg de Nederland de eerste wereldbe kerzege bij de vrouwen. Zevenvoudig wereldkampioen geeft zich niet gewonnen. door Marc van Veen ESTORIL - Wegracer Casey Stoner moet nog even wachten op de we reldtitel in de MotoGP-klasse. Ze venvoudig wereldkampioen Valen tino Rossi weigerde gisteren op het circuit van Estoril mee te wer ken aan een vroege huldiging van de Australiër. Rossi, rijdend voor Yamaha, won voor de vierde keer dit seizoen. Stoner bleef op de der de plaats steken. Met nog vier WK-races op het programma zijn er maximaal nog honderd punten te vergaren. Rossi, die dit seizoen ook de beste was tijdens de TT van Assen, staat na Estoril 76 pun ten achter op de Australische kop loper. Op de derde plaats in het WK-klas- sement staat Dani Pedrosa, de nummer twee van gisteren. Hij heeft 99 punten minder. Stoner, dit jaar goed voor acht GP-overwinningen, kan de eerste Australische wereldkampioen in de belangrijkste raceklasse worden sinds Mick Doohan in 1998. Valentino Rossi wint de Grote Prijs van Portugal in de konings klasse MotoGP. De zevenvoudig wereldkampioen blijft Dani Pe drosa net voor. Gisteren kwam de Australiër er ei genlijk niet aan te pas. Rossi en Pe drosa bepaalden het beeld voor aan. Stoner finishte op anderhalve seconde van het tweetal. Rossi droeg zijn zege vervolgens op aan de verongelukte rallyrijder Colin McRae, die in het weekein de omkwam bij een helikopteron geluk. Rossi is zelf een grote race fan. Hij reed zelf enkele races in de rallysport. In de 250cc-klasse ging de dagzege naar de Spanjaard Alvaro Bautista. Het was zijn tweede seizoenszege. Hij hield de Italiaan Andrea Dovi- zioso en de Spanjaard Jorge Loren zo achter zich. Bautista nam, na een hele slechte start, de leiding in de race in de zestiende ronde. Die stond hij niet meer af. Jorge Lorenzo leidt in de strijd om de wereldtitel met 257 punten. De Aprilia-rijder heeft 51 punten voorsprong op Dovizioso.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 46