Sport Brons met een brede glimlach Bosch en Huizinga tevreden Gravenstijn terug op wereldniveau Fed cup voor Russischetennissters Wij geven u de helft cadeau! PZC Maandag 17 september 2007 29 Elisabeth Willeboordse versloeg in de strijd om het brons de Sloveense Urska Zolnir. foto Robert Vos/ANP Judoka WiJleboordse kan leven met derde plaats op WK. door Antal Crielaard RIO DE JANEIRO - Elisabeth Wille boordse wilde op het wereldkam pioenschap judo in Rio de Janeiro het beste uit zichzelf halen. Ze won een bronzen medaille, maar moest desondanks lang nadenken of ze de doelstelling had gehaald. Uiteindelijk; „Ik denk het wel. Ik ben heel blij met deze derde plaats." In haar antwoord zat enige twijfel. De Middelburgse haalde zaterdag de kwartfinale en verloor daarin van de lapanse Tanimoto. Juist die partij zat Willeboordse na afloop dwars. Bij winst had de weg open gelegen naar een gouden medaille, dat wat ze het liefste wilde. Ze kwam voor, maar verloor uiteinde lijk dik. „Ik had er niet zo af mo gen gaan, daarom kan ik niet hele maal tevreden zijn. Aan de andere kant is het een goed leermoment." Met haar derde plaats op de we reldkampioenschappen bewees Willeboordse eens te meer dat ze een grote kanshebber is om vol gend jaar volop mee te strijden om de ereplaatsen op de Olympi sche Spelen. Ze won dit jaar drie worldcups en durft inmiddels te genieten van de sport. Dat was Elisabeth Willeboordse is tot een judoka van wereldformaat uitge groeid. De Middelburgse wint brons op het WK in Rio de Janei- lang anders, tot ze onder leiding van bondscoach Marjolein van Unen ging inzien dat ze een mooi leven heeft. Met de privileges van een topsporter als bonus. Uiteindelijk leidde het tijdens haar tweede WK tot een bronzen me daille en weet Willeboordse dat ze volgend jaar - mits ze vormbe houd toont - ook op de Spelen van de partij is. Het zorgde in de catacomben de Arena Olimpica voor een stralende lach. „Ik durf nu te genieten van het spelletje." Van Unen heeft een belangrijke rol gespeeld in het bewustwor dingsproces van Willeboordse. De bondscoach: „Elisabeth is een in tuïtieve judoka, ze heeft lang puur op gevoel gejudood. Nu begrijpt ze echter ook dat tactiek een be langrijke rol kan spelen. Ze is nu 29 maar heeft snel geleerd. Ze is na tuurlijk ook een heel intelligent meisje." Met de aanwijzingen van Van Unen en de mentale omslag die ze de laatste maanden maakte, is Wil leboordse uitgegroeid tot een judo ka van wereldformaat. Bovendien gelooft ze dat nu zelf ook. Op haar 29e verjaardag gaf ze zichzelf een prachtig cadeau. Wellicht had ze liever het goud om haar nek ge had, maar met een bronzen plak kan ze ook prima leven. „Maar ik heb me wel bewust een beetje af zijdig gehouden van mijn verjaar dag. Voor je het weet, geeft zoiets extra druk. Zo van: je kan jezelf een mooi cadeautje geven. Nou het ging vandaag niet om mijn ver jaardag, maar om de prestatie. En die is gelukt." RIO DE JANEIRO - Direct na de par tij om de bronzen medaille stortte Edith Bosch in elkaar. In de betrek kelijke rust van de trainingshal had ze de tijd nodig om zichzelf bij elkaar te rapen. In Rio de Janeiro verloor ze haar wereldtitel en greep ze naast de medailles. Uiteindelijk keerde ze monter terug: „Dit is een goede leerstoel geweest met het oog op de Spelen." Even verder op putte ook Mark Huizinga hoop en moed uit zijn vijfde plaats. Op 34-jarige leeftijd weet hij vrijwel zeker dat hij vol gend jaar - net als Bosch - present is op de Olympische Spelen van Peking. „Ik houd een positief ge voel over aan dit kampioenschap. Het heeft me de bevestiging gege ven dat ik volgend jaar een belang rijke kandidaat ben voor een olym pische medaille. Het verschil met de top hier was niet zo groot." Eventingruiters missen Olympische Spelen PRATONI DEL VIVARO - De Neder landse eventingruiters zijn er zater dag bij de Europese titelstrijd in het Italiaanse Pratoni del Vivaro niet in geslaagd zich als team te plaatsen voor de Olympische Spe len, die voor de paarden worden gehouden in Hongkong. Van het trio van bondscoach Martin Lips haalde slechts één ruiter de finish. Dat betekende uitschakeling in de landenwedstrijd. Nederland had bij de eerste twee van de geschoon de lijst moeten eindigen. Eindzege Mollema in Ronde van Toekomst SAINT-FLOUR - Bauke Mollema heeft de Ronde van de Toekomst gewonnen. De leidende positie van de Nederlandse wielrenner kwam zaterdag in de 148 kilome ter lange slotetappe niet meer in gevaar. Oleg Oprisko uit Oekraïne verzekerde zich na een solo van bijna zeventig kilometer van de dagzege. De 20-jarige Mollema won eerder dit jaar al de Spaanse rittenkoers Circuito Montanes. Judoka laat op WK periode van blessureleed achter zich. door Antal Crielaard RIO DE JANEIRO - Ze won uiteinde lijk geen prijs op de wereldkampi oenschappen judo in Rio de Janei ro, maar Deborah Gravenstijn toonde zaterdag wel aan dat ze na jarenlang blessureleed weer tegen de wereldtop aanschurkt. „Ik denk dat ik nu beter ben dan iedereen had verwacht", zei de Rotterdam se. Vlak na afloop van het toernooi baalde ze verschrikkelijk. Ze ver loor in de klasse tot 57 kilo in de achtste finales van de ervaren Spaanse Isabel Fernandez. Onte recht, foeterde ze na afloop. „Ik was beter, dat voelde ik. Maar zij wint met negatief judo de ene na de andere wedstrijd. Ze is een dief, maar wel de beste diefin het vrou wenjudo. Dat ik verlies door een straf was onterecht. Zo voel ik dat echt." Na de verliespartij tegen de erva ren Spaanse redde ze het niet in de herkansingen. Ze won nog wel van de Oostenrijkse Sabrina Filz- moser, een judoka waar ze door gaans veel moeite mee heeft. Daar na was de Italiaansse Giulia Quin- tavalle te sterk. Gravenstijn ging er af met ippon. Toch toonde ze aan dat ze voor vrijwel niemand meer bang hoeft te zijn. In de eerste ronde versloeg ze de sterke Cubaanse Yurisleidis Lupetey en ook de overwinning op Filzmoser sterkte Gravenstijn in het gevoel dat ze op de goede weg is. „Bizar", noemde de Rotterdamse haar loting. „Het was echt ver schrikkelijk. Maar van Fernandez had ik kunnen winnen. Ik voelde dat ze bang voor me was. Die zege is me echt ontnomen." Ondanks de teleurstelling van het missen van een olympische nomi natie en een medaille op de WK was er voor Gravenstijn na afloop toch alle reden voor positivisme. Jarenlang sukkelde ze met allerhan de blessures, maar in Rio toonde ze aan weer terug te zijn. Gravenstijn: „Na twee jaar afwezig heid ben ik weer terug aan de top. Alles klopte hier vandaag in.Rio de laneiro. Ik was optimaal. Als je dan zo bestolen wordt, is dat heel zuur." MOSKOU - Een week na haar kans loze nederlaag in de finale van de US Open kon Svetlana Koeznets- ova toch nog een feestje vieren. Voor eigen publiek in Moskou leid de ze Rusland naar de eindzege in de Fed Cup. Ze haalde gisteren met haar overwinning op de Itali aanse Francesca Schiavone het der de en beslissende punt voor de Russinnen binnen. Het is de derde keer in vier jaar dat de Russinnen de landenwedstrijd winnen. Italië was de titelverdediger. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45