Sport Feyenoord PSV klopt Vitesse, maar verval na rust is behoorlijk groot ADO Den Haag zit in een geweldig negatieve spiraal 26 Maandag 17 september 2007 PZC Topscorers Huntelaar 6, De Groot 5, Suarez, N'Kufo, Makaay 4 GARAGES, BERGINGEN, TUINHUISJES EN PAARDENSTALLEN ere Excelsior - SC Heerenveen 2-5 (2-3). 20. Den Ouden 1-0, 28. Den Ouden 2-0, 39. Sulejmani 2-1, 44. Sibon 2-2, 45. Zuiverloon 2-3,51. Si- bon 2-4, 54. Bradley 2-5. Scheids rechter: Van Sichem. Gele kaart: Pranjic, Dingsdag, Bradley (Hee renveen). Aantal toeschouwers: 2854. PSV - Vitesse 1-0 (1-0). 7. Koever- mans 1-0. Scheidsrechter: Blom. Gele kaart: Afellay, Lazovic (PSV), Yakubu, Yu Hai (Vitesse). Aantal toeschouwers: 33.000. Heracles Almelo - Ajax 0-1 (0-0). 76. Huntelaar 0-1. Scheidsrechter: Luinge. Gele kaart: Lakic (Hera cles), Emanuelson, Gabri (Ajax). Aantal toeschouwers: 12.000. De Graafschap - VW 3-2 (2-0). 7. De Groot 1-0, 25. Fung-a-Wing 2-0, 82. Keiler 3-0, 88. Leemans 3-1, 90. Kantelberg 3-2. Scheids rechter: Jol. Gele kaart: Reekers, Soltani, El Gaaouiri (VW). Aantal toeschouwers: 11.000. Roda JC - Feyenoord 1-3 (1-0). 40. Tioté 1-0, 47. Makaay 1-1 (straf schop), 62. De Guzman 1-2, 70. De Guzman 1-3. Scheidsrechter: Ha verkort. Gele kaart: Hadouir, Sae- ijs, Sonkaya (Roda JC), De Cler, Vlaar (Feyenoord). Aantal toe schouwers: 17.000. Sparta Rotterdam - AZ 2-2 (1-0). 6. Medunjanin 1-0 (eigen doel punt), 51. Boukhari 2-0, 67. Jenner 2-1, 76. El Hamdaoui 2-2. Scheids rechter: Bossen. Gele kaart: Bouk hari, Lindenbergh, Schenkel, Ade- leye (Sparta), Jaliens, Donk, El Hamdaoui (AZ). Aantal toeschou wers: 10.325. NEC - NAC Breda 0-1 (0-1). 43. De Graaf 0-1. Scheidsrechter: Vink. Gele kaart: Worm, Olsson, El-Akchaoui (NEC), Féhèr (NAC). Aantal toeschouwers: 11.750. Willem II - FC Twente 1-3 (1-2). 25. Messoudi 1-0 (strafschop), 31. N'Kufo 1-1, 45. Demouge 1-2 (ei gen doelpunt), 57. Denneboom 1-3. Scheidsrechter: Van Egmond. Gele kaart: Baelum, Bobson, Mes soudi (Willem II), Boschker (FC Twente). Aantal toeschouwers: 12.000. Stand: Feyenoord 4 4 0 0 12 13 - 1 Ajax 4 3 1 0 10 15- 4 PSV 4 3 1 0 10 8- 0 Vitesse 4 3 0 1 9 4- 2 FC Twente 4 2 2 0 8 7- 3 AZ 4 2 1 1 7 9" 3 Roda JC 4 2 1 1 7 9- 8 Graafschap 4 2 1 1 7 8-12 NAC 4 2 0 2 6 5- 9 Heerenveen 4 1 2 1 5 9" 9 FC Utrecht 4 1 2 1 5 6- 7 Groningen 4 1 1 2 4 5" 6 Sparta 4 0 3 1 3 8- 9 VWVenlo 4 1 0 3 3 8- 13 Willem II 4 0 2 2 2 3" 7 NEC 4 0 1 3 1 1- 8 Heracles 4 0 0 4 0 2- 9 Excelsior 4 0 0 4 0 3-13 Afstandsschot van Danny Koevermans is voldoende voor zege. door Frank van den Heuvel eindhoven - In de Nederlandse competitie leidt de offensieve speelstijl van PSV tot dusver tot prima resultaten, internationaal zal Ronald Koeman meer degelijk heid inbouwen. Het elftal ziet er woensdagavond tegen CSKA Mos kou anders uit dan zaterdag tegen Vitesse. „Ons spel is nu misschien leuker om naar te kijken, maar we moeten niet vergeten dat PSV door een goede balans in de jaren hiervoor zijn Champions League successen heeft behaald", zei de PSV-trainer na afloop van de 1-0 tegen de Arnhemmers. Hoewel Otman Bakkal zich zater dag blesseerde, was diens wissel ten faveure van Edison Mendéz wellicht toch een schot voor de boeg. Mendéz valt tot nu toe bui ten de boot, maar de routine en fy sieke kracht van de Ecuadoriaan kunnen woensdag op het midden veld van grote waarde zijn. Want ook in de prima eerste helft tegen Vitesse toonde PSV zich verdedi gend nog kwetsbaar. Koeman: „Dan zijn we té aanvallend en ge ven ruimtes weg die we niet weg mogen geven." Met het oog op het duel met CSKA had PSV zaterdag veel energie kunnen besparen als het beter was omgegaan met het grote aantal kansen. Na de rake knal van Danny Koevermans (zijn basisplaats hield Ismail Aissati op de bank) was Danko Lazovic drie maal dichtbij. Eén keer redde Piet Velthuizen knap, één keer was hij zelf niet doortastend genoeg en in de 27e minuut had de Serviër een penalty verdiend. Scheidsrechter Blom zag het als enige in het sta dion anders, PSV werd boos en verstoorde daarmee eigenhandig het ritme. Vitesse profiteerde bijna. Pegels van Swerts en Pryor belandden op de lat. Had PSV het voor rust afgemaakt, dan had de ploeg in alle rust het vi zier op woensdag kunnen richten. Het was Koeman een lief ding waard geweest. Nu moest de thuis ploeg tot de allerlaatste minuut vol aan de bak. Niet dat er veel kansen waren voor de Arnhem mers, maar bij een marge van slechts één doelpunt bleef de drei ging continu aanwezig. Het verval van PSV na rust was groot. Koeman: „Het rendement uit de kansen moet hoger, zeker ook rich ting Champions League. Hoe ho ger het niveau, hoe minder kansen je krijgt." Rotterdammers na achterstand veel te sterk voor Roda JC. door Barry van der Hooft kerkrade - Afgelopen seizoen werd zo ongeveer iedere tegenslag Feyenoord fataal. In Kerkrade liet de Rotterdamse ploeg zien dat die mentale zwakte tot het verleden behoort. Een achterstand tegen Ro da JC werd in de tweede helft op overtuigende wijze omgebogen in een ruime overwinning: 1-3. Feyenoord pakte daarmee voor de vierde keer op rij de volle buit en is nog steeds de fiere lijstaanvoer der van de eredivisie. Toch blijven hosannaverhalen achterwege. De technische staf en spelers weige ren zich in zo'n vroeg stadium als kandidaat voor de titel te profile ren. „Iedereen praat nu over een kampioenschap, maar we zijn pas vier wedstrijden onderweg", zei uitblinker Kevin Hofland. „We hebben twaalf punten, zijn op de goede weg. Meer niet." De manier waarop de overwin ning tegen Roda JC uiteindelijk tot stand kwam, stemde de centrale verdediger tevreden. Feyenoord opende goed, maar kwam na een minuut of tien in problemen door een gebrek aan zorgvuldigheid. Er kroop weer een zekere nonchalan ce in het spel, tegen een ploeg die er vol voor wilde gaan. De Feye- noorders kwamen te vaak een stap te laat en maakten te veel verkeer de keuzes. Dat deed ook Ron Vlaar, zes minu ten voor rust. De verdediger ging aan de zijlijn onbezonnen het duel aan met spits (eanvion Yulu-Ma- tondo en raakte daarbij zwaar ge blesseerd aan de linkerknie. Een eerste diagnose luidde dat Vlaar schade aan het kraakbeen en de kruisband heeft opgelopen. Verder onderzoek moet vandaag uitwij zen hoe lang de centrale verdedi ger aan de kant staat. Uit de vrije trap die Vlaar veroorzaakte, kwam Roda )C via Cheikh Tioté op voor sprong. Met de eerste tegentreffer van dit seizoen incasseerde Feyenoord een mentale tik. Toch was daar in de tweede helft niets meer van te merken. Een handsbal van Pa Mo- dou Kah leverde al na 45 seconden een strafschop op, die door Roy Makaay feilloos werd benut. Na de vierde treffer in vier duels van de spits, trok Feyenoord de wedstrijd overtuigend naar zich toe. De rou tiniers stonden op, brachten rust in het spel en zagen Roda JC naar lucht happen. De Limburgers hadden voor rust te veel energie verspeeld en kwa men er amper nog aan te pas. Feye noord bepaalde het tempo, liet on der aanvoering van Giovanni van Bronckhorst en Nuri Sahin sterk positiespel zien en één van de grootste talenten wees zijn ploeg vervolgens de weg. Hofland veroverde de bal, waarna Tim de Cler op rechts Jonathan De Guzman wegstuurde. De jonge Canadees kapte Kah uit en schoot met links fantastisch raak (1-2). „De Guzman is in mijn ogen nog wat te bescheiden", zei Bert van Marwijk na afloop. „Tijdens de rust heb ik hem gezegd dat hij van zijn eigen kracht uit moest gaan en wat brutaler moest zijn. Vol gens mij weet hij zelf niet hoe goed hij kan voetballen. Of hij voor Nederland of Canada moet kiezen? Ik denk dat hij een verrij king voor het Nederlands voetbal kan zijn." De Guzman werd de man van de wedstrijd, omdat hij ook Feye- noords derde treffer maakte. Acht minuten na zijn eerste doelpunt, was hij het eindstation van een prachtige aanval, die werd geken merkt door rust aan de bal. Via Luigi Bruins en Sahin werd De Cler in stelling gebracht. De voor zet van de opgestoomde linksback werd aan de tweede paal door De Guzman afgerond: 1-3. Volgende week moet Feyenoord op bezoek bij PSV; de koploper te gen de regerend landskampioen. Volgens Van Marwijk reist zijn ploeg niet als favoriet naar Eindho ven. „Want het is nog veel te vroeg om daarvan te spreken." Roy Ma kaay: „Dit was een test voor ons. En dat is de wedstrijd van volgen de week ook weer." De Guzman: „Maar het wordt wel een mooie wedstrijd. Daar ben ik van over tuigd." [TR Feyenoord incasseert in het uit- duel met Roda JC de eerste te gentreffer van dit seizoen. Na rust wordt de achterstand omge zet in een 3-1-overwinning. Imago door Gérard de Nooijer Een nieuw stadion en een sterke spelers groep. Bij ADO Den Haag dachten ze alle ellende van de afgelopen jaren ach ter zich te kunnen laten. Niets is minder waar. De club zit in een geweldig negatieve spiraal. De prestaties op het veld zijn natuurlijk be droevend. ADO heeft de hoogste begroting van de eerste divisie, zo'n tien miljoen euro. En als je naar de spelersgroep kijkt, kom je aardige namen tegen. Rick Hoogendorp is een spits met enige faam. Ja, en dan is het dus vreemd dat die ploeg onderaan staat in de eerste divisie. Misschien onderschatten ze het niveau wel. Misschien hebben ze wel het gevoel dat ze er niet zo veel voor hoe ven te doen. Maar dat is dus een geweldige inschattingsfout. De eerste divisie is een gek ke competitie, waar iedereen van iedereen kan winnen. En als je prestaties wilt leve ren, zul je in elk geval strijd moeten leveren. Het vergt gewoon een omschakeling in den ken. Tsja, en dan komt daar vervolgens het ver haal over die gokbeschuldigingen nog eens overheen. Dat de spelers illegaal op hun wedstrijden hebben gegokt, het valt moei lijk te geloven, maar zo'n onderzoek wordt niet voor niks ingesteld. En dan hoor ik ook nog dat er vier spelers op de tribune wor den gezet. Dan kan Wiljan Vloet, de trainer, wel beweren dat het één niets met het an der te maken heeft, maar zo'n beslissing komt wel op een heel ongelukkig moment. Dan maak je jezelf verdacht. En het zijn niet de minste spelers hè? Hoogendorp, Bos- schaart, Rijaard en Cornelisse zijn jongens van naam. Het is natuurlijk heel slecht voor het imago van de club. Dachten ze net een beetje van het gedoe met de supporters af te zijn, komt dit er overheen. Het zal niet makkelijk zijn om hier uit te komen. Er komt nu heel veel druk op ADO Den Haag te staan. Vloet moet vanavond win nen van Helmond Sport, de club van Jan Poortvliet. Eigenlijk heeft Jan Poortvliet het lot van ADO Den Haag in handen. Als ADO vanavond weer niet wint, is het hom meles. Aan de andere kant moet je in de eerste di visie ook weer niet al te snel in paniek ra ken. Het kan zo omslaan. Er zijn zoveel pe- riodetitels te vergeven. Voor je het weet ben je periodekampioen en doe je toch weer voor promotie mee. Kies voor mooie prefab betonelementen. Ook dubbelwandige bouw. Met degelijke rabatdelen. Vlijmscherpe prijzen. 'HI LIPS Het enige doelpunt van de avond in de maak. PSV-spits Danny Koevermans haalt uit, Civard Sprockel is te laat. foto Toussaint Kluiters/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 42