Een uithangbord voor de sport Veel spektakel bij Strandcross in Vlissingen Hoek pakt de winst, Kloetinge gaat ten onder Maandag 17 september 2007 Tip? sport@pzc.nl Elisabeth Willeboordse geniet van de bronzen medaille op het WK in Rio de Janeiro. foto Robert Vos/ANP Geelhoed (68) geniet van successen van zijn oud-pupil Willeboordse. door Roeland van Vliet GOES - Dat Elisabeth Willeboordse vrijdagnacht brons pakte op het WK judo in Rio de Janeiro heeft haar oud-trainer Wim Geelhoed geenszins verbaasd. „Ik heb het al tijd in haar zien zitten", stelt de man die haar meer dan tien jaar ju doles gaf bij Sportschool Geelhoed in Oost-Souburg. „Elisabeth was in het begin niet an ders dan de rest. Ze was net als de andere meisjes heel enthousiast. Maar toen ze de wedstrijdkant op ging, heeft ze alle kansen die ze kreeg met beide handen aange pakt. Anderen hadden ook zo ver als haar kunnen komen, maar haakten om allerlei redenen af. Eli sabeth ging door. Haar sterke wil en haar doorzettingsvermogen hebben haar gevormd." Geelhoed (68) is maar wat trots op Willeboordse, die nu en dan nog bij Sportschool Geelhoed traint. „Kijk, Lindsay Wyatt is twee keer wereldkampioen gewor den in de jiujitsu en Monique Nuij- ten is heel ver gekomen in het tur nen. Alledrie hebben ze hun basis opleiding bij mij gehad. Ik heb hen leren bewegen." Hij legt uit: „Bij mij kreeg Elisa beth veelzijdige stof Bij mij leerde ze zowel over rechts als over links te judoën, terwijl bij veel scholen in Nederland alleen 'rechts' wordt aangeleerd. Elisabeth had daar door een voorsprong op de rest toen ze in het land toernooien ging judoën. En die voorsprong heeft ze altijd behouden. Ik merk nog wel eens dat ze me daar dank baar voor is." Op haar zeventiende verruilde Willeboordse Sportschool Geel hoed voor Sportschool ]an de Rooy in Goirle. Nu zit ze al weer ruim een jaar bij Budokan Rot terdam, waar ze bij Chris de Korte en Marjolein van Unen traint. „In het begin snapte ik niet dat Elisa- Wim Geelhoed is blij met de WK-medaille van Elisabeth Wille boordse, die hij meer dan tien jaar judoles gaf. „Ik heb het altijd in haar zien zitten." beth bij me wegging", bekent Geel hoed. „Pas later zag ik in dat het beter voor haar was. Ik stond toen - en nu eigenlijk nog - bekend als een eigenwijze judoleraar. Tegen judoka's van mij werd heel anders aangekeken door de bond dan te gen judoka's van andere scholen. Door weg te gaan, werd er meer mogelijk voor haar. Als je begrijpt wat ik bedoel." Geelhoed voelt echter geen rancu ne. Hij geniet volop van de succes sen van Willeboordse. „Met deze bronzen medaille ben ik heel erg blij. Als je op een WK maar één van de zeven partijen verliest, heb je bewezen dat je tot de wereldtop behoort. Ik kijk dan ook uit naar de Spelen, waarvoor ze nu ge plaatst is. Ik hoop dat ze in Peking ook haar veelzijdigheid kan laten zien. Veel judoka's hebben maar één specialiteit, Elisabeth heeft er meerdere. En dat komt mede door de basisopleiding die ze bij ons ge had heeft. In haar judo zie ik nog dingen terug die ze bij mij geleerd heeft." Met vier nationale titels, een Euro pese titel, een bronzen WK-me- daille, een bronzen EK-medaille en vijf wereldbekerzeges heeft Wil leboordse inmiddels een mooie erelijst. Geelhoed: „Elisabeth is een voorbeeld voor jonge meisjes. Ze is een uithangbord voor de sport. Ze heeft laten zien dat je, als je de kansen met beide handen aanpakt, heel ver kunt komen." voor meer WK judo zie pagina 29 en 36

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41