Zeeland 'Wa' mot da' glaoske kosten?' ondanks het weer 'Het moet niet te zweverig zijn' Nieuwe routes nordic-walking in Zwinstreek ■H M Z PZC Maandag 17 september 2007 1 5 Drukbezochte ruilbeurs voor bierliefhebbers in nieuwe Dullaerthal. door Conny van Gremberghe hulst - Om te verzamelen heeft een mens geen verenigingen no dig. De meeste rommelmarkten, ruilbeurzen of handelspunten zijn gewoon te bezoeken zonder dat er een kaart of ander bewijs van lid maatschap moet worden getoond. Het wordt echter voor verenigin gen, die juist mensen met eenzelf de hobby of afwijking bij elkaar proberen te brengen om hun col lectie of kennis naar een hoger peil te tillen, een problemen, als de hobbyisten hen de rug toeke ren. Maar het gebeurt. Ook de Bie ren Verzamelaarsvereniging BAV heeft er last van. Een beetje veel zelfs. Vandaar dat voorzitter Renno Lan- geraert van de BAV in de laatste editie van het BAV-journaal zijn zorgen kenbaar maakt en de leden oproept op zoek te gaan naar vers bloed. Of de oproep effect gehad heeft, weet Langeraert niet. Feit is wel dat zaterdag om zeven uur al mensen voor de deur van gemeen schapcentrum Den Dullaert ston den voor de 48e nationale bier-en verzamelaarsdag. Van heinde en verrre zijn ze gekomen, uit West-Friesland, Groningen, de Achterhoek (de Grolsch-brigade), uit Limburg en verder. Uit Enge land en België. Bezoekers, verzame laars en handelaren. „Nee, dit is echt een opsteker voor ons", zegt Langeraert. Collegabestuurslid Hans Brits heeft 'm even nodig. „Waar moeten we met die kratjes naartoe? Zijn er nog loten?" De voorzitter spreekt, wijst en han delt. Brits knikt en is weg. De BAV-ruilbeurs zou eigenlijk maanden geleden al in Hulst zijn gehouden, maar de vereniging trof het slecht. Den Dullaerthal was in gestort onder een pakket sneeuw en daarmee kwam er een streep te staan door het evenement. Nu blijkt, om het in Cruyfftermen te houden, het nadeel een voordeel te zijn. „Het eerste grotere evene ment in een nieuwe zaal en met een prima opkomst. Dit kan voor ons niet beter", meent de voorzit ter. Voor de liefhebbers van krat ten, flesjes, kroonkurken, biervilt jes, glazen, kaarten en (bier)recla- meuitingen is Den Dullaert een dag het Walhalla. Hendrik Hoogendijk uit het Bra bantse Zeeland struint al 25 jaar ruilbeurzen af Hij werd door het verzamelvirus gepakt toen zijn schoonouders hun café opdoekten en hij in de kelder allerhande nos talgische spulletjes aantrof. Gla zen, flesjes, „Ik ben er toen mee verder gegaan en bezit nu zo'n 1500 glazen en 800 flessen." Ko pen doet hij niet vaak iets. Op de beurzen is het meestal een kwestie van ruilen. „Kijk dat voetballertje, die Marc Overmars, die verzameld ook bierspulletjes. Maar dat komt neer op af en toe met wat flappen waaien om iets te kopen. Het zoe ken, daar houdt hij zich niet mee bezig en daar zit 'm juist de lol in", meent Hoogendijk. ,,Wa' mot da glaoske kosten?", klinkt het plots. „Twintig euro. Het is antiek", luidt 't antwoord. „Nou ja, het is oud." Gewonde bij ongeval Boomdijk Sint-Kruis sint-kruis - Een 17 -jarige bromfiet ser uit Sluis is in de nacht van vrij dag op zaterdag gewond geraakt bij een verkeersongeval op de krui sing Sint Pietersdijk/ Kleine Boom- dijk bij Sint-Kruis. De bromfietser verzuimde voorrang te verlenen aan een auto. De bromfietser is met een gebroken enkel naar het ziekenhuis in Terneuzen gebracht. Rijverbod voor drankrijders in Sluis sluis - -Bij een alcoholcontrole die in de nacht van vrijdag op zater dag in Sluis werd gehouden, lie pen vier drankrijders tegen de lamp. Ze kregen allen een bekeu ring en een rijverbod. In totaal hield de politie bij de ac tie op de Sint-Annastraat in Sluis 35 automobilisten staande voor een blaastest. Dorpsraad Koewacht houdt vergadering koewacht - De Koewachtse dorps raad houdt woensdag een openba re vergadering in gemeenschaps centrum De Vlaschaard. De vergadering begint om 20.00 uur. Op de agenda staan het Groenbe- heerplan van Terneuzen. Ook de uitbreiding van het woonwagen centrum komt aan de orde. sas van cent - Liesbeth van Dijk, één van de finalisten van het KRO-programma Het Zesde Zin tuig, gaf gistermiddag een lezing tijdens een paranormaalbeurs in de Vlaanderenhal in Sas van Gent. Ze vertelde de bezoekers over para normale gaven en hoe deze te ont wikkelen. „Hoe aardser je in het le ven staat, hoe beter je contact kunt maken met 'boven'. Het moet niet allemaal te zweverig zijn. Hoe beter je jezelf kent, des te sterker zal het contact zijn." Op de beurs hadden zo'n zestig standhouders hun waar uitgestald of boden hun diensten. Naast Van Dijk verzorgden ook medium Rob Kemper en iriscopïst Van de Borgt elk een lezing. De Paranormaal- beurs trok bijna vijfhonderd be langstellenden. knokke-heist - De toeristische diensten van Knokke-Heist, Dam me en Sluis hebben samen een aantal routes uitgestippeld in de Zwinstreek voor liefhebbers van nordic walking. Op het grondgebied van Sluis zijn drie routes beschikbaar, waarvan er twee (van drie en negen kilome ter) vanuit Aardenburg vertrek ken, bij conferentiecentrum Elder- schans. Een derde loopt vanaf het VW-kantoor in Sluis en bedraagt zes kilometer. In Knokke-Heist en Damme zijn nog zes trajecten, va riërend van drie tot tien kilometer, beschikbaar. Het VW - kantoor in Sluis heeft folders met informatie over de tochten. Op Hof Genderdijke werden tijdens de pompoendagen zo'n honderd ver schillende soorten pompoenen aangeboden. foto Camile Schelstraete - In gemeenschapscentrum Den Dullaert in Hulst werden zaterdag bierkroontjes, -glazen, -viltjes, -flessen en andere bier-verwante artikelen geruild en ver handeld. foto Camile Schelstraete -- o' C8 - ionêeïen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37