Zeeland Kanaaltunnel komt stuk dichterbij Honderd soorten, Snuffelen aan zeven projecten voor binnenstad Terneuzen Foutje van kadaster leidt tot problemen in Sluis Zeeuws-VIaamse tour Concertina dit keer niet in het water gevallen Hamsters Kraanvogel gesignaleerd bij IJzendijke 14 I Maandag 17 september 2007 pzc Z Veel mensen kwamen doelbewust voor een bepaald project naar de woondag in Terneuzen. foto Camile Schelstraete Terneuzen steunt de aankoop van tunnelaandelen. door Conny van Gremberghe terneuzen - Het bestuur van Ter neuzen staat achter het plan van gedeputeerde Toine Poppelaars om de aandelen van de Wester- scheldetunnel aan te kopen. Met de aandeienovername van het Rijk denkt Poppelaars de aanleg van de tunnel bij Sluiskil beter te kunnen regelen. Terneuzen is het daarmee eens en zal een overna mebod van de provincie steunen. De provincie bezit momenteel nog geen vijf procent van het aan delenpakket. Liever had de Terneu zen verkeerswethouder Co van Schaik gezien dat Gedeputeerde Staten het gat in de financierings- opzet voor de tunnel bij Sluiskil - er is sprake van een tekort van 50 tot 75 miljoen - volledig zelf zou dichten door het Deltadividend dat Zeeland elk jaar opstrijkt, voor een aantal jaren te gebruiken om de tunnel te financieren. Van Schaik, lid van de projectgroep Tunnel Sluiskil, gaat er echter van uit dat gedeputeerde Poppelaars vasthoudt aan zijn plannetje om al le aandelen van de Westerschelde- tunnel in handen te krijgen. „Hij Het plan van de provincie om de aandelen van Westerscheldetun- nel te kopen, om zo de tunnel bij Sluiskil beter te kunnen regelen, heeft de zegen van Terneuzen. houdt daaraan vast. In Terneuzen maakt het ons niet uit. Als de ka naaltunnel er maar komt. Nog maals; er zijn meerdere opties. Ik vind dat de provincie meer dan ge noeg geld heeft om het financie ringstekort zelf op te hoesten. Kiest Poppelaars echter voor deze weg, dan zullen wij hem steunen." En Poppelaars kiest voor die weg. Over zes weken hoopt hij minister Bos van Financiën een voorstel te kunnen doen over de aandelenaan- koop. Het bod zal eerst door de provinciale (bestuur) gremia be sproken moeten worden. De gede puteerde bevestigde dit. Poppelaars heeft sinds hij in juni voor het eerst met minister Bos de aandelenaankoop besprak, niet stil gezeten. Met voor-en tegenstan ders besprak hij de kwestie. Ook werd gekeken naar andere financie ringsmogelijkheden voor de tun nel bij Sluiskil, zoals het voorfinan cieren door de provincie. „Ik ben ervan overtuigd dat we re delijk voorwaarden hebben gevon den waaronder we deze aandelen- aankoop kunnen doen zonder erg veel risico te lopen. Ik besef dat als we straks de tunnel zouden bezit ten, de roep om een tolvrije zal klinken, maar dat is dan niet aan de orde, omdat uit een deel van de opbrengsten de andere tunnel be taald wordt", aldus Poppelaars. Overigens gaan de voorbereidin gen voor de kanaaltunnel gewoon door. Eind dit jaar komen de over heden met het ontwerptracé-be- sluit naar buiten. Tevredenheid over opkomst bij eerste woondag centrum. door Paul Begijn terneuzen - Op het Arsenaalplein in Terneuzen werden zaterdag tij dens de woondag zeven nieuw bouwprojecten voor het centrum van de stad gepresenteerd. In het kader van Binnenstad Ontwikke ling Terneuzen kon het publiek in formatie krijgen over te realiseren projecten, waarvan sommige al in een vergevorderd stadium zijn. Interesse in een woonplek in de Terneuzense binnenstad? Keuze genoeg. Tijdens de woondag wer den de zeven projecten met alle opties voorgesteld. Het gaat om Neptunus, met 47 appartementen, om Het Klooster aan de Korte Kerkstraat, met veertien koopap- 'Vernieuwing zal de binnenstad een nieuw en beter imago geven' partementen, om Korte Kerk- straat-Dijkstraat, met zes stadswo ningen en drie appartementen, om Korte Kerkstraat met zes stads woningen en drie appartementen, om Schuttershof met circa negen tig appartementen en 6000 vier kante meter winkelruimte, om Walstraat, met negen stadswonin gen en om de Arsenaalstraat, met zestien huurappartementen. De bedoeling is dat alle projecten me dio 2009 afgerond zijn. Rolfo de Ruijter van de gemeente noemt het uniek dat er zeven pro jecten op verschillende locaties vrijwel tegelijkertijd lopen. „Op de ze manier wordt de binnenstad in een paar jaar tijd vernieuwd. Het zal de binnenstad een beter aan zien en imago geven." Yolanda van Huisstede van het ge lijknamige makelaarsbedrijf was te vreden over de opkomst. „Veel mensen kwamen doelbewust voor een bepaald project." door Gino van den Broecke axel - De tour van de Zeeuwse Ac cordeonvereniging Concertina ken de afgelopen zaterdag een zonnige omlijsting. Dit in tegenstelling tot een eerdere poging om in Zeeuws-Vlaanderen de accordeon- muziek te promoten. ZAV Concer tina uit Oost-Souburg wilde in juni van dit jaar al drie buitencon certen verzorgen, maar toen was de regen grote spelbreker. Voor de minitour die zaterdag langs de Zeeuws-VIaamse steden werd gedaan, was ook een slecht- weerscenario opgesteld, maar dat bleek niet nodig. ZEEUWSE De oma van Romy (9) is niet zo gek op de computermanie van de jeugd van tegenwoordig. Daarom heeft ze Romy twee dwergham sters beloofd - veel beter voor zo'n opgroeiende meid, toch? Romy vindt het gewéldig. Ze is er vol van: hoe gaan ze heten, waar komt het kooitje te staan en welk voer moeten ze hebben? De compu Op de weekmarkt in Axel, de Gro te Markt in Hulst en in de Oude Kerkstraat in Sluis verzorgden de accordeonisten drie concerten, waar behoorlijk wat publiek op af kwam. De dagtrip van Concertina, dat zo'n negentig leden telt, had als doel de accordeonmuziek te pro moten en belangstellenden in Zeeuws-Vlaanderen warm te ma ken voor het instrument. De tour bleef niet zonder resultaat, want die leverde een extra optreden en een nieuwe leerling op. „Wij zijn dan ook meer dan tevreden", al dus dirigent Harry Schroevers. Tip? redactie@pzc.nl ter lijkt al helemaal vergeten. Maar de gameboy laat zich niet zo maar aan de kant zetten. Onlangs dook hij weer op. In een nachtmerrie zat Romy met haar geliefde hamsters in een Ninten- dospel en drukte op de verkeerde knop. Een stem deelde mee: 'Uw ham sters.... zijn gewist.' door Conny van Gremberghe sluis - Bewoners van de Willem Dreesstraat in Sluis dachten altijd dat tussen hun erven en de grote parkeerplaats een groenstrook als buffer zou functioneren. Ze waren in de veronderstelling dat de strook hun rechtmatig eigendom was en dat ze daarom zonder pro- ijzendijke - In de polder tussen IJ zendijke en Waterlandkerkje is za terdagmiddag een kraanvogel gesig naleerd. Het dier, vermoedelijk een JufFerkraanvogel, de kleinste soort, hield zich op op een stoppel veld en werd opgemerkt door en kele boeren en natuurliefhebbers. Kraanvogels komen eigenlijk niet in Zeeland voor. Incidenteel wor den ze gesignaleerd als de trek gaande is van de steppegebieden naar Noord-Europa. In Oost-Ne derland worden dan veel kraanvo gels gezien. Punt is echter dat hier sprake is van een erg vroege vogel. De trek van deze soort begint nor maal pas medio oktober. Het dier is richting België weggevlogen. blemen schotten en ander hek werk tussen de tuintjes en de par king mochten zenen. De gemeen te stond die ook toen, maar het voorbije jaar bleek dat de eigen domrechten wezenlijk anders la gen, toen de parkingeigenaar bij de gemeente aangeklopt had voor de uitbreiding van zijn terrein. De door Paul Begijn zaamslac - Pompoenen, in alle soorten en maten, zowel voor de coratie als consumptie. Op Hof Genderdijke aan de Veerstraat in Zaamslag was er tijdens de pom- poendagen afgelopen weekend voor ieder wat wils. De familie Höhne van Hof Gender dijke heeft het aantal niet precies geteld, maar schat dat er zo'n hon derd verschillende soorten zijn geoogst. En dat is niet slecht, als we organisator Betsy Höhne moe ten geloven. „Ondanks de tegenvallende zomer hebben we toch veel verschillende soorten en ook de aantallen vallen niet tegen. Pompoenen hebben veel zon en warmte nodig. Wel is het oogstseizoen wat verlaat. Waar hekken en schotten dienden te worden gesloopt. Een boodschap die leidde tot boosheid in de buurt. De oppositiepartijen in Sluis (CDA, WD en Gemeentebe langen) vinden dat B en W het ge schil dat door een kadastrale fout ontstaan is moeten oplossen. Ze vragen dit in een brief. we anders begin augustus begin nen te oogsten, was het nu pas hal verwege de maand." Samen met haar man Hartwig heeft zij de pompoenen gekweekt en geoogst. Het oogsten loopt nog door tot eind oktober. Als het ten minste niet gaat vriezen, want dan is het meteen gedaan. „Het binnen halen van de pompoenen is een vrij zwaar en intensief werk. De pompoenen liggen vaak verscho len tussen de grote bladeren en het is een hele klus om de grote jongens er tussenuit te halen", legt Betsy Höhne uit. Naast pompoenen waren afgelo pen weekeinde verschillende plan ten te koop. Ook volgend weekend zijn nog pompoendagen op Hof Genderdijke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 36