PZC 13 ROC Terneuzen naar Lievenspolder Themadag water valt goed bij Hulster jeugd Trucks trekken veel bekijks in polder Dorp Eede wil een geldautomaat houden 14 Maandag 17 september 2007Tip? redtern@pzc.nl Georgina Verbaan prijs aan Zeeuwse filmer Lindenberg Tunnel bij Sluiskil komt stuk dichterbij Opleidingencentrum worstelt met gebrek aan les-en praktijkruimten. door Conny van Gremberghe terneuzen - Het Regionaal Oplei dingscentrum Westerschelde scheurt uit zijn jas. Het huidige ge bouw aan de Vlietstraat in Terneu zen, dat in 1999 nog fors werd ver groot, is veel te klein. De leiding van het ROC en de raad van toe zicht van de school willen dan ook een nieuw gebouw laten neer zetten. Op korte termijn en in Ter- neuzen. De voorbije maanden heeft de schoolleiding gekeken of andere gebouwen dienst zouden kunnen doen, maar de school voelt niets voor het verspreiden van veel activiteiten. Het gebouw van Neckermann is bekeken, maar afgevallen. Bestuurssecretaris Jan Meeusen: „We hebben nog ver schillende mogelijkheden, maar daarover moet op korte termijn wel finale besluitvorming plaats vinden. We moeten iets. Momen teel hebben we de beschikking over ruim 15.000 vierkante meter ruimte voor onderwijsdoeleinden. Eigenlijk hebben we behoefte aan 20.000 vierkante meter. Dit heeft alles te maken met de invoering van het competentiegericht leren, dat resulteert in meer en vooral ook kleinere groepen leerlingen." Met de gemeente Terneuzen en grondbezitters is inmiddels gespro ken, wat voor de school de volgen de opties heeft opgeleverd: Gedeel- Het ROC Westerschelde is, met name door het veelvuldig wer ken in kleine groepjes, uit zijn jasje gegroeid. De school beraadt zich over nieuwbouw. telijke nieuwbouw aan de Vliet straat, volledig nieuwbouw tegen over het Gammaterrein, nieuw bouw bij de nieuwe Skihal en nieuwbouw in de Lievenspolder, waarbij het ROC een sleutelrol gaat vervullen in de herinrichting van de hele wijk. Meeusen: „Alle mogelijkheden hebben hun voor- en nadelen. Een gedeeltelijk nieuwbouw stuit weer op ruimteproblemen, omdat we op onze oude stek niet voldoende extra meters kunnen genereren. Het is overigens wel het minst in grijpende project. Nieuwbouw in de Lievenspolder, waar naast de school ook nog een brede (lagere) school wordt gebouwd, zou mooi zijn, omdat het instituut dan deel is van een stadsvernieuwingsspro- ject en dat we dichter bij de bin nenstad komen te liggen." Ook on derwijswethouder Cees Liefting van Terneuzen ziet wel wat in de Lievenspolderoptie, alhoewel hij de andere niet afschiet. Liefting: „De schoolleiding moet zelf beslis sen. Per slot van rekening gaat het om een project van vele miljoe nen. Op 2 oktober praten we met de schooltop over de nieuwbouw." Kinderen bekijken de waterzuivering van waterschap Zeeuws-Vlaanderen. foto Camile Scheistraete Stichting Reinwater geeft jongeren een boodschap mee. door Edy de Witte perkpolder - De themadag 'water' trok zaterdag in Perkpolder ruim 500 bezoekers. Speciaal voor de kinderen was het educatieschip 'de Watervlo' van de stichting Reinwater in de haven aange meerd. In een tent aan de wal pre senteerden zich allerlei bedrijven die bij hun werkzaamheden direct en indirect met water te maken hebben. Wethouder Clen de Kra ker (milieu) van de gemeente Hulst was zeer tevreden over deze themadag. „De doelstelling om jon geren bij de waterproblematiek te betrekken, is gerealiseerd. De jeugd was als het ware de voortrek ker, met veel ouders in hun kiel zog. Educatief medewerker van Reinwa ter, Mark van Kruining, verwel komde de bezoekers op de Water vlo voor een spetterende les over water. De jongeren kregen de boodschap mee om vooral voor zichtig te zijn met de kostbare schat die water eigenlijk is. Bij het interactief avontuur over water er voeren de kinderen de ene water belevenis na de andere bij onder andere rioleringsbuizen, een water molen en bij het betreden van een duikboot. „Hartstikke leuk, omdat je zelf van alles kunt doen", vonden de 8-jari- ge Anouk Dees en haar twee jaar jongere zusje Terra uit Ossenisse. „Wist je dat we dat we per per soon dagelijks zo'n 13 emmers wa ter gebruiken?" Er waren ook associatiespelletjes, zoals met puzzelstukken een vistrap creëren in een natuurlijk slingerende rivier en stroom op wekken met een waterrad. Bij het zien van vissen in een stukje on derwaterleven van de Westerschel de door een patrijspoort in het ruim van een schip was de verba zing erg groot. „Een bewijs dat de Schelde toch een levendige rivier is", vertelt Van Kruining. door Gino van den Broecke hoek - Een grasveld vol met blin kende vrachtauto's, een grote tent en diverse standhouders. De orga nisatie van Stichting Truckshow Hoek hadden de ingrediënten van het evenement intact gelaten, al leen de locatie was veranderd. De show was niet langer bij de Molen en het dorpshuis, maar op een groot grasveld aan de Koude Pol derstraat. Het resultaat mocht er zijn. Zo'n honderdtwintig vrachtwagens en nabij de duizend belangstellenden maakten van de dag een succes. De truckers waren van heinde en verre naar Hoek gekomen om hun wagens te showen aan het pu bliek. in allerlei kleuren, merken en modellen stonden ze opgesteld. „Het is vooral de bedoeling om voor de vrachtrijders een evene ment te organiseren, waarbij ze eens op een andere manier met el kaar in contact te komen. Daar naast krijgen ze de gelegenheid om de wagen waarin ze vele uur tjes doorbrengen aan het publiek te laten zien", aldus Hans van de Velde namens Truckshow Hoek. Onder de deelnemers werden di verse prijzen uitgereikt. In de cate gorie Trekkers won Pascal de Smet de eerste prijs, bij de Motorwa gens viel die eer te beurt aan Arno Brouwer. Carlo Verlinde won in de categorie Interieur. Na de show, was er nog een feest avond met muziek van Twilight Roadshow. Keurig binnen de afge sproken tijd keerde de rust aan de polderweg terug en kwam de zes de editie (de eerste in nieuwe stijl) tot een succesvol einde. door Conny van Gremberghe eede - De inwoners van Eede wil len koste wat het kost een geldau tomaat in hun dorp houden. In een brandbrief aan B en W van Sluis vraagt de fractie Gemeentebe langen het dagelijks bestuur na mens de dorpsbewoners om bij de Rabobank te pleiten voor het in standhouden van de voorziening. Deze week werd het bankgebouw in Eede verkocht aan een Bel gische bedrijf De dorpelingen vin den dit een prima zaak, omdat hiermee leegstand wordt voorko men. Maar in dit pand is wel de enige geldautomaat in het dorp on dergebracht en die dreigt nu te ver dwijnen. Gemeentebelangen is van mening dat alles op alles gezet moet worden om de voorziening te behouden. Een ander pand moet met gemak te vinden zijn, denkt de politieke groepering.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35