De Poel blijft populair bij sluipers Jonge mantelzorgers vormen vergeten groep Nostalgisch vermaak in Bruinisse S PZC Maandag 17 september 2007 1 5 BRUINISSE - Fanatieke kinderen en een vrolijk pu- 't Veerhuis. Van het Havenplateau naar beneden, voor reparatie naar de pits. De zeepkistenrace bliek in een zonovergoten Bruinisse. Het was dik- een scherpe bocht en uitrollen in de Oudestraat, wordt niet herhaald. Volgend jaar komt 't Veer- ke pret, zaterdag, bij de zeepkistenrace van café Bij de testrace moesten al 3 van de 13 bolides huis met iets anders. foto Marijke Folkertsma Eerste verwendag voor kinderen uit gezinnen met zieke familieleden. door Maurits Sep veere - Hij stoft, wast afj wast kle ren, maakt de bedden op. En soms helpt hij ook zijn opa en oma. Ma- rijn is een mantelzorger. Van 13 jaar. „Nee hoor, dat is niet zwaar", zegt hij monter. Er blijft best tijd over om buiten te spelen, te compute ren. „Ik kan ook normale dingen doen." Trouwens, Chantal, zijn zusje van 10, helpt soms ook in het huishouden. Hun moeder heeft een herseninfarct gehad en heeft daarom veel hulp nodig. Marijn Vermeulen uit Rilland was zaterdag één van de 33 kinderen die door de Zeeuwse steunpunten Mantelzorg op een gezellig dagje uit werden getrakteerd. Ze kregen zeilles op het Veerse Meer, gingen picknicken op een eilandje en slo ten de dag af met een barbecue. Omdat zij meestal worden verge ten, verklaarde Conny Prins van het Steunpunt Mantelzorg Walche ren. „We willen vaker iets leuks doen voor jonge mantelzorgers van 12 tot 17 jaar. Elk jaar, of mis schien iets in elke regio." In Zeeland wonen veel meer kin deren zoals Marijn. „Statistisch ge zien groeit één op de tien kinde ren op in een gezin met een gezins lid dat ziek is. Dat kan een chroni sche of psychische ziekte zijn, een handicap, een verslaving. De kinde ren moeten dan meehelpen, ofwel met de verzorging ofwel met het huishouden." Marijn vindt dan wel dat het niet zo zwaar is, maar voor de kinde- 'Nee hoor, het is niet zwaar. Ik kan ook normale dingen doen' ren is dat echt niet zo gemakkelijk, weet Prins. „Sommigen nemen liever geen vriendjes mee naar huis en zijn best vaak alleen. Anderen hebben op school moeite om zich te con centreren omdat ze thuis moeten helpen. Het scoort ook niet om hierover met leeftijdgenoten te pra ten. Als puber wil je zo gewoon mogelijk zijn." Marijn doet het wel goed op school. Hij is een brugklasser op het Goese Lyceum. Ook zijn huis werk lijdt niet onder de mantel zorg, vertellen zijn ouders. „Het huiswerk wordt op school gedaan, dus hij is eigenlijk al klaar als hij thuis komt." Marijn durft er ook wel over te praten. „Je hebt toch een spreek beurt gehouden", fluistert zijn vriend Tim, die zaterdag ook mee mocht. Want ja, hij heeft ook ge woon vrienden die bij hem thuis komen. Zierikzeeënaar (63) gewond bij ongeval kerkwerve - Een 63-jarige auto mobilist uit Zierikzee is zaterda gochtend gewond geraakt bij een ongeval op de Delingsdijk, ter hoogte van Kerkwerve. De man kwam uit de richting van Brouwershaven. De politie ver moedt dat hij achter het stuur on wel is geworden. Hij raakte aan de rechterkant van de weg en kwam in de sloot terecht. De Zierikzeeë naar is met onbekende verwondin gen overgebracht naar het zieken huis in Goes. Delta Quintet treedt op in Burgh-Haamstede burch-haamstede - Het salon-en- semble Delta Quintet treedt vrij dagavond op in de Grote kerk van Burgh-Haamstede. Drie violen, een cello en een pia no brengen evergreens, zigeuner klanken, Weense muziek, oude jazz en tango's. Vorig jaar en in 2004 trad het salo norkest al eerder op in Burgh- Haamstede. Liebesleid, Liebesfreud en Peterburger Schlittenfahrt zijn klassiekers van het quintet. De gra tis toegankelijke muziekavond be gint om 20.00 uur. Victoria Kloek houdt open atelier zierikzee - Kunstenares Victoria Kloek houdt donderdag open huis in haar atelier aan het Kraanplein in Zierikzee. Te gast is donderdag de glaskunste nares Sherryl Huggett-Evertse. Zij geeft een aantal demonstraties van het maken van tiffany en glas-in-lood. Het open atelier, het vierde in een reeks van zes, dit jaar, duurt van 10.00 tot 17.00 uur. Vrouw mishandeld in Renesse renesse - Een 20-jarige vrouw uit Monster is zaterdagnacht tussen twee uur en half drie in een café aan de Hogezoom in Renesse mis handeld. De vrouw werd in het gezicht ge slagen toen ze een handtastelijke man vertelde niet van diens avan ces gediend te zijn. De man, een 35-jarige inwoner van Woerden, is rond half drie uur aangehouden. Autoloze zondag op polderwegen niet door iedereen gewaardeerd. door Harmen van der Werf goes - Automobilisten zullen door De Poel tussen Heinkenszand en Goes blijven 'sluipen', ook al krijgt Heinkenszand een aansluiting op rijksweg A58. Het sluipverkeer zal pas echt verminderen als de bereik baarheid van de stad Goes wordt verbeterd met een tweede aanslui ting op de A58, betoogde burge meester D. van der Zaag van Goes gisteren. Al jaren wordt er gesproken over het autoluw maken van De Poel. Gistermiddag was er opnieuw een discussie over, in het kader van de autoloze zondag, opgezet door de werkgroep Autoloze dag Goes. Het debat vond plaats in een partytent op de Sinoutskerkseweg, de weg door het Poelbos bij Goes, richting Heinkenszand. Voor één dagje wa ren enkele polderwegen door De Poel echt autovrij. Niet tot ieders genoegen, zo bleek. Eén jonge automobilist had haast. „Dit kan helemaal niet, die weg af sluiten", reageerde hij eerder ver baasd dan boos. „Dit is mijn weg. Ik moet snel naar huis." Hij kwam er niet langs. Een andere automobilist probeer de op het gemoed van een werk je Om autoverkeer uit De Poel te krijgen, is een tweede afslag op de A58 bij Goes nodig, betoogde burgemeester D. van der Zaag op autoloze zondag. groeplid in te spelen. „Als ik kilo meters moet omrijden, kost dat meer benzine en dat geeft meer vervuiling." Ook hij kwam er niet doorheen. Zulke reacties zijn vantevoten uit te tekenen. Maatregelen om sluip verkeer door De Poel te ontmoedi gen - met obstakels, met een do- seerinstallatie in de vorm van een paal in de weg - zijn allemaal stuk gelopen. Van der Zaag: „Omdat er geen draagvlak voor was onder de bevolking." Om draagvlak te krijgen, is het vol gens Van der Zaag nodig dat eerst de hoofdwegenstructuur rond De Poel wordt aangepakt. Daarbij is een tweede afslag bij Goes, in de buurt van het Oosterscheldezieken- huis, volgens de Goese burgemees ter onontbeerlijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33