Zeeland PZC Lokale Anbo wijst fusie met FNV af Grote weerstand tegen plannen voor herinrichting Veerse Dam SCHOUWEN-DUIVELAND 14 Vliegveld zoekt nieuwe directeur Hamsters nriic ain Zppiiwcp I Sluielcil L'(ir, rbij Sluiskil komt stap dichterbij Maandag 17 september 2007Tip? redzzee@pzc.nl arnemuiden - Vliegveld Mid den-Zeeland in Arnemuiden is op zoek naar een nieuwe directeur. De zittende directeur, P. Geysen, legt de dagelijkse leiding over het vliegveld neer en treedt toe tot de raad van commissarissen. Hij gaat zich daarin bezighouden met de strategische toekomst van vlieg veld, richting 2015. De functie van de nieuwe direc teur wordt een betaalde baan voor 30 uur per week. Geysen was onbe zoldigd vrijwilliger. „Ik was aange steld om de vernieuwing in gang te zetten, nieuwe aandeelhouders te zoeken, en geld voor investerin gen. Dat is allemaal gebeurd. Daar om stop ik nu," Veere eist minder verlies parkeerplaatsen en meer natuur. door Maurits Sep vrouwenpolder - De gemeente Veere heeft stevige kritiek op de plannen voor de Veerse Dam. Er komt te veel steen en te weinig na tuur, er gaan te veel parkeerplaat sen verloren en financieel is het niet haalbaar: er is nog een tekort van 3,9 tot 5,2 miljoen euro. Volgens Veere is het voorstel dat nu besproken wordt veel vlakker dan waarnaar werd gestreefd. Het doel was grotere contrasten te ma ken tussen de diverse zijden van de dam: ruige natuur aan de kant van de Noordzee, tegenover een aantrekkelijk watersportgebied aan het Veerse Meer, en voor de toeris ten natuur aan de kant van Noord-Beveland en familiever- maak aan de kant van Veere. Onderdeel van de plannen is ver huizing van de horeca (Restaurant Vrouwe in de polder en de Lekker bek) naar de zijde van het meer. Wethouder W. van Tatenhove geeft toe dat onvoldoende toezicht De Veerse Dam moet een ingrij- pende herinrichting ondergaan. De horeca verhuist naar de rand van het meer. Aan de kant van Veere moet meer natuur komen. is gehouden op de uitgangspun ten. Om die reden stelt Veere nu een reeks voorwaarden aan herin richting van de Veerse Dam. Er mogen geen nieuw fietspad en oeversteiger langs het meer ko men. Het fietspad onderlangs en over de duinen, moet een fietspad blijven, en geen parallelweg wor den. Er moet meer natuur komen en omdat parkeerplaatsen verdwij nen, moeten er genoeg nieuwe te rugkomen. Veere eist dat de opmerkingen worden overgenomen. Gebeurt dat niet, dan werkt de gemeente niet mee. Veere heeft bovendien geen tonnen euro's over voor her inrichting van de Veerse Dam. Tip? redactie@pzc.nl De oma van Romy (9) is niet zo gek op de computermanie van de jeugd van tegenwoordig. Daar om heeft ze Romy twee dwerg hamsters beloofd - veel beter voor zo'n opgroeiende meid, toch? Romy vindt het gewéldig. Ze is er vol van: hoe gaan ze he ten, waar komt het kooitje te staan en welk voer moeten ze hebben? De computer lijkt al he lemaal vergeten. Maar de gameboy laat zich niet zomaar aan de kant zetten. On langs dook hij weer op. In een nachtmerrie zat Romy met haar geliefde hamsters in een Ninten- dospel en drukte op de verkeerde knop. Een stem deelde mee: 'Uw hamsters.... zijn gewist.' Ouderenbond op Schouwen-Duiveland vreest verlies identiteit. door Ton van den Nouweland dreischor - Ruim negentig pro cent van de ongeveer duizend An- bo-leden op Schouwen-Duiveland wijst een fusie met de vakcentrale FNV af Dat blijkt uit een enquête die de regioraad van de Anbo on der zijn leden heeft gehouden. Het hoofdbestuur van de Anbo heeft plannen om de al bestaande samenwerking met de FNV uit te breiden en aan te sturen op een fu sie tussen beide belangenorganisa ties. „Het gaat niet best met de FNV", zegt voorzitter Jaap van Wezel van de Anbo-regioraad Schouwen-Dui veland. „En ook de Anbo verliest leden. Ik vermoed dat wordt ge dacht dat we samen sterker zullen zijn. Maar dat gaat ten koste van de identiteit van de Anbo. Wij worden straks door de FNV op een zijspoor gemanoeuvreerd." Van Wezel ziet geen voordelen in aansluiting bij de FNV. „Die komt op voor de belangen van werken den. Daar is niks mis mee, maar de Anbo-leden hebben overwe gend het werkzaam leven achter de rug. Zij hebben geen interesse in het uitvechten van arbeidsge schillen." De regiovoorzitter zet vraagtekens bij het democratisch handelen van zijn hoofdbestuur. Een dag nadat de leden op de hoogte waren ge- Hoofdbestuur ouderenbond An- bo wil fuseren met vakcentrale FNV. Regiobesturen voelen niets voor functie als vulmiddel voor FNV-groslijst. bracht van de fusieplannen, sprak het bestuur al zijn intentie tot toe treding uit. „De leden zijn niet vooraf geraadpleegd en hun reac ties zijn niet afgewacht." Het stoort Van Wezel verder dat de FNV de ouderen gebruikt als vulmiddel voor de groslijst. „Het zou eigenlijk andersom moeten zijn. Vakbondsleden die stoppen met werken, zijn potentiële leden voor ouderenorganisaties. De ko ninklijke weg is dan dat de FNV met de ouderenorganisaties con tact opneemt om de belangenbe hartiging van deze mensen over te dragen. Helaas, de FNV heeft er al tijd voor gekozen om deze men sen als lid vast te houden." Het fusieplan zorgt voor veel on rust binnen de Anbo. Het bestuur van de afdeling Almere is in zijn geheel afgetreden uit onmin met het hoofdbestuur. Elders in het ge west Flevoland zijn bestuurders op gestapt en uit Utrecht komen al meldingen van opzeggingen door leden. Van Wezel heeft vorige week een vergadering van het gewest Zee land bezocht. „Een verslag daar van heb ik nog niet en er werden ook allerlei vage verhalen gehou den, maar de indruk die ik kreeg is toch dat Zeeland tegen een fusie met de FNV is." Met negentig procent tegenstem mers op Schouwen-Duiveland weet Van Wezel niet wat hij moet doen. „Het zijn er maar een paar die de boel hier aan de gang hou den. Als we het bijltje erbij neer gooien, duperen we de leden. Een nieuwe bond oprichten? Ach, kijk naar de WD. Je maakt de boel al leen maar kapot. Maar ik ben het helemaal niet eens met die fusie. Ik zi.t er echt mee." BURGH - Veilingmeester Henk van Feluis verkoopt een ners van het dorp deden zaterdag mee aan de traditio- perenboom. Met 35 'koopjes' die 625 euro opbrachten, nele perenverkoop. De opbrengst is voor een nog te be is de stichting Burghse Dag tevreden, Zo'n veertig inwo- palen project in Burgh. foto Marijke Folkertsma Georgina Verbaan geeft prijs aan Zeeuwse filmer Lindenberg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31