Jazzfestival een feest van herkenning Wethouder ziet jazzdienst liever in Grote Kerk 16 Maandag 17 september 2007 PZC Domburg viert met zon en muziek een ouderwetse nazomer. door René de Dreu DOMBURG - Het was een vol week end 'summertime' in Domburg en omstreken. Het nazomeren aan de Walcherse kust krijgt er al zeven tien jaar extra glans met de vrolijk heid en herkenbaarheid van de oude stijl jazz. En alles viel weer op de goede plaats. De nazomer was er, de keur aan jazzorkesten en overal waar dixieland of New Orleansjazz klonk, stroomde het publiek toe. De zeventiende editie van Jazz by the Sea zal dankzij al die ingrediën ten als meer dan geslaagd de boe ken ingaan. Maar ook als het festi val waar de oude stijl jazz jong en oud bij elkaar wist te brengen. Een hoogtepunt was in dat op zicht het optreden op de vroege za- terdagachtend van The Oriental Jazzband in combinatie met het Sunshine-kinderkoor uit Enkhui zen. Alle clichés - van archivari- sche muziek tot seniorenmuziek - gingen daarbij aan gruzelementen. De Oriental jazzband is een ver gaarbak van jong talent en de zin gende jeugd bracht de klassiekers uit het 'All American Songbook' met een fris nieuw elan. Terecht dus dat het festival op zaterdag met een vol festivalterrein van start ging. Het mooie weer zorgde gisteren voor extra drukte op de Walcherse stranden, waar van Vlissingen tot Vrouwenpolder in menig pavil joen de oude stijl jazz klonk. Pro grammeur Douwe Mulder kon dan ook terug kijken op een ge slaagd evenement met duizenden bezoekers. „Oude stijl jazz is voor het publiek toch vooral een feest van herkenning. Door dicht bij dat uitgangspunt te blijven en het gen re met oude en nieuwe invalshoe ken te benaderen is een uiteenlo pende programmering steeds weer mogelijk. Het is muziek die leeft, zowel onder een groot publiek als onder de muzikanten. Een mooi gegeven om daar een programma mee te maken. En in dat opzicht kunnen we ook nog jaren voor uit." Het Domburgse festivalterrein met het hoofdpodium was vanaf het openingsconcert met The Four Stream New Orleans Jazzband op -«51 OU De band Lamarotte vermaakt het publiek tijdens de streetparade in Domburg. vrijdagavond tot met de show van de tienmansformatie Bogers Swing Collective (Bosco) op zater dagavond bijna continu vol. De or ganiserende Stichting Jazz by the Sea weet met de inrichting en pre sentatie ondanks die drukte een in tieme sfeer op te roepen. Op zaterdag speelde zich 's mid dags in het centrum van Domburg de jaarlijkse streetparade af met volle terrassen en straten. Gospel, negro spirituals en bluesballads door zangeres Machteld Cam- foto Ruben Oreel bridge, omlijst door traditionele jazz van de Aces of Syncopation en The Windy City Jazzband, ga ven kleur en kippenvelmomenten tijdens de jazzkerkdienst gisteroch tend in de Vlissingse lacobskerk. De voormalige gemeente Dom burg omarmde zeventien jaar gele den het initiatief om een oude stijl festival op te zetten. Een uitgele zen kans om het toeristenseizoen te verlengen, redeneerde die ge meente. Met een jaarlijkse groei in programmering, bezoekersaantal len en overnachtingen rond en tij dens het festival, was het voor de nieuwe gemeente Veere tien jaar geleden een logische stap om die steun voort te zetten. „Met die steun en met de huidige sponsoren kunnen we nu de beste miizikanten uit Nederland neerzet ten. Dat werkt, want het festival heeft een groot aantal vaste bezoe kers opgebouwd en daarin groeien we nog steeds", vertelt Mulder. 'Het is muziek die leeft, onder een groot publiek en onder muzikanten' Die vaste bezoekers lieten zich al zien tijdens de opmaat tot het festi val. Zoutelande scoorde al op don derdagavond volle terrassen toen de Storyville Jassband zich meld de, met op de Britse traditie geën te jazz. „Een soort thuiskomen", vindt de familie uit Rhoon die al jaren speciaal voor het jazzfestival naar Zeeland afreist. On the sunny side of the street en Ob, what a beautiful morning' zong zangeres Machteld Cambridge zon dagochtend in de kerk. De muzi kanten weefden er om beurten hun melodievariaties omheen. Want dat past bij de oude stijl jazz, een herkenbare melodie en het herhaaldelijk soleren door alle instrumenten om het thema extra te onderstrepen. Net zoals onder tussen de zon buiten z'n uiterste best deed om van het festival een echt nazomerfeest te maken. Festival wil terugkeer naar Veere overwegen als gemeente bijdraagt. door René de Dreu DOMBURG - Met de dichtregels van Jules Deelder 'Jazz was, Jazz is, Jazz blijft' opende wethouder Jan Bostelaar vrijdag de zeventiende editie van Jazz by the Sea in Dom burg. Hij onderstreepte ook het be lang van het festival voor de uit straling van de gemeente Veere. Zondag moest de Veerse wethou der echter naar Vlissingen om daar de traditionele jazzkerkdienst in de Sint Jacobskerk bij te wonen. „Liever zag ik dat in de Grote Kerk van Veere", liet Bostelaar weten. Voor de organiserende Stichting Jazz by the Sea is de Grote Kerk niet haalbaar. „Een geldkwestie", zegt Douwe Mulder van de orga- niatie. De traditionele kerkdienst verhuis de vier jaar geleden van Veere naar Vlissingen. „Als de gemeente met extra middelen over de brug komt willen wij een terugkeer overwegen, alhoewel de facilitei ten en medewerking in Vlissingen bijzonder goed zijn." Aan het huren van de Grote Kerk zijn nogal wat kosten verbonden. Bostelaar betreurt het dat daar door evenementen voor Veere af vallen. „We willen best met zowel de Stichting Jazz by the Sea en de Stichting Grote Kerk Veere om de tafel gaan zitten en kijken wat er mogelijk is", zegt de wethouder. „De gemeente kan dan als bemid delaar optreden." FiLM WÊÊÊSSBÊm BERGEN OP ZOOM Cinem'actueei, Hairspray: 20.00 uur; The Bourne Ultimatum: 20.00 uur; No Reser vations: 20.00 uur; Metal: A Headban- ger's Journey: 20.30 uur; MIDDELBURG Schuttershof, An Imaginary Portrait of Di ane Arbus: 20.00 uur; OOSTBURG Ledeltheater, La Balia: 20.00 uur; TERNEUZEN Merral, 1408: 20.15 uur; Hairspray: 20.00 uur; No Reservations: 20.15 uur; The Bourne Ultimatum: 20.00 uur; VLISSINGEN CineCity, van 14 t/m 23 september Film by the Sea. Voor programmering zie: www.filmbythesea.nl of PZC-bijlage Film by the Sea. AGENDA OP PAD Kermis Lamswaarde, hele dag MUZIEK Michael Berk Gitarist Berk geeft een solo-concert. Middelburg, de Drukkerij, 15.00-16.30 uur. meer agendanieuws op www.pzc.nl John Travolta (midden) in Hairspray de Rechtspraak Rechtbank Middelburg PUBLICATIES INSOLVENTIES RECHTBANK MIDDELBURG Kousteensedijk 2 EINDE FAILLISSEMENTEN wegens gebrek aan baten: - op 12 september 2007 inzake (F.03/94) Michiel Jan Nauta. woonadr. Oude Kerkstraat 12, 4417 AV Hansweert, geb. Steenbergen 6 juli 1977, hodn VOEG- EN METSELBEDRIJF NAUTA. K.G. Dijkstra, griffier De publicatie inzake de faillissementswet is ook wekelijks te raadplegen via www. rechtspraakn I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 30