maakt alles sprankelender 'Nee hoor, het is niet zwaar' bij school Oudelande Vraag om speeltuin jf ppisnö B P2C Maandag 17 september 2007 15 Peuterspeelzalen Borsele wil voorziening voor hele dorp. oudelande - Bij een vernieuwde brede school met een uitgebreid dorpshuis hoort ook een goede buitenspeelruimte voor alle kinde ren uit Oudelande, vindt stichting Peuterspeelzalen Borsele. Mede na mens de speeltuinvereniging Oude lande heeft de stichting daarvoor 30.000 euro gevraagd aan de ge meente Borsele. Begin juni besloot de Borselse ge meenteraad zo'n 700.000 euro uit te trekken om Oudelande aan een brede school te helpen. Bij de vor ming van de brede school zijn on der meer het dorpshuis, de peuter speelzaal, de speeltuinvereniging, de buitenschoolse opvang en uiter aard de openbare basisschool be trokken. Het plan is de ruimte tus sen het dorpshuis en de school te bebouwen, waardoor extra moge lijkheden ontstaan voor de gebrui kers van beide panden. Het werk moet in de loop van dit najaar be ginnen en gaat waarschijnlijk bij na een jaar duren. Oudelande krijgt iets moois, aldus coördinatrice C. de Koek van stich ting Peuterspeelzalen Borsele. Vol gens haar is in de planvorming tot nu toe echter onvoldoende reke ning gehouden met de buitenspeel ruimte. „Daar is weinig geld voor." De nieuwbouw tussen school en dorpshuis komt bovendien op de plek waar momenteel een speelter rein en speeltuintje zijn. „Speel toestellen kunnen worden opgesla gen en hergebruikt voor een nieu we multifunctionele buitenspeel ruimte", stelt De Koek zich voor, „een buitenspeelruimte waar alle kinderen uit het dorp terecht kun nen. Voor dorpshuisbezoekers kan er bijvoorbeeld een zitbank ko men." Borsele moet nog beslissen over het verzoek. Eerste verwendag voor kinderen uit gezinnen met zieke familieleden. door Maurits Sep veere - Hij stoft, wast af, wast kle ren, maakt de bedden op. En soms helpt hij ook zijn opa en oma. Ma- rijn is een mantelzorgen Van 13 jaar. „Nee hoor, dat is niet zwaar", zegt hij monter. Er blijft best tijd over om buiten te spelen, te compute ren. „Ik kan ook normale dingen doen." Trouwens, Chantal, zijn zusje van 10, helpt soms ook in het huishou den. Hun moeder heeft een her seninfarct gehad en heeft daarom veel hulp nodig. Marijn Vermeulen uit Rilland was zaterdag één van de 33 kinderen die door de Zeeuwse steunpunten Mantelzorg op een gezellig dagje uit werden getrakteerd. Ze kregen zeilies op het Veerse Meer, gingen picknicken op een eilandje en slo ten de dag af met een barbecue. Omdat zij meestal worden verge ten, verklaarde Conny Prins van het Steunpunt Mantelzorg Walche ren. „We willen vaker iets leuks doen voor jonge mantelzorgers van 12 tot 17 jaar. Elk jaar, of mis schien iets in elke regio." 'Sommigen nemen liever geen vriendjes mee naar huis' In Zeeland wonen veel meer kin deren zoals Marijn. „Statistisch ge zien groeit één op de tien kinde ren op in een gezin met een gezins lid dat ziek is. Dat kan een chroni sche of psychische ziekte zijn, een handicap, een verslaving. De kin deren moeten dan meehelpen, of wel met de verzorging ofwel met het huishouden." Marijn vindt dan wel dat het niet zo zwaar is, maar voor de kinde ren is dat echt niet zo gemakkelijk, weet Prins. „Sommigen nemen liever geen vriendjes mee naar huis en zijn best vaak alleen. Anderen hebben op school moeite om zich te con centreren omdat ze thuis moeten helpen. Het scoort ook niet om hierover met leeftijdgenoten te pra ten. Als puber wil je zo gewoon mogelijk zijn." Marijn doet het wel goed op school. Hij is een brugklasser op het Goese Lyceum. Ook zijn huis werk lijdt niet onder de mantel zorg, vertellen zijn ouders. „Het huiswerk wordt op school gedaan, dus hij is eigenlijk al klaar als hij thuis komt." Marijn durft er ook wel over te pra ten. „]e hebt toch een spreekbeurt gehouden", fluistert zijn vriend Tim, die zaterdag ook mee mocht. Want ja, hij heeft ook gewoon vrienden die bij hem thuis ko men. Dick Bakker (rechts) zaterdag in gesprek met bezoekers aan de oude veiling in Krabbendijke, waar hij een tentoonstelling hield van landschapsschilderijen en van dierenafbeeldingen op stukken gejut hout. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29