PZC 13 De Poel blijft populair bij sluipers 14 en 15 Peter Pan doet alvast een dagje Goes Aanhoudingen Tunnel bij Sluiskil stap dichterbij Muziek en films bij Westwal 45 Hamsters Maandag 17 september 2007Tip? redgoes@pzc.nl Georgina Verbaan prijs aan Zeeuwse filmer Lindenberg 'Zeeuws licht maakt alles sprankelender' Aansluiting van Heinkenszand op A58 is niet voldoende. door Harmen van der Werf goes - Automobilisten zullen door De Poel tussen Heinkenszand en Goes blijven 'sluipen', ook al krijgt Heinkenszand een aansluiting op rijksweg A58. Het sluipverkeer zal pas echt verminderen als de bereik baarheid van de stad Goes wordt verbeterd met een tweede aanslui ting op de A58, betoogde burge meester D. van der Zaag van Goes gisteren. Al jaren wordt er gesproken over het autoluw maken van De Poel. Gistermiddag was er opnieuw een discussie over, in het kader van de autoloze zondag, opgezet door de werkgroep Autoloze dag Goes, Het debat vond plaats in een partytent op de Sinoutskerkseweg, de weg door het Poelbos bij Goes richting Heinkenszand. Voor één dagje wa ren enkele polderwegen door De Poel echt autovrij. Niet tot ieders genoegen, zo bleek. Eén jonge automobilist had haast. „Dit kan helemaal niet, die weg af sluiten", reageerde hij eerder ver baasd dan boos. „Dit is mijn weg. Ik moet snel naar huis." Hij kwam er niet langs. Een andere automo bilist probeerde op het gemoed van een werkgroeplid in te spelen. „Als ik kilometers moet omrijden, kost dat meer benzine en dat geeft meer vervuiling." Ook hij kwam er niet doorheen. Zulke reacties zijn van te voren uit te tekenen. Maatregelen om sluip verkeer door De Poel te ontmoedi- Om autoverkeer uit De Poel te krijgen, is een tweede afslag op de A58 bij Goes nodig, betoogde burgemeester D. van der Zaag op autoloze zondag. gen - met obstakels, met een do- seerinstallatie in de vorm van een paal in de weg - zijn allemaal stuk gelopen. Van der Zaag: „Omdat er geen draagvlak voor was onder de bevolking." Om draagvlak te krijgen, is het vol gens Van der Zaag nodig dat eerst de hoofdwegenstructuur rond De Poel wordt aangepakt. „Het is daar om goed dat Heinkenszand een aansluiting op de A58 krijgt", gaf hij aan, „maar dat is niet dé enige oplossing. Vanaf de A58 schiet het op de Deltaweg bij Goes niet op. Blijft dat zo, dan blijven mensen door De Poel rijden. Dat verandert pas met een tweede aansluiting op de A58 bij Goes, in de buurt van het ziekenhuis." Waterschapsbestuurder B. van de Hoef verantwoordelijk voor de we gen door De Poel, steunde die vi sie. De afslag Heinkenszand is er in elk geval niet voor 2013. Om tot die tijd de verkeersveiligheid in De Poel te garanderen, komt daar in 2008 een fietspad. Auto's krijgen dan meer vrij baan. Daar staat te genover dat het waterschap - me de op initiatief van de Zeeuwse Mi lieufederatie - in Borsele een proef wil nemen met autoluw vorm gegeven wegen. GOES - En of het moeilijk was, de Peter Pan speur- uit." De promotiemeisjes achter de Peter gen van vijf, zeven en acht jaar krijgen gratis tocht zaterdagmiddag door Goes. Terug op de Pan-kraam schatten voorzichtig 'al' vier goede op- kaartjes voor de Peter Pan-show. Holiday on Ice Grote Markt na een rondje speuren - tot in De lossingen binnen te hebben. Zeker een paar hon- staat met de show van vrijdag 5 oktober tot en Hollandsche Hoeve - zucht één van de meegelo- derd kinderen hebben meegedaan, want dat de met zondag 7 oktober in de Zeelandhallen, pen vaders heel diep. „Je komt er gewoon niet campagne aanslaat, is wel duidelijk. Vijf gelukki- foto Ronald den Dekker goes - Op de Grote Markt in Goes zijn zaterdagochtend vroeg, kort na drie uur, vier mannen uit 's- Gravenzande en Naaldwijk aange houden. De politie verdacht het viertal (18 en 19 jaar) ervan markt kramen te hebben vernield en wil de hen arresteren. Een groep van ongeveer twintig personen ging zich daarmee bemoeien. Agenten kregen beledigingen toegeroepen. Een politiehond is ingezet. Tegen de vier Zuid-Hollanders is proces verbaal opgemaakt. door Conny van Gremberghe terneuzen - Het bestuur van Ter- neuzen staat achter het plan van gedeputeerde A. Poppelaars (CDA) om de aandelen van de Wester- scheldetunnel te kopen. Met de aandelenovername van het Rijk denkt Poppelaars de aanleg van de tunnel bij Sluiskil beter te kunnen regelen. Terneuzen is het daarmee eens en zal een overnamebod van de pro vincie steunen. De provincie bezit momenteel nog geen vijf procent van het aandelenpakket. Liever had de Terneuzen verkeerswethou der C. van Schaik (PvdA) gezien dat Gedeputeerde Staten het gat in de financieringsopzet voor de tun nel bij Sluiskil - er is sprake van een tekort van 50 tot 75 miljoen - volledig zelf zouden dichten. Dat zou kunnen door het Delta-divi dend dat Zeeland jaarlijks opstrijkt een aantal jaren te gebruiken voor het betalen van de tunnel. Van Schaik, lid van de project groep Tunnel Sluiskil, gaat er ech ter van uit dat Poppelaars vast houdt aan zijn plan om alle aande len van de Westerscheldetunnel in handen te krijgen. „In Terneuzen maakt het ons niet uit. Als de ka naaltunnel er maar komt. Nog maals: er zijn meerdere opties. Ik vind dat de provincie meer dan ge noeg geld heeft om het financie ringstekort zelf op te hoesten. Kiest Poppelaars echter voor deze weg, dan zullen wij hem steunen." En Poppelaars kiest voor die weg. Over zes weken hoopt hij minister Bos van Financiën een voorstel te kunnen doen over de aandelenaan- koop. goes - Het centrum Westwal 45, al vier jaar het domicilie van cultu rele organisaties, presenteert zich zaterdag 22 september met een reeks van activiteiten. Alle gebrui kers (Podium 't Beest, Galerie Van den Berge en Kunstuitleen De Be- velanden) houden open huis met extra tentoonstellingen, voorstellin gen en workshops. Van 11.00 tot 18.00 uur staan alle deuren open en zijn er in en om 't Beest en Westwal 45 theateroptre dens van Meatball 8c Van de Camp en muziekintermezzo's van Celtic 4, popkoor You Name It en Marlon Dek met een suite voor cel lo. In de filmzaal van 't Beest draait om 12.30 Fur, an imaginary portrait of Diane Arbus en om 15.00 uur de film Ratatouille voor kinderen. In de Kunstuitleen is een tentoonstel ling van de Middelburger Regi van Driel en Galerie Van den Berge laat werk zien van fotograaf-beel dend kunstenaar Hans Wilschut. Bij Van den Berge is om 15.00 uur ook een lezing over fotografie in de kunst. Liesbeth Labeur en Giel Louws werken in de directiekamer aan een paneel 'in de geest van Kipvis'. Een passe-partout kost 5 euro. Tip? redactie@pzc.nl De oma van Romy (9) is niet zo gek op de computermanie van de jeugd van tegenwoordig. Daar om heeft ze Romy twee dwerg hamsters beloofd - veel beter voor zo'n opgroeiende meid, toch? Romy vindt het gewéldig. Ze is er vol van: hoe gaan ze he ten, waar komt het kooitje te staan en welk voer moeten ze hebben? De computer lijkt al he lemaal vergeten. Maar de gameboy laat zich niet zomaar aan de kant zetten. On langs dook hij weer op. In een nachtmerrie zat Romy met haar geliefde hamsters in een Ninten- dospel en drukte op de verkeerde knop. Een stem deelde mee: 'Uw hamsters.... zijn gewist.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27