Kans op Vlaketerminal Popfestival fiasco ddd 3,4 en 11 25 en 29 Films op het witte zeildoek in Goese haven Waarschuwing voor pedofielen Kolencentrale stil na lekkage 17c HET WEER Regen Eigen partij Verdonk, WD gehavend verder Willeboordse pakt brons op WK judo Maandag 17 september 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 219 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 www.pzc.nl GOES - Op de zeilen van historische binnenvaartschepen wer den zaterdagavond in Goes films vertoond. De voorstelling vormde de afsluiting van het culturele evenement 'Beelden aan Water' in de Goese stadshaven. foto Roland den Dekker pagina 17: oud en nieuw vloeien moeiteloos samen Bij Vlaketunnel ruimte voor overslag vracht via A58, spoor en kanaal. door Henk Schol GOES - 'De provincie Zeeland on derzoekt de mogelijkheden van een 'multimodaal overslagterrein'. Volgens commissaris van de konin gin Karla Peijs is hiervoor mogelijk ruimte bij de Vlaketunnel Dat heeft zij zaterdag gezegd op een congres van Transport en Lo- KLOOSTERZANDE - Het bestuur van de schoolorganisatie De Linie in Oost-Zeeuws-Vlaanderen heeft ouders in de voormalige gemeente Hontenisse in een brief gewaar schuwd voor 'mannen met beden kelijke bedoelingen'. Nadrukkelijk wordt gewaarschuwd voor man nen die een praatje aanknopen en gsm-nummers of mailadressen vra gen. Vooral jongetjes worden regel matig aangesproken. Volgens ad junct-directeur R. van de Broecke van de Linie is sprake van serieuze overlast. „Anders zouden we zo iets niet doen." De gemeente en de politie weten van de actie en de klachten. gistiek Nederland (TLN) in Goes. Zo'n multimodaal terrein is be doeld om het vervoer per schip, per trein en per vrachtauto bij el kaar te brengen om vracht te kun nen uitwisselen. Dergelijke termi nals worden allengs belangrijker, ook omdat wegen in Nederland zijn dichtgeslibd. Peijs zei dat er nog heel wat te doen is aan achter landverbindingen om te voorko men dat straks ook de Zeeuwen in de file staan. Bij de Vlaketunnel komen de spoorlijn, het Kanaal door Zuid-Beveland en de snelweg A58 bij elkaar. Tussen Biezelinge en Yerseke aan de noordkant van de Vlaketunnel ligt nog een groot ter rein voor de 'Vlaketerminal'. Zeeland wil een rol spelen in het transportwezen in West-Europa. N* De provincie Zeeland onder- zoekt of het mogelijk en wense lijk is een multimodaal overslag terrein te bouwen ten noorden van de Vlaketunnel. Brouwersdam Beach trekt kwart verwachte aantal bezoekers. door Ton van den Nouweland SCHARENDIJKE - Er was gerekend op tienduizend bezoekers. Uitein delijk kwamen zaterdagavond slechts 2500 mensen opdagen bij het popfestival Brouwersdam Beach, nabij Scharendijke. Eigenaar John Stubbe, van het or ganisatiebureau Pleasure Group uit Gouda, denkt de verliezen beperkt te kunnen houden tot ongeveer 65.000 euro. Zelf draagt hij daar van 15.000 euro, de overige 50.000 komt ten laste van de stichting Brouwersdam Beach. Stubbe hoopt het verlies door te kunnen schuiven naar volgend jaar. De tweede editie van Brouwersdam Beach begint dan met een tekort van 50.000 euro. Brouwersdam Beach is een 240.000 euro kostend evenement dat de dam beter op de kaart moet zetten als recreatiegebied. De pro vincie Zuid-Holland draagt daar aan 113.000 euro bij. De opzet is dat overdag demonstra ties van strand- en watersporten worden gehouden en dat 's avonds populaire artiesten mensen naar de dam trekken. Vooral de belang stelling voor het avondprogramma was teleurstellend. Daartoe staan allerlei initiatieven in het Actieprogramma Goederen vervoer 2007-2011, zoals de Zeeuw se rol in het short-sea vervoer. Vrachtvervoer over de weg wil Zeeland liefst om de provincie heen leiden. Waar binnen-Zeeuws vervoer oprukt, dient dat duur zaam te worden ingepast. Hoe dat precies moet, daar studeert het provinciebestuur nog op. Multimo- daliteit - dus meer gebruikmaken van water en spoor - kan een on derdeel zijn van de oplossingen. BORSSELE - De kolencentrale van elektriciteitsbedrijf EPZ in Borsse- le is in de nacht van zaterdag op zondag tien uur buiten bedrijf ge weest, nadat de pompkelder voor koelwater was volgelopen. Bij het inlaten van water stond door onbe kende oorzaak nog een afsluiter open. Om kortsluiting te voorko men, is de kolencentrale stilgelegd. De kerncentrale was al buiten be drijf vanwege de jaarlijkse onder houdsbeurt. Het incident deed zich rond zes uur zaterdagavond voor. De kolencentrale kon om vier uur zondagochtend weer draaien, nadat de pompkelder was leeggemaakt door de brandweer. Aanpak dronken fietser DEN HAAG - Justitie en politie zul len dronken fietsers harder aanpak ken. Met name bij tentfeesten en il legale zuipketen op het platteland. pagina 5: alcoholfuiken voor fietsers Dronken fietsers zijn net zo goed een gevaar op de weg Wie in een lease-auto rijdt, kan best meer belasting betalen £65% 35% aantal reacties: 457 Zeeland: 2, 3, 13 t/m 16; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 7 en 9; Meningen: 11; Agenda: 16; Cul tuur: 17 en 18; Weer: 22; Strips: 23; Sport: 25 t/m 45; Televisie: 46 en 47.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1