Kritiek Veere op plan Veerse Dam 'Koekoeksweg wordt eerder veilig' 14 en 15 'De oudste meisjesgroep van Nederland' Storing alarm hulpdiensten Vliegveld zoekt een directeur Hamsters Georgina Verbaan geeft prijs aan Zeeuwse filmer Lindenberg 'Het is me toch een raar jaar bij De Mikke' Maandag 17 september 2007 Tip? redwalch@pzc.nl Te weinig natuur, te veel steen en te duur, oordeelt gemeente. door Maurits Sep vrouwenpolder - De gemeente Veere heeft stevige kritiek op de plannen voor de Veerse Dam. Er komt te veel steen en te weinig na tuur, er gaan te veel parkeerplaat sen verloren en financieel is het ook niet haalbaar: er is nog een te kort van 3,9 tot 5,2 miljoen euro. Zowel de gemeenteraad als het col lege van B en W vinden het voor stel dat nu besproken wordt veel vlakker dan waarnaar werd ge streefd. „Het is erg mager als je het vergelijkt met de oorspronkelijke uitgangspunten", verklaart wet houder W. van Tatenhove. Het doel was grotere contrasten te maken tussen de diverse zijden van de dam: ruige natuur aan de kant van de Noordzee tegenover een aantrekkelijk watersportge bied aan de kant van het Veerse Meer, en voor toeristen natuur aan de kant van Noord-Beveland en fa- milievermaak aan de kant van Veere. Onderdeel van de plannen is verhuizing van de horeca (Res taurant Vrouwe in de polder en de Lekkerbek) naar de kant van het meer. Vrouwe in de polder heeft plannen voor een hotel op enkele eilandjes voor de dam. Van Tatenhove geeft toe dat onvol doende toezicht is gehouden op de uitgangspunten. „Dat moeten alle overheden zich aanrekenen, ik De Veerse Dam moet een ingrij- pende herinrichting ondergaan. De horeca verhuist naar de rand van het meer. Aan de kant van Veere moet meer natuur komen. mezelf ook. Kennelijk hebben we te veel naar de waan van de dag ge handeld. Gaandeweg zijn we wel gaan corrigeren, maar het had alle maal beter gekund." Om die reden stelt Veere nu een reeks voorwaar den aan herinrichting van de Veer se Dam. Er mogen geen nieuw fietspad en oeversteiger langs het Veerse Meer komen. Het fietspad onderlangs en over de duinen, moet een fietspad blijven, en geen parallelweg worden. Er moet meer natuur komen en omdat parkeer plaatsen verdwijnen, moeten er nieuwe terugkomen. In ruil voor medewerking aan de plannen eist Veere dat de opmerkingen worden overgenomen. De Veerse wensen maken het project ook goedkoper, merkt Van Tatenhove op. „Omdat wij een aantal dingen niet willen uitvoeren, scheelt dat in kosten." Veere heeft geen tonnen euro's over voor herinrichting van de Veerse Dam. De wethouder weer spreekt dat Veere niks wil verande ren op de dam. „We hebben daar iets moois en we willen het nog mooier maken. Door te koesteren wat we hebben en een paar onder delen te verplaatsen." veere - Negentig jaai ook. „Wij zijn de oudste meisjesgroep van Neder land", snoeft Ineke Jongepier - derde van rechts op de foto. De Middelburgse Lutem-groep vierde zaterdag het jubileum op het scoutcentrum in Veere. Pakweg honderd oud-leden zagen elkaar En dat willen ze weten terug. Jongepier, lid van 1956 tot 1996: „We zijn een hechte groep. Waterscouts hé, die moeten op elkaar kunnen vertrouwen." In een boot moet je samenwerken, vult Suzanne Haers (lid sinds 1986) aan. De oud-leden kunnen roeien en zei len, maar ook op het land herinneringen ophalen. Al voor half elf zitten ze voorovergebogen in foto boeken te bladeren. „Och, Jeanette is er ook", straalt Jongepier. Overal valt ze vriendinnen van vroeger om de hals. „Wat zou het leuk zijn", mij mert ze, „als uit dit jubileum een jaarlijkse ont moeting voortkomt." foto Ruben Oreel middelburg - Het alarmsysteem voor de hulpdiensten heeft zater dagavond niet gewerkt tussen 18.30 en 21.15 uur. Daarom zijn toen de brandweerposten Arne- muiden, Oost-Souburg, Middel- burg-Stromenweg en Zoutelande bemand. Meldingen zijn via mobie le telefoon doorgegeven. Politie en ambulancedienst zijn altijd aanwe zig op posten en hadden geen last van de storing. Die trof voor zover bekend alleen Walcheren. De oor zaak was gisteren nog niet bekend. door Selma Osman middelburg - De aanleg van de vrijliggende fietspaden langs de polderwegen tussen Aagtekerke, Meliskerke en Biggekerke begint mogelijk eerder dan gepland. De grondaankoop verloopt voorspoe dig en daardoor bestaat de kans dat de paden er voor 2009 liggen. Dat meldt een woordvoerster van het waterschap Zeeuwse Eilanden. Niet alle grond is in handen. Het waterschap is nog met 'enkele grondeigenaren' in gesprek. Zodra daarmee overeenstemming is be reikt, heeft het waterschap nog minstens een half jaar voorberei dingstijd nodig voor de schop de grond in kan. In april maakte het waterschap be kend dat een financiële meevaller zou worden gebruikt voor het veili ger maken van de Koekoeksweg (naar Aagtekerke) en de Kaasboer- weg (naar Biggekerke). Die toezeg ging volgde na twee ernstige onge lukken op de drukke polderroute. In december 2005 verongelukte een 13-jarig meisje op de Koekoeks weg en afgelopen voorjaar kwam een 76-jarige vrouw om het leven bij een ongeval op de Kaasboer- weg. De dorpsraad van Meliskerke is blij dat de vrijliggende fietspaden er komen, maar vindt dat het snel ler moet. „Hoe eerder, hoe beter", zegt voorzitter C. de Smit. „Die weg is nog steeds erg onveilig voor fietsers. Als ik met mijn auto zes tig kilometer rijdt, word ik steeds gepasseerd door andere auto's." Hij wil samen met de dorpsraad van Aagtekerke bij het waterschap aandringen op spoed. door Maurits Sep arnemuiden - Vliegveld Mid den-Zeeland in Arnemuiden is op zoek naar een nieuwe directeur. De zittende directeur, P. Geysen, legt de dagelijkse leiding over het vliegveld neer en treedt toe tot de Raad van Commissarissen. Hij gaat zich daarin bezighouden met de strategische toekomst van vlieg veld Midden-Zeeland richting 2015. Geysen deed dat de afgelopen ja ren ook al als directeur en combi neerde dat met het 'handwerk'. „Daar ga ik mee stoppen. We zoe ken een nieuwe directeur, die ook de havenmeester wordt. We heb ben al assistent-havenmeesters en die blijven ook. De directeur zal als havenmeester niet veel werk te doen hebben. Maar de minister wijst nu eenmaal een havenmees ter aan en wij willen dat, net als bij andere kleine vliegvelden, een gecombineerde functie maken met het directeurschap." De functie wordt een betaalde baan voor 30 uur per week. Gey sen was onbezoldigd vrijwilliger. „Ik was aangesteld om de vernieu wing in gang te zetten, nieuwe aandeelhouders te zoeken, en geld voor investeringen. Dat is allemaal gebeurd. Daarom stop ik nu." Tip? redactie@pzc.nl De oma van Romy (9) is niet zo gek op de computermanie van de jeugd van tegenwoordig. Daar om heeft ze Romy twee dwerg hamsters beloofd - veel beter voor zo'n opgroeiende meid, toch? Romy vindt het gewéldig. Ze is er vol van: hoe gaan ze he ten, waar komt het kooitje te staan en welk voer moeten ze hebben? De computer lijkt al h. lemaal vergeten. Maar de gameboy laat zich nit zomaar aan de kant zetten. On langs dook hij weer op. In een nachtmerrie zat Romy met haar geliefde hamsters in een Ninten dospel en drukte op de verkeerde knop. Een stem deelde mee: 'Uw hamsters.... zijn gewist.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13