v13 PZC Zaterdag 15 september 2007 van de top van het OM tegen minister Winnie Sorgdrager van Justitie, red.). Ik ben altijd van mening geweest dat als je op dit niveau functioneert - minister, bur gemeester of bestuurder - dit soort dingen je kan overkomen. Dat is niet altijd recht vaardig en in mijn geval was dat het zeker niet. Het is net als een autocoureur. Soms rijdt er iemand tegen je achterwiel en schuifje van de baan. Die dingen gebeu ren. Of ik het niet heel erg relativeer? Nee hoor, zo heb ik er altijd tegenaan gekeken. Dat het voor het oog van het hele Neder landse publiek gebeurde, was natuurlijk niet prettig. Ik herinner me nog een debat in de Tweede Kamer met minister Sorgdra ger. Dat gaat over jou en het enige dat je kunt doen, is luisteren. Ik was er letterlijk doodziek van. De specialist wilde me zelfs laten opnemen. Dat heb ik geweigerd. Natuurlijk heb ik het Dato Steenhuis kwa lijk genomen. Hij was de aanstichter van de hele ellende (procureur-generaal Steen huis bleek een bijbaan te hebben bij een bureau dat onderzoek deed naar de crisis tussen politie, justitie en openbaar bestuur in het noorden, red.). Toen we samen naar het ministerie liepen voor overleg met de minister, heb ik hem ook gezegd: 'Wat je hebt gedaan, is niet goed. Houd er reke ning mee dat je een berisping krijgt'. Dat was mijn eigen voorstel aan de minis ter. Dat ik vervolgens zelf mijn ontslag kreeg, had ik niet voor mogelijk gehouden. Of ik ergens spijt van heb? Dat weet ik niet. Ik sluit niet uit dat ik ook wel iets ver keerds heb gedaan. Gelukkig heeft de pers later zijn taak gedaan, zodat ik vrij snel ben gerehabiliteerd. Dat doet je zielenrust dan goed. Met Winnie heb ik een paar jaar geleden nog een keer ge luncht. Toen heb ik haar ge zegd: 'Dat heb je niet goed aangepakt'. Daar was ze het mee eens. Ik had graag nog een periode in de Tweede Kamer gezeten. Ik heb niet voor niets mee geschreven aan het liberaal manifest van de WD, het vernieuwde beginselenpro gramma. Dat had een duidelijke sociaal-li berale toon. Voor mij was belangrijk wie er partijleider zou worden: Mark Rutte of Rita Verdonk, maar ook wie er tussen mij en de top zou komen te staan. Ik hoor me dat nog zo zeg gen tegen partijvoorzitter Jan van Zaanen. Die zei: 'Ik zal je waarschuwen'. Een paar maanden later belde hij me op: 'Ie staat op de tiende plek'. Mooi, zei ik, maar wie staat boven me? Dat bleek onder anderen Fred Teeven te zijn. Nu heb ik niets tegen die man, hij was een prima crimefighter voor het openbaar ministerie, maar hij is wel een populist. Als dat de koers wordt, zei ik tegen Van Zaanen, dan doe ik niet mee. Hij vroeg me er nog een nachtje over te slapen en dat heb ik ook gedaan, maar dat heeft me niet op andere gedachten gebracht. Bovendien had hij me beloofd te waarschuwen en dat heeft hij niet gedaan. Dan houdt het op." Arthur Docters van Leeuwen: „Ik was voor tekenaars een dankbaar model." Arthur Docters van Leeuwen Geboren: 8 mei 1945 in Den Haag. Ge trouwd, drie dochters 1969: Diploma staats- en administra tief recht, Universiteit Utrecht 1981-1988: Plaatsvervangend direc teur-generaal voor Openbare Orde en Veiligheid, ministerie van Binnenlandse Zaken 1988-1994: Hoofd Binnenlandse Veilig heidsdienst 1995-1998: Voorzitter van het College van Procureurs-Generaal 1999-2007: Voorzitter Stichting Autori teit Financiële Markten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 91