Priemis en Muller zijn niet optimaal voorbereid Casper Ovaa al Dekkers krijgt in België een nieuwe kans als Asafa Powell is opnieuw supersnel 48 Zaterdag 15 september 2007 PZC W Training schoot er vaak bij in tijdens het drukke zomerseizoen. door Koen de Vries RENESSE - De tijd begint te dringen voor Sandra Priemis en Cor Mul ler. De voorbereiding op de Zeeuw se Kustmarathon van het paar uit Renesse is lelijk in de wielen gere den door het zomerseizoen en de ,\Vandelmarathon. Muller (69) en Priemis (41) hebben een jongeren- camping bij Renesse en zijn in de zomer dag en nacht in touw om al les in goede banen te leiden. Van hardlopen komt dan niet veel te recht. Dit jaar hebben ze het bo vendien druk met de Wandelmara thon. Sandra en Cor zijn de drij vende krachten achter het evene ment, dat met ruim tweeduizend deelnemers behoorlijk uit zijn jas is gegroeid. Na het kampeerseizoen heeft het duo zich op de Wandelmarathon gestort. Met hulp van anderen is de grootste klus geklaard: alle deel- nemersbewijzen zijn op de post. Daarnaast is besloten om een gro te groep die te laat was met in schrijven en alsnog 'bedelde' om een startbewijs op de dag zelf start gelegenheid te geven. Het beteken de nog eens een enorme extra in spanning. Moe en met weinig kilometers in de benen reden Priemis en Muller begin deze maand naar hun vakan tiehuis in Zwitserland. Om uit te rusten en om deel te nemen aan de Jungfrau-marathon. De loop waarin meer geklauterd dan ge rend wordt, legden ze afgelopen zondag wonderwel met succes af. Sandra finishte kort voor het slui ten van de wedstrijd, na 6 uur en 22 minuten. Cor deed er een uur tje minder over. De training in de schitterende na tuur rond Renesse voelt voor hun met: Cor Muller leeftijd: 69 woonplaats: Renesse aantal marathons: 20 beste tijd: 2.54, Etten-Leur, 1991 benen als een warm bad. Geen keien of klauteren, maar hard zand, bosgrond en schelpen, bijna alles zo plat als een dubbeltje. Cor vertelt al dartelend over zijn sport verleden. In schaatsen was hij een ster. Hij reed Ard en Keesie toen zij nog jong waren regelmatig op een hoopje. Langlaufen, fietsen en hardlopen deed en doet hij ook graag. Hoeveel marathons hij gelopen heeft, weet hij niet precies. „Een stuk of twintig", zegt hij. „Ik ga niet voor kwantiteit, maar voor kwaliteit. De natuur, de vrijheid, daar zoek ik naar." Muller hoopt ondanks zijn trai ningsachterstand op een plaats op het ereschavot van de Kustmara thon. „Ik heb natuurlijk al gekeken naar de deelnemerslijst in de klas se 60+Ik ben één van de oudsten uit de klasse, maar dat betekent niet dat ik geen kans heb. Als ik ga roepen dat ik kanloos ben, kom ik nooit in de top drie." Sandra is door Cor enthousiast gemaakt voor hardlopen. Ze moet dit jaar echter nog behoorlijk schaven wil ze de Kustmarathon moeiteloos uitlopen. Het lange stuk over het brede strand van Renesse, de klim over de duintoppen en het pad door het Gadrabos verteert ze goed, maar de terugweg over de Vroongronden trekt behoorlijk aan de accu. Sandra Priemis weet trouwens nog niet zeker of ze de Kustmara thon wel loopt. Dat hangt af van Lein Lievense, de grote man achter het evenement. Als hij meeloopt, assisteert Sandra Lenie Lievense, de vrouw van Lein. Niet Lein, maar Lenie en Sandra zullen dan tussen even voor drieën en zes uur elke deelnemer aan de finish in Zoutelande de hand schudden. Misschien wel net zo vermoeiend. Souburger wil tijdens de Strandcross rond de vijfde plek eindigen. door Roeland van Vliet OOST-SOUBURG - Casper Ovaa draait al zo'n vijftien jaar mee aan de top van de Zeeuwse motor cross. Eigenlijk zou dat niet moe ten kunnen, vindt de 28-jarige Sou burger. „De concurrentie in de pro vincie is een tijdje heel mager ge weest, maar gelukkig komt er nu weer een nieuwe lichting aan. Met bijvoorbeeld Mark Boot. Die heeft lef, die gaat er wel komen." Maar vooralsnog is Ovaa nog één van de belangrijkste crossers in de provincie. Ook tijdens de 22e Strandcross De Vlissingse Strandcross, geor ganiseerd door MSV De Uit laat, is toe aan de 22e editie. Op het ruim twee kilometer lange parkoers op het Bad- strand komen zondag zo'n 200 coureurs in actie. Er wordt gereden in drie klas- ses: Regioklasse, MX2 en MX1/MX3. In elke klasse wor den twee manches verreden. Om 12.30 uur beginnen de wedstrijden. Deze worden rond 16.00 uur afgesloten. - In de Regioklasse zijn Arno Ruttinger ('s-Heerenhoek) en Erik van der Wekken (Zierik- zee) de voornaamste Zeeuwse deelnemers. Bij de MX2 is Ri- nus van de Ven (Vlissingen) fa voriet en wordt ook wat ver wacht van Mark Boot (Burgh- Haamstede). Casper Ovaa en (Oost-Sou burg) en Dave de jonge (Hein- kenszand) zijn de Zeeuwse top pers bij de MX1/MX3. Strandcross - morgen op het Vlis singse Badstrand - is hij een voor name Zeeuwse pion. En, zo verze kert hij, van hem hoeft nog lang geen afscheid genomen te worden. „Ik zal nog wel een tijd blijven rij den. Zolang ik er plezier in heb en me nog een beetje kan verbeteren, hoef ik nog geen stap terug te doen." Enkele maanden geleden was dat plezier echter wel even weg. Tij dens een clubcross in juli liet hij zich ontvallen, dat 'zijn motivatie om te crossen helemaal verdwe nen was'. „Ja, dat was toen even", herinnert de Suzuki-crosser zich. „Ik had een periode waarin het al lemaal tegenzat in de spore Valpar tijen, lekke band... Da's nu weer over, hoor. Ik leef nu al een paar weken helemaal toe naar de Strandcross." Dat is omdat het Walcherse evene ment één van de twee hoogtepun ten in het Zeeuwse crossjaar is. En omdat hij meestal wel goed rijdt in het rulle zand. „Gewonnen heb ik nog nooit. Ik ben wel één keer tweede geworden, maar da's al weer een paar jaar geleden. Ik merk dat de Strandcross steeds meer een nationale wedstrijd wordt, waardoor de concurrentie groter en sterker is. Dan rijd je niet zomaar naar een podium plaats. Met een eindklassering rond de vijfde plaats zou ik nu al heel tevreden zijn." Volgens Ovaa, die uitkomt in de klasse MX1/MX3, is het tijdens de Strandcross zaak meteen goed weg te zijn. „Als je in de eerste ronde valt of achterblijft, kun je het schudden. Je moet dan aan een in haalrace beginnen, maar da's op het strandparkoers bijna niet te doen." Hij weet dat uit ervaring. „In 2003 raakte ik in één van de manches gelijk achterop. Toen heb dus tij dens mijn inhaalrace mijn arm ge- BRUSSEL - Vijf dagen na zijn impo sante wereldrecord (9,74) in Rieti heeft de Jamaicaanse sprinter Asa fa Powell opnieuw een snelle 100 meter afgelegd. De rapste man ter wereld won gisteravond bij de Gol den League in Brussel de 100 me ter in 9,84 seconden. Ondanks een lichte tegenwind (0,3 m/s) beteken de het toch de beste tijd op de Me morial Van Damme. De Noor Jay- suma Saidy Ndure eindigde in 10,11 als tweede. Sanya Richards bleef in Brussel in de race voor de jackpot van een miljoen dollar, ongeveer 730.000 euro. De 22-jarige Amerikaanse im poneerde weer op de 400 meter. Profrenner verlaat Franse ploeg en gaat naar Jartazi. door Frits Bakker IJZENDIJKE - Veel heeft hij niet ge wonnen in twee jaar, maar in het profpeloton is Hans Dekkers nog altijd een gewilde en gevreesde sprinter. De 26-jarige profrenner uit IJzendijke beseft het als geen ander: „Ik ben sprinter, dus ik moet koersen winnen." En dat is zo weinig gebeurd in de tweejarige periode bij de Franse ploeg van Agritubel dat de wegen na dit seizoen scheiden. Het wordt een afscheid zonder gouden rand- 'je. „Het was een mooie ploeg, met renners die best voor me wilden rijden, maar het heeft me in die twee jaar vooral veel tegen geze ten. Valpartijtjes, blessures, meer dan ik ooit heb meegemaakt sinds ik wielrenner ben." De nieuwe uitdaging heeft zich al aangediend. Hans Dekkers heeft deze week een nieuwe ploeg ge vonden. Hij rijdt volgend jaar voor het Belgische Jartazi, een ambitieu ze ploeg die promoveert naar de Pro Continentale competitie, net onder de ProTour. Het is de ploeg waar Denis Flahaut (Delta Profron de, OZ Wielerweekend) dit jaar zijn doorbraak maakte en die in onderhandeling is om ook Frank Vandenbroucke binnen te halen. „Ik vind dat het een ploeg is die beter bij me past", stelt Dekkers, die in de afgelopen twee jaar al leen een etappe won in de Drie daagse van West Vlaanderen en de Tour de l'Avenir. „Het programma spreekt me aan, met veel eendags- koersen in België en Nederland, maar ook etappewedstrijden en een paar ProTour-koersen." Het vertrek bij zijn Franse ploeg hing al langer in de lucht. Al tij dens de Tour de France, waarvoor Dekkers niet was geselecteerd, liet de manager doorschemeren dat het dienstverband niet zou wor den verlengd. „Het is niet gewor den wat we er allebei van hadden Hans Dekkers slaat een nieuwe weg in. De renner uit IJzendijke verlaat zijn Franse ploeg Agritu bel en gaat aan de slag bij het Belgische Jartazi. verwacht", bekent Dekkers. „Ik had me op zich heel goed aange past, lag goed in de ploeg, maar in die twee jaar heb ik me niet kun nen bewijzen." Hij wijst op de val vorig jaar in de Vierdaagse van Duinkerke, die hem een langslepende rugblessure opleverde. „Zodat het eigenlijk ach teraf een verloren jaar is gewor den." En dit jaar was er een kwet suur aan de knie, ook weer overge houden aan een val. „Ik begon heel sterk in de Ster van Bessèges, won die koers in België, maar be gon met die knie te sukkelen toen iedereen zich in maart en april in vorm ging rijden. Dat is me ook weer opgebroken. Ik voelde dat ik wel redelijk in vorm was, maar kon om een of andere reden altijd net niet winnen." En vierde, vijfde plaatsen, die tellen niet voor een sprinter. „Ik moet dus vaststellen dat ik het niet goed heb gedaan in die twee jaar", is hij eerlijk. „Ook al kan ik er best wat tegenslag voor aanvoeren. En ik begrijp ook wel dat ik naar iets anders op zoek moest. Dat heeft mijn moraal de laatste maanden geen goed ge daan. Je moet toch maar afwach ten of het lukt om een andere ploeg te krijgen." Over tegenslagen gesproken. Deze week, in de eerste etappe van de Ronde van Engeland, ging het in de aanloop naar de sprint weer mis. „Op vier kilometer van het einde ging ik tegen de grond. Ro bert Hunter en ik raakten elkaar en we gingen allebei plat. Ik had icandra Priemis en Cor Muller tijdens een trainingsloop op de Hogezoom bij Renesse. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 68