Floors Koi Shop Koopkracht blijft op peil door korting w m Branchevereniging: NK saunazitten gevaarlijk E K3 D Vijverspeciaalzaak www.floorskoishop.nl Geen volkslied INTERIEURADVISEURS Misbruikt kind te kijk gezet PZC Zaterdag 15 september 2007 5 Vijverbouw en verkoop van Japanse koi Voor openingstijden kijkt u op onze site: Ritthemsestraat 9 4388 JM Oost-Souburg Mob: 06-54927845 Fax:0118-466539 email: floorskoishop@zeelandnet.nl worden, kunnen de zintuigen die het wél doen, worden geprikkeld. foto Robin van Lonkhuijsen/GPD DEN BOSCH - De provincie Noord-Brabant krijgt geen volks lied. Tijdens een provinciale verga dering was er gisteren onvoldoen de steun voor een eigen volkslied Hogere arbeidskorting en belastingvoordelen verzachten de pijn. door Peet Vogels DEN HAAG - Het kabinet verhoogt de arbeidskorting voor werken den. Ouderen en gezinnen met kinderen krijgen ook extra belas tingvoordeel. Bovendien gaat de WW-premie volgend jaar omlaag. Op die manier wordt de koop kracht voor vrijwel iedereen gere pareerd. Dat blijkt uit de Miljoenennota die dinsdag op Prinsjesdag wordt gepresenteerd. Vorige maand bleek dat de maatre gelen van het kabinet voor 2008 slecht uitpakten voor de koop kracht van bijna alle Nederlan ders. Daarop besloten de ministers dat ouderen, minima en gezinnen met kinderen te ontzien. Uit nieuwe berekeningen blijkt dat de maatre gelen van het kabinet voor vrijwel iedereen goed uitpakken. Naast de verhoging van de arbeids korting gaat ook de ouderenkor- ting en de aanvullende combinatie korting, bestemd voor gezinnen met kinderen, omhoog. De meeste groepen zitten nu rond koopkrachtbehoud. Ouderen heb ben een kleine plus. Minima met kinderen profiteren volgend jaar volop van de kindertoeslag, die de huidige fiscale kinderkorting ver vangt. Minima kregen weinig terug van de belasting en krijgen nu een ho gere toeslag. Daardoor gaat hun in komen er met gemiddeld 6 pro cent op vooruit. Veelverdieners zonder kinderen moeten inleveren. Het kabinet heeft ook nog een meevaller, omdat de inflatie vol gend jaar naar verwachting lager zal uitpakken dan eerder werd ge dacht. Het Centraal Plan Bureau heeft de inflatieverwachting voor 2008 ver laagd van 2,5 procent naar 2 pro cent. Daardoor daalt de koop kracht minder dan verwacht. De belastingverlaging neemt de pijn weg van eerder uitgelekte las tenverzwaringen. Vooral op milieu gebied neemt het kabinet maatre gelen. Zo gaat de accijns op diesel omhoog en wordt lpg duurder. Leaserijders die de auto ook privé gebruiken moeten vanaf volgend jaar 25 procent van de nieuwwaar- de bij hun inkomen optellen. Nu is dat nog 22 procent. De ruim zevenhonderdduizend werknemers met een leaseauto gaan volgend jaar, zo meldde vak bond De Unie gisteren, door het kabinetsbeleid gemiddeld 283,50 euro meer belasting betalen voor hun voertuig. Dat zou neer komen op een koop krachtverlies van gemiddeld 0,9 procent voor mensen met een au to van de zaak. Door een hogere arbeidskorting voor werkenden en onder meer extra belastingvoordeel voor ouderen wordt koopkracht voor vrijwel iedereen gerepareerd. NSV vreest voor te hoge belasting van het hart- en vaatstelsel. door Rens Ulijn SPIJKENISSE - De Nederlandse Sau navereniging (NSV) wil dat het Ne derlands kampioenschap saunazit ten in oktober wordt afgelast. De gezondheidsrisico's zijn volgens de brancheorganisatie te groot. Het kampioenschap wordt georga niseerd door saunacentrum Ther men Holiday in Spijkenisse en staat gepland voor 13 oktober. Deel nemers moeten het zo lang moge lijk zien vol te houden in een sau- nacabine: van 110 graden Celsius. Volgens de NSV is de wedstrijd- vorm levensgevaarlijk omdat de be lasting van het hart -en vaatstelsel onaanvaardbaar hoog is. De vereniging noemt de wedstrijd 'krankzinnig' en vreest voor onge lukken en negatieve publiciteit voor de saunabranche. „Het warm teregulatiecentrum in het lichaam wordt door deze activiteit zo ontre geld, dat een plotselinge stoornis in de bloedscirculatie het gevolg kan zijn", aldus voorzitter Roel Kamps. „Thermen Holiday is puur belust op publiciteit en houdt geen rekening met de gezondheids risico's bij de deelnemers." Het conflict tussen Thermen Holi day en de NSV is zo hoog opgelo pen dat het bedrijf zijn lidmaat schap bij de brancheorganisatie heeft opgezegd. Directeur Sherita Narain van Ther men Holiday: „Dit is juist een leu ke manier om de wellnessbranche in de schijnwerpers te zetten. In Finland, hét saunaland bij uitstek, zijn saunazitwedstrijden al jaren populair." Arco Polfrona frau l eolux s Poöform Vc Zimmer 'Ohde Kin Gelderland Labei rs Rossurrs Artiforf jsi k Jab s Van 8esou\ 9 Mine ft- Montis Tonelü 3 Artemide s foscarinl 4 FSM Ber Baumann "h Schuit oma de Sede 1 Hesstefn Kendix Ploeg Giorgolfi r Gimko Kremerstraaf 15 19 Bergen op Zoorn telefoon 0164-234864 WWW.WeytSinterieur.ni Geen mens is hetzelfde. Waarom conformeren? Denk vrij Kies vrij. Je eigen omgeving creëren? Natuurlijk kan dat. Woner is persoonlijk. De interieur-adviseurs van Weyts brengen jouw eigen levensvisie in beeld en laten jouw interieur zoveel mogelijk 'jou' zijn. Dat kan alleen met bijzondere woonmerken Die gevoelens, ideeën en passies tastbaar maken zonder pretentieus te £jn. We zijn benieuwd naar jouw levensvisie Welkom bij Weyts. door Jos Emonts REUVER - Een zevenjarig meisje uit het Limburgse Reuver wordt al een maand lang niet toegelaten tot haar school, de openbare basis school De Triolier in Reuver, sinds bekend werd dat zij seksueel is mis bruikt door haar moeder en stief vader. Op een informatieavond over de ontuchtzaak op de school van het meisje heeft een vertrouwensman van het Advies- en Meldpunt Kin dermishandeling (AMK) de naam van het slachtoffertje bekendge maakt, waardoor zij volgens haar familie 'niet meer in Reuver over straat kan'. De vader van het meis je heeft een advocaat in de arm ge nomen om de vertrouwensman en het AMK aan te pakken. Het meisje zou anderhalf jaar lang seksueel zijn misbruikt; het mis bruik werd door een tante ontdekt en aangegeven. Justitie onderzoekt de zaak tegen de 32-jarige moeder uit Reuver en haar 40-jarige vriend uit Keipen in onderzoek. De politie laat desgevraagd weten niet te zijn ingelicht over de infor matiebijeenkomst op de school, waar de vertrouwensman van het meldpunt de aanwezige ouders vertelde om wie het ging.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5