Laat Zeeuwse visserij maar schuiven Provincie stelt regels 'voor wat, hoort wat' in buitengebied op Derde Dag van de Zeeuwse visserij Man vecht straf voor misbruik stiefdochter aan Glad door olie PZC Zaterdag 15 september 2007 I 35 In de vismijn in Vlissingen wordt vandaag de derde Dag van de Zeeuwse visserij gehouden. De sector presen teert zich daar van 10.00 tot 17.00 uur op zijn breedst. Eerste Binnenhaven Bruinisse 39 garnalenkotter PZC Rolant Quist Sector manifesteert zich in volle breedte in Vlissingse vismijn. door Harmen van der Werf vlissingen - Laat de Zeeuwse vis serij maar schuiven. Er mag - op z'n zachtst gezegd - niet in alle sec toren een jubelstemming heersen, maar dit jaar waren de mosselen in elk geval stukken beter dan vo rig jaar. De schol- en tongvangsten zijn de laatste tijd opmerkelijk goed. En er wordt volop gewerkt aan vernieuwingen. Kortom, tijd den haag - Een 4i-jarige Amster dammer zegt dat hij door de Mid delburgse rechtbank ten onrechte is veroordeeld tot zes jaar gevange nisstraf wegens seksueel misbruik van zijn minderjarige stiefdochter in Eede. Gisteren probeerde de man voor het gerechtshof zijn on schuld aan te tonen. Volgens de man is zijn ex-partner de drijvende kracht achter de aan gifte van drie jaar geleden. Hofaan- klager W. van Fessem hechtte meer geloof aan de gedetailleerde verklaring van het nu 17-jarige meisje. Hij eiste voor het seksueel misbruik een celstraf van zes jaar. Ook zou de man de stiefdochter 7500 euro schadevergoeding moe ten betalen. De inmiddels zwange re stiefdochter woonde de straf zaak bij. Zij mocht het woord voe ren maar zag daarvan af. Uitspraak over twee weken. voor een optimistische manifesta tie: de derde Dag van de Zeeuwse visserij, vandaag in en rond de vis mijn van Vlissingen. Tien uur vanochtend begint het 'feestje' dat duurt tot vijf uur van middag. De Zeeuwse visserij pre senteert zich - met steun van de provincie - in de volle breedte. Oude films die worden vertoond in een minibioscoop, traditioneel geklede garnalenpelsters en hoog aarzen zorgen voor een historisch tintje. Voor de kant liggen ook mo derne schepen, waaronder het vrij nieuwe oesterschip Yerseke 29 van Prins en Dingemanse uit Yerseke. De schepen zijn vrij te bezichtigen en bemanningsleden vertellen hoe zij werken. De hal van de Vlissingse vismijn is 'Professionele koks laten zien hoe vis het beste klaargemaakt kan worden' tot een markt omgebouwd. Wie wil weten aan welke vernieuwin gen in de Zeeuwse visserij wordt gewerkt, moet daar zijn. Onder zoeksinstelling Imares uit Yerseke, tarbotkwekerij Seafarm uit Kam perland en - opnieuw - Prins en Dingemanse zijn er paraat. Imares is onder meer bezig met het kunst matig kweken van mosselzaad, in samenwerking met schelpdierbe- drijven. Prins en Dingemanse gaat in een polder bij Yerseke aan de slag met een aquacultuurpark. Het bedrijf wil er mosselzaad gaan op kweken, mosselzaad dat in Wad- denzee-water is gevangen met spe ciale, drijvende installaties. En Sea farm werkt aan uitbreiding van de kwekerij met een gesloten kweek- systeem. Alle inspanningen van vissers en kwekers zijn uiteindelijk gericht op één doel, dat hun pro ducten tegen een mooie prijs bij liefhebbers terecht komen. Profes sionele koks laten in de Vlissingse vismijn zien hoe vis en mosselen het beste kunnen worden bereid. Aan oesters zal zeker geen gebrek zijn. Op de visserijdag is voor het eerst een wedstrijd oestersteken. Dit zal niet de enige kampioen op leveren. De meest vernieuwende visser of kweker mag naar huis met de Zeeuwse visserijaward 2007. Nieuwe activiteiten voortaan gekoppeld aan financiële bijdrage. door Rinus Antonisse MIDDELBURG - Voor nieuwe (bouwactiviteiten in het buitenge bied - met name recreatie, wonen en bedrijvigheid - is een zogehe ten vereveningsbijdrage verplicht. Het dagelijks provinciebestuur heeft voor dit beginsel van 'voor wat, hoort wat' regels opgesteld. De hoogte en de aard van de bij drage zijn afhankelijk van de nieu we activiteit. Daarbij speelt ook een rol hoeveel ermee te verdie nen is. Maatwerk, zogezegd. De gemeenten zijn verantwoorde lijk voor het bepalen van de verevening. Ze moeten van de pro vincie wel alle dezelfde uitgangs punten toepassen. Bedoeling van de bijdrage is er voor te zorgen dat het Zeeuwse buitengebied niet (verder) achter uitgaat door komst van nieuwe ac tiviteiten. Het geld moet dan ook gebruikt worden voor het verster ken van de omgeving. Dat kan volgens de provincie on der meer door projecten op het ge bied van natuur, landschap en groen, maar ook door aanleg of aanpassing van een duinovergang, het vergroten van de verkeersveilig heid en aanleg van wandel-, fiets- of ruiterpaden. Ook restauratie of herstel van cul tuurhistorisch waardevolle bebou wing telt mee, evenals geld stop- Wie in het buitengebied (bouw)activiteiten wil uitvoeren moet in het vervolg ook geld stoppen in verbetering van de omgeving. pen in water door aanleg van wa terpartijen en maatregelen nemen ter verbetering van de waterkwali teit. Het beginsel van 'voor wat, hoort wat' is vastgelegd in het Omge vingsplan Zeeland. Het wordt al toegepast bij de uitvoering van het gebiedsplan West-Zeeuws-Vlaan- deren. Een bijzondere regeling is 'ruimte voor ruimte'. Daarbij wordt in ruil voor de sanering van detonerende of in onbruik geraak te bebouwing, ruimte in het bui tengebied beschikbaar gesteld. Voorbeelden zijn de sloop van niet-beeldbepalende vrijkomende (agrarische) gebouwen, de verwe zenlijking van woonparken en het experiment boerenerven. Bij dat experiment wordt bebouwing ver vangen door maximaal tien wonin gen, afhankelijk van de grootte van het erf aip£ ZEEUWS VEILINGHUIS VEILING KUNST ANTIEK 19 - 20 september Kijkdagen: VANDAAG van 10.00-16.00 Ma. 17 September 10.00 -18.00 Di. 18 September 10.00 -18.00 Wo. 19 September 10.00 -12.00 Volledige catalogus: www.zeeuwsveilinghuis.nl Herengracht 74, 4331 PX Middelburg Tel. 0118-650 680 RILLAND - Een 55-jarige man raakte gistermiddag gewond toen hij met zijn fiets viel op de splitsing Anna Mariaweg/Ossendrechtseweg in Rilland. De weg was glad omdat een tractor olie had verloren. De man moest naar het ziekenhuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55