Mobiele hangplek in Veere Afkickkliniek in Wolphaartsdijk wil in juni de deuren openen Roos (14) is genezen van blauwtong makelaar M2Makelaars.nl HERFSTACTIE 2007 GARAGEDEUREN S PZC Zaterdag 15 september 2007 33 Skatebaan en pannakooi maken rondje langs de dorpen. door Selma Osman DOMBURG - De gemeente Veere koopt een verplaatsbare hangplek, pannakooi en skatebaan. De drie mobiele speelvoorzieningen gaan rouleren langs alle dertien kernen van de gemeente. Koudekerke en Zoutelande krijgen de primeur. „Die wachten al zo lang", zegt welzijnswethouder J. Melse. Het project mobiele voorzienin gen is volgens Veere zo vernieu wend dat een provinciale subsidie wordt aangevraagd in het kader van Leefbaar Platteland. Tot duide lijk is of dat geld^er komt, mag de gemeente nog mets aanschaffen. De Veerse gemeenteraad stelt zelf vijftigduizend euro beschikbaar voor het project. Daarmee kunnen de pannakooi, een skatebaan en een meetingpoint worden aange schaft. „Een mooie start", vindt Melse, die het project in drie jaar tijd wil uitbouwen. De mobiele meetingpoints zijn be dacht voor rondhangende jeugd. Ze lijken op bushokjes of overdek te picknicktafels en kunnen tegen een stootje. „Je hebt een dak bo ven je hoofd als het regent en je kunt óp de tafel zitten in plaats van eraan." Vooral dat laatste zal de jeugd aan spreken, denkt de wethouder. Hij wil af van hangcontainers, die een weinig fraaie uitstraling hebben. Alleen in Grijpskerke en Seroosker- ke zijn de hangcontainers volgens hem nog een succes. Zij blijven staan, net als de acht skatebanen die de gemeente al heeft. In elke dorp wordt een veldje aan gelegd, waarop de vrijetijdsvoorzie- ningen komen. Een heftruck pakt de spullen na een paar maanden op om ze in een ander dorp te zet ten. Zo komt er meer variatie. P^j De gemeente Veere koopt 'flit- sende' vrijetijdsvoorzieningen die verplaatsbaar zijn. Om alle jongeren daarvan te laten profite ren, rouleren ze langs de kernen. Melse: „Is de lol er af, dan moet je weer eens wat nieuws verzinnen. Jongeren willen flitsend zijn." De wethouder noemt het project in Veere uniek. Andere plattelands gemeenten kijken al mee, vertelt hij. Melse: „We kampen allemaal met dit probleem. Je hebt geen geld om dertien skatebanen aan te schaffen. Maar ook voor een klei ne kern als Gapinge wil je toch iets doen." Toch moet de jeugd zich blijven ge dragen, waarschuwt de wethou der. ,„Als ze er een zootje van ma ken, laad ik de hangplek of skate baan gewoon weer op. Dat is juist het mooie van die mobiele voorzie ningen." 9* Recordopbrengst voor jongerenactie Afrika MIDDELBURG - De actie Zip your lip, voor hiv- en aidsprojecten in Afrika, heeft dit jaar 430.000 euro opgeleverd. Tienduizenden jonge ren hebben in maart van dit jaar in ruil voor sponsorgeld 24 uur lang niets gegeten. De Christelijke Scholengemeen schap Walcheren in Middelburg heeft voor de actie 15.433 euro op gehaald. Dat was één van de grootste bedra gen van alle deelnemende scholen in Nederland. Forse boete voor weggooien blikje MIDDELBURG - no euro boete. Een twintigjarige inwoner van Nieuw en Sint Joosland zal zich in het ver volg wel bedenken voor hij nog maals een leeg blikje in het water gooit. Politierechter R. Reinarz ver oordeelde hem gisteren bij verstek tot die boete. Officier van justitie J. Zondervan had dat bedrag geëist. Volgens hem geeft het geen pas om het oppervlaktewater op die manier te verontreinigen. De jon geman was betrapt toen hij dat be wuste blikje in de gracht naast de Beenhouwerssingel gooide. Goes wijst plaatsen aan voor campers GOES - De gemeente Goes wil plaatsen aanwijzen waar kampeer auto's 's nachts mogen staan. Doel is in de algemene plaatselijke veror dening plaatsen aan te wijzen voor campers. Locaties moeten nog worden gekozen. Een soepeler beleid voor kampeerauto's is moge lijk, omdat de Wet Openlucht Re creatie per januari 2008 volledig wordt ingetrokken. Nu is de be leidslijn dat het verboden is op openbare terreinen te overnach ten. MIDDELBURG - De koe Roos is genezen van blauw tong. Net als vijf schapen op kinderboerderij De Klepperhoeve in Middelburg. „Ze zijn er echt heel ziek van geweest", zegt beheerster Annemarie Koppelaar. Met heel veel geduld en veel liefde zijn de dieren er weer bo venop geholpen. „We hebben ze zacht voer gege ven, want van blauwtong krijgen ze zweren in de mond. Daardoor hebben ze pijn en eten ze niet zo makkelijk. We hebben bijvoorbeeld het hooi geweekt, zodat het een papje werd." foto Ruben Oreel VAN "5 SEPTEKSEF: TOT 55 DECEMBER 200? Geautomatiseerde Crawfbrdgêö sectiorisaideurerr NU 25 KORTING Vraag ook nam? ie ïnecaie vccrawonjwr co 10 iAAR Ambiance Zonwering Teba Nationaal Livingstoneweg 8 4462 GL Goes tel.: 0113-22 22 31 goes@ambiance-zonwering.nl GGZ en Castle Craig leggen protesten buurt naast zich neer. door Willem van Dam WOLPHAARTSDIJK - Ondanks het verzet tegen de plannen om in Wolphaartsdijk een centrum voor verslavingszorg te vestigen, gaat de GGZ Westelijk Noord-Brabant er- vanuit, dat de kliniek volgend jaar juni al de eerste patiënten kan ont vangen. Voorzitter W. Petersen van de raad van bestuur heeft dat ww w.tebazonwe ring, n I gisteren j_ De GGZ Westelijk Noord-Babant wil samen met het Schotse Castle Craig een afkickcentrum openen in het voormalige verzorgingshuis Zorgvliet. De plannen stuiten bij een aanzienlijk aantal inwoners van Wolphaartsdijk op verzet. Zij hebben zich verenigd in het actie comité Zorgvliet Nee!!!. Bij het vroegere bejaardenhuis zijn span doeken opgehangen en is een pro testbord geplaatst: 'Geen afkickkli niek in Wolfersdiek'. Bestuursle den van de Vereniging Gemeen schap Wolphaartsdijk hebben zich deze week door vertegenwoordi- Hoewel een aanzienlijk aantal in- woners van Wolphaartsdijk zich tegen de komst van een afkickkli niek keert, zetten de initiatiefne mers hun plannen door. gers van Castle Craig nog eens la ten bijpraten over de plannen. Vol gens voorzitter S. Huissoon komt de dorpsvereniging half oktober met een standpunt naar buiten. Persoonlijk heeft Huissoon geen bezwaar tegen de komst van de kli niek. Zij zegt geschrokken te zijn van de heftige reacties van sommi ge van haar dorpsgenoten op de plannen. De GGZ en Castle Craig vroegen half juli bij de gemeente Goes een (bouw)vergunning aan om op het terrein van Zorgvliet een versla vingskliniek te mogen vestigen. Volgens wethouder M. Dieleman neemt de vergunningenprocedurc ongeveer vier maanden in beslag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53