Binnenland Vierdaagse kan onder de 27,3 graden Celsius 'Winst overname ook naar personeel' O trouwplannen?. Val van berg Doofblinden dansen op trillingen en geuren Overvallen studenten veilig terug 4 I Zaterdag 15 september 2007 pzc 29-30 september Breda Racketcentrum Meer info www.trouwplannen.nl den haag - Een Nederlandse vrouw van 28 en haar broer van 21 jaar zijn woensdag bij de Tuxer Hauptkamm bij het Oostenrijkse Innsbrück dood aangetroffen. Bij een poging tijdens hevige sneeuw val het dal te bereiken, maakten zij een val van tachtig meter. De zus (arts) en broer (piloot) maakten een trektocht in de bergen. door Peter de Leeuw NIJMEGEN - Zo lang de tempera tuur niet boven de 27,3 graden Cel sius komt, kan het geen kwaad de Vierdaagse van Nijmegen te lopen. Hoeveel de wandelaars onderweg moeten drinken verschilt per per soon. Dat is de uitkomst van een onder zoek met ingeslikte sensorpillen, ofwel de 'Vierdaagsepil', dat afgelo pen juli voor het eerst is gehou den. Doordat 65 deelnemers aan de 91ste aflevering van het wandel evenement voor aanvang de Vier daagsepil slikten, konden weten schappers van het Universitair Me disch Centrum St. Radboud de in vloed van warmte en drinken op de groep lopers meten. Zij concluderen dat het lopen van de Vierdaagse bij temperaturen va riërend van 11 graden Celsius (in de ochtend) tot maximaal 27,3 gra den Celsius (in de middag) niet tot oververhitting leidt. Hoogle raar inspanningsfysiologie Maria Hopman: „Bij hogere temperatu ren krijg je zeker een ongunstigere uitslag." Het onderzoek wordt de komende jaren herhaald en de gegevens wor den opgeslagen. Het doel is om richtlijnen op te stellen wanneer de Vierdaagse ingekort of afgelast moet worden. Volgens Hopman is het 'heel opmerkelijk' dat sommi ge lopers tijdens het wandelen twee liter drinken en anderen ne gen liter nodig hebben. „Dat ver schil hadden we niet verwacht." Het onderzoek is gehouden omdat in 2006 op de eerste extreemwar- me dag van de Vierdaagse, ruim boven de 30 graden, lopers mas saal flauw vielen. Twee deelne mers oyerleden, waarna het evene ment werd afgelast. apeldoorn - De vier studenten bouwkunde van ROC Aventus in Apeldoorn, die vorige week in Ma lawi werden overvallen, zijn terug in Nederland. Volgens een woordvoerder van het ROC gaat het goed met de jon gens. BSBSHMMf De vier studenten uit Apeldoorn, Eerbeek en Vaassen waren in Mala wi om voor een school slaapplaat sen voor blinden te bouwen. Koud een week na hun aankomst werden zij overvallen en beroofd door zestien mannen met kapmes sen. EGMOND AAN ZEE - Een man met dansen op een speciale geurendisco seerde de disco. Door te dansen op een blindengeleidehond voelt aan in Egmond aan Zee. De Nederlandse de trilvloer en het ruiken van de de trilvloer. Tientallen doofblinden Stichting voor Doofblinden organi- geuren die door de zaal geblazen amsterdam - De FNV wil in cao's regelen dat werknemers, net als aandeelhouders en de bedrijfslei ding, meedelen in de winsten bij een overname of fusie. Vaak wordt bij een overname van een beursgenoteerde onderne ming meer geboden per aandeel dan het bedrijf op dat moment waard is volgens de beurskoers. De FNV wil dat van die overwaarde 20 procent naar het personeel gaat. Dat staat in het FNV-discussiestuk Kansen scheppen. Kansen pakken over het cao-beleid voor het ko mende jaar. Op de dag voor Prinsjesdag maakt de vakcentrale altijd de nieuwe looneis en andere wensen op het gebied van arbeidsvoorwaarden be kend. Cao-coördinator Wilna Wind van de FNV heeft deze zo mer al gesteld dat de looneis voor 2008 'zeker niet lager zal zijn' dan de 3 procent die nu in cao-onder handelingen wordt gevraagd. VNO-NCW, de werkgeversorgani satie, ziet niets in het plan om werknemers mee te laten delen in de waardestijging bij een overna me. Volgens de werkgevers prijst Nederland zich met dit plan inter nationaal uit de markt. |S PA~l~ R. MJU - 21 E.T ER Vi7 ALo E£N KApsTthï— Kabinet: slimme energiemeter in huis den haag - Binnen zes jaar krijgt elke kleinverbruiker een 'slimme meter', die het gebruik van stroom en gas registreert. De meter wordt op afstand 'gelezen', zodat er geen meteropnemer meer aan huis hoeft te komen. Bovendien krijgen verbruikers vaker en nauwkeuriger informatie over de kosten die zij maken en dat zal hen stimuleren tot een zuiniger energieverbuik, denkt het kabinet. Nog geen besluit over EU-referendum den haag - Het kabinet is er nog niet uit om al dan niet een referen dum te houden over het Europese hervormingsverdrag. Gisteren sprak de ministerraad over het ad vies van de Raad van State over het verdrag dat in juni op de Euro pese top in Brussel werd gesloten. Een dag eerder was uitgelekt dat de Raad van State zo'n volksraad pleging onnodig zou vinden. Saskia van Ruiten Aangehouden inbreker blijkt ook verkrachter zaandam - De politie denkt met de aanhouding van een 25-jarige Zaandammer een oude verkrach tingszaak te hebben opgelost. De man werd verdacht van een in braak waarbij DNA was gevonden. Dat leidde via een databank naar een verkrachting in 2003. Een 37-ja- rige Zaandamse werd toen in een portiek van een trappenhuis over vallen, mishandeld en vervolgens in een boxruimte verkracht. Anorexiapatiënte toch Overstekende hond naar Zweedse kliniek veroorzaakt chaos A9 leeuwarden - Anorexiapatiënte Saskia van Ruiten gaat toch voor behandeling naar een kliniek in Zweden. Het geld daarvoor is deels binnen en voor een ander deel toegezegd, zei haar moeder gisteren. Vorige week maakte een meelevend 'miljonair' bekend dat hij de behandeling van 150.000 eu ro wilde betalen, maar hij werd ontmaskerd als een fantast. ouderkerk aan de amstel - Een overstekende hond heeft gisteren op de snelweg A9 een ongeval met zes voertuigen veroorzaakt. Drie weggebruikers raakten zwaarge wond en er vielen twee lichtge wonden. De hond overleefde het niet. De viervoeter stak over. Een voertuig dat in de richting van Die- men reed, remde, waarop de wa gens op elkaar knalden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4