Winkelen in Zierikzee kan veiliger Schouwen-Duiveland krijgt geld terug 41 Prorail schuift dwangsom door Kom vandaag naar de Dag van de Zeeuwse Visserij! zeeuwse ÏEQ233HB Werving 35 Zaterdag 15 september 2007 Vyacheslav Mikhailov toont zijn werk één dagje in Vlisisngen Tip? redzzee@pzc.nl Ondernemers, politie en gemeente werken aan eisen keurmerk. door Ton van den Nouweland zierikzee - Tien procent minder winkeldiefstallen. Aangifte van winkeldiefstal door vijftig procent van de getroffen winkeliers. Halve ring van de overlast door fietsers en bromfietsers en vrijwel geen problemen meer met hangjonge ren. Deze situatie moet over twee jaar zijn bereikt in het centrum van Zierikzee. Dat staat in het plan van aanpak, behorende bij het Keurmerk Veilig Ondernemen. Volgende maand zetten burgemeester Jack Assel- bergs, de Zeeuwse politiechef Fup Goudswaard en Cees Legemaate, voorzitter van winkeliersvereni ging Neptunus, hun handtekening onder dit voornemen. Alleen deze handtekeningen zijn al goed voor een ster van het hoofdbedrijfschap detailhandel. Is het doel over twee jaar bereikt, dan krijgt het negen tig zaken tellende winkelgebied van Zierikzee de tweede ster. „En die moeten we vast zien te houden," zegt Herman Holty, functionaris veiligheid van Neptu nus. Hoogst haalbare is de derde ster. Maar die is voor Zierikzee niet weggelegd. Hoeft ook niet, vindt Holty. „Het Zuidplein in Rot terdam heeft drie sterren. Dan gel den de gezamenlijke maatregelen tot in je zaak. Maar het blijft hier Zierikzee. De onveiligheid hier is WJ Winkeliers, politie en gemeente maken afspraken die het winkel gebied van Zierikzee veiliger moeten maken. Over twee jaar wordt getoetst of dat is gelukt. peanuts vergeleken met die in de grote steden. Daarom krijgt de po litie geen mensen erbij." Toch kan het een stuk beter in Zierikzee. Dat blijkt uit een enquête onder de winkeliers en 'Schouwen'. Zo wel overdag als 's avonds. Tijdens de beschouwende rond gang overdag viel op dat voetgan gers, fietsers en automobilisten el kaar soms flink in de weg zitten. Verder werd gesignaleerd dat de bovenetages van winkels vaak leeg staan. Waren die bewoond, dan was met name in de stille uren de sociale controle groter geweest. Holty: „In de avonduren viel op dat de Meelstraat en het parkeer terrein bij Albert Heijn slecht zijn verlicht. De nieuwe verlichting van het Havenplein is heel pitto resk, maar roept bij velen toch een onprettige sfeer op." Voor de win keliers zelf is ook een aantal taken weggelegd. Zo moeten ze preven tieve maatregelen nemen. Holty: „De personeelsingang bijvoor beeld. Zorg dat die goed verlicht is en dat er geen container staat als opstapje voor een inbreker. Ook trainingen zijn van belang. „Medewerkers moeten weten wat ze bij een overval mogen doen, wat ze moeten doen en vooral wat ze zeker niet moeten doen," aldus Holty. Verder moeten winkeliers aanzienlijk vaker dan nu aangifte doen van diefstal. Dat gebeurt vol gens de politie veel te weinig. Samenwerking met de horeca is volgens Holty eveneens van be lang. „Daar is Zierikzee vrij uniek in, denk ik, want die is goed. Ter wijl elders detailhandel en horeca vaak tegenover elkaar staan. Toch wordt elk weekeinde wel gesche ten of gekotst op mijn stoep. Kun je daar de horeca op aanspreken?" Winkelen in Zierikzee kan veiliger, voor zowel klant als ondernemer. Gemeente, politie en winkeliers hebben hier voor gezamenlijk een plan opgesteld dat volgende maand wordt ondertekend. foto's Marijke Folkertsmr goes - Op de Zeeuwse spoorlijn is 's nachts te hard gereden. De lan delijke Vrom-inspectie heeft spoor wegbeheerder ProRuii gisteren eer dwangsom opgelegd. ProRail voelt zich niet verantwoordelijk. Het be drijf wil de dwangsom doorschui ven naar goederenvervoerder' die ziel. niet houden aan de snelheids beperking. Van 10.00 uur tot 17.00 uur in en om de Vismijn aan de eerste Binnenhaven in Vtissingen. De toegang is gratis Info.- www.vlissingen.nl/uit Jaarrekening Welzijnszorg sluit met fors overschot. door Piet Kleemans zierikzee - De gemeente Schou wen-Duiveland krijgt dik twee ton terug van het Samenwerkingsver band Welzijnszorg Oosterschelde- regio. Dat blijkt uit een raadsbrief Het samenwerkingsverband heeft een regionale functie op het ge bied van beleidsvoorbereiding er de inkoop van voorzieningen in het kader van de Wet Maatschap pelijke Ondersteuning (WMO). Recent kreeg de gemeente de jaar rekening van het samenwerkings verband onder ogen en daarbij bleek dat de rekening over 2006 sluit met een overschot. De gemeente Schouwen-Duive land krijgt nu 206.000 euro terug van het samenwerkingsverband. In de gemeentelijke jaarrekening 2006 was rekening gehouden met een teruggave van 136.000 euro maar dat blijkt nu dus 70.000 euro hoger uit te vallen. Waar de meevaller aan besteed gaat worden, is nog niet bekend Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Schouwen-Duiveland belooft de gemeenteraad zo snel mogelijk met een voorstel dienaangaande te komen. Tip? redactie@pzcnl Wat wethouders, burgemeesters en andere notabelen zaten deze week in Terneuzen werkgevers op verzoek van het CWI te por ren om vacatures aan te melden voor 45-plussers, die moeilijk aan de bak komen. De verslaggever die de wervings actie een plaatsje in de krant moest geven kreeg een wethou der aan de lijn die verhaalde over het succes van de dagcam pagne. Tientallen vacatures had den ze bijeengesprokkeld. „Zit e nog iets aardigs bij", vroeg de journalist. Jazeker", luidde het antwoord, „kijk maar eens op de site van de gemeente." Daarop viel te lezen: „Op dit mo ment zijn er geen vacatures." Zeeuwse visserij presenteert zich in volle breedte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49