Zeeland Discussie over plan Vogelwaarde Rapenburg in Vogelwaarde wordt de komende weken aangepakt Internationaal schuttersgezelschap verbroedert in Graauw Veel concerten op muziekfeest in Heikant Zonnebloem werft leden 2 pzc Zaterdag 15 september 2007 33 Wandelbos inruilen voor nieuw complex voetbalvereniging. door Harold de Puysseleijr vogelwaarde - Het Hulster colle ge van burgemeester en wethou ders wil in november met de ge meenteraad de discussie voeren over de toekomstige inrichting van het centrum van Vogelwaarde. In het discussiestuk, dat momen teel ambtelijk wordt voorbereid, komen volgens wethouder Paul Weemaes (ruimtelijke ordening) uiteenlopende aspecten voor in grijpende veranderingen van het dorpshart aan de orde. Zo krijgt de gemeentepolitiek on der meer de keuze voorgelegd om het complex van de voetbalvereni ging Vogelwaarde te verhuizen naar de locatie van het wandelbos. „Ie zou de groene omgeving van het bosje in kunnen ruilen voor de groene omgeving van het voet balterrein", licht Weemaes toe. Op het vrijkomende terrein van de voetbalclub aan de Bossestraat zou dan ruimte zijn voor woningbouw en de bouw van zorgwoningen voor ouderen. Ambtenaren van de gemeente hebben deze variant doorgerekend, zodat die compleet met financieel plaatje door de ge meenteraad kan worden bediscus sieerd. Op langere termijn zou het volgens de wethouder zelfs nog mogelijk zijn ook de tennisvereni ging Vogelvlucht te laten verhui zen naar de locatie van het wandel- ITJ De gemeenteraad van Hulst krijgt in november een discussies tuk voorgeschoteld over de herin richting van het centrum van Vo gelwaarde. bos, waar ruimte genoeg is om bei de verenigingen accommodatie te bieden. Behalve deze mogelijkheden wordt in het discussiestuk over de vorming van een geheel nieuw centrum in Vogelwaarde ook aan dacht besteed aan een nieuwe be stemming voor de gemeentewerk plaats. In het Droomtraject dat vorig jaar door de dorpsraad is gevolgd, werd ook al vastgesteld dat Vogel waarde momenteel een echt dorps- hart mist. Een centraal punt, autovrij, groen, met een fontein en kunstwerken was een van de toekomstvisioe nen over Vogelwaarde in 2016. In een multifunctioneel gebouw zou den alle voorzieningen die een dorp maar kan gebruiken, vere nigd moeten zijn. Ook voor de discussie over de bouw van een nieuw dorpscen trum, waarin die functies verenigd zijn, wil het college de raad voer voor discussie aandragen. En in de totaalvisie voor het dorp past ten slotte ook de vraag hoe het plein voor de nieuwe school zou moe ten worden ingericht. 'Nergens gaan spanning en ontspanning zo goed samen'. door Harold de Puysseleijr graauw - Een internationaal gezel schap beoefenaars van de aloude handboogsport kwam gisteren bij een voor de jaarlijkse verbroede ringsdag. De vriendenbijeenkomst vond voor de twaalfde keer plaats. Dit jaar trad schuttersmaatschappij De Friezen uit Graauw op als gast heer. Deze schuttersmaatschappij be staat sedert 1866 en is daarmee een van de oudste verenigingen in de gemeente Hulst. Het schuttersterrein van De Friezen is een onderdeel van sport park De Boomwai, waar verder ook voetbalvereniging Graauw en de tennisclub hun onderkomen hebben. Twintig gastschutters uit Frankrijk en veertig uit zowel Nederland als België maakten de jaarlijkse inter nationale vriendenontmoeting compleet. Zon tachtig schutters namen na de middag deel aan de schieting. Wethouder Frank van Driessche (sport) heette de schutters op een officiële receptie voor genodigden in de ochtend welkom in de ge meente. Hij wees er in zijn toespraak op dat er geen enkele sport is waar spanning (van de boog) en ont spanning (een pintje tussendoor) zo goed hand in hand gaan. Letter lijk. heikant - Muziekvereniging Hei kant houdt van 5 tot en met 7 okto ber een muziekfestival. De eerste dag spelen vanaf 19.30 uur de per cussiegroepen Heikant-Koewacht, Steenslag, Clinge en de Vliegende Hollander. Zaterdag 6 oktober is fanfare Vlijt 8c Volharding uit Oost-Souburg te gast. Samen met Muziekvereniging Heikant geeft de fanfare vanaf 20.0 uur een concert. Zondag 7 oktober zijn vanaf 15.00 uur de fanfares St. Jan, Weldoen door Vermaak en St. Cecilia te gast. Ook de Vliegende Hollander en De VereenigdeVrienden treden op. Het festival is gratis. ■Fjj Voor meer informatie zie: www.fanfareheikant.nl Bij Hoefïjzerfabriek Kerckhaert komt plein van 55 meter lang. door Harold de Puysseleijr vogelwaarde - De reconstructie van een gedeelte van Rapenburg in Vogelwaarde gaat maandag van start. Het gebied rond de nieuwbouw van Hoefïjzerfabriek Kerckhaert wordt opnieuw ingericht. Tussen het nieuwe gebouw en de bestaan de weg wordt over de gehele leng te van het gebouw nieuwe bestra ting aangelegd. Hierdoor ontstaat er een plein met een lengte van 55 meter. Op dit plein worden parkeerplaatsen en het nodige groen voorzien. De be staande rijbaan wordt over een lengte van zo'n 110 meter voorzien van een nieuwe roodgekleurde as falt deklaag. Aan weerszijden van de rijbaan wordt een fietssuggestiestrook aan gebracht. Die wordt door een wit te streep afgebakend. De werkzaamheden voor het be drijf Kerckhaert beginnen maan dag en nemen ongeveer vier we- 1^ De reconstructie van de om- geving van Hoefïjzerfabriek Kerckhaert aan Rapenburg in Vogelwaarde gaat maandag van start. ken in beslag. Aansluitend wordt begonnen aan het herinrichten van het kerkplein. Deze werkzaamheden duren één tot twee weken. Het werk zal de nodige verkeers- hinder met zich meebrengen, maar de weg wordt niet afgesloten voor het doorgaande verkeer. Eind oktober, begin november wordt vervolgens gestart met de werkzaamheden aan het wegdek zelf. Dan is afsluiting van Rapen burg niet meer te vermijden. Het verkeer zal ter plaatse worden om geleid in die periode. Naar verwachting worden de werk zaamheden medio november afge rond. terneuzen - De Zonnebloem houdt in de week van 24 tot en met 29 september een grote leden werfactie in Terneuzen. Alle inwo ners die nog geen ondersteunend lid zijn, worden gebeld. Het doel van de actie is meer mensen te vin den die het werk van de Zonne bloem willen ondersteunen, door lid te worden vanaf 12 euro per jaar. Daarmee krijgt de Zonne bloem in Terneuzen en omgeving meer mogelijkheden om het inten sieve werk voor zieken en gehandi capten te financieren. Een groot deel van de bijdrage komt recht streeks ten goede aan de plaatselij ke Zonnebloemafdelingen. Ook vrijwilligers zijn welkom. Die kun nen zich melden via de website www.zonnebloem.nl. ®8iifip-w - - m I a Wi De 98-jarige Cyriel van Dam uit Zaffelare gebruikt een hulp bij het schieten op de staande wip. foto Camile Scheistraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47