Zeeland PZC Waterplan zal duur uitvallen Nieuw asfalt op polderwegen ZEEUWS-VLAANDEREN 29 41 Ballonnen en kleurplaten bij opening kermis Actie cliënten Trefpunt voor stichting Kika ZVU ontsnapt f aan bezuiniging Kom vandaag naar de Dag van de Zeeuwse Visserij! Zeeuwse visserij presenteert zich in volle breedte Vyacheslav Mikhailov toont zijn werk één dagje in Vlisisngen Zaterdag 15 september 2007 Tip? redtern@pzc.nl Onzekerheden waterbeheer werken kosten in de hand. door Conny van Gremberghe terneuzen - De gemeente Terneu- zen raakt in de toekomst kapitalen kwijt aan een ordentelijk waterbe heer. Als de gemeente alle voorgestelde maatregelen uit de vorig jaar vast gestelde visienota waterbeheer zou verwerken in een maatregelen plan, dan is de gemeente meer dan ïoo miljoen euro kwijt om de eerstkomende jaren droge voeten te houden. De miljoenen gaan zitten in het verruimen van waterpartijen, bag- gerwerken, het aanleggen van dui kers en stuwen, het maken van overstorten en andere onderhouds- maatregelen aan de binnenwate ren. Alleen al voor de kern Terneu zen zouden de voorzieningen een investering van bijna 50 miljoen euro vergen. Op langere termijn, tot 2050, zou in Zeeuws-Vlaanderen ook nog eens 277 hectare extra bergingsca paciteit voor water moeten wor den gerealiseerd, waarvan zeker 54 hectare op het grondgebied van Terneuzen. Deze ingreep kost de overheden (gemeente en waterschap) ook nog eens 54 miljoen euro. De Zeeuws-Vlaamse gemeenten en het waterschap Zeeuws-Vlaan- deren dokteren al een paar jaar sa men aan de totstandkoming van In Zeeuws-Vlaanderen is meer onderzoek naar effecten van kli maatverandering op het riole ringsstelsel nodig om juiste maat regelen te kunnen treffen. een regionaal waterplan. Tijdens de verkenningen is gebleken dat er nog een aantal zaken over de op pervlaktewateren niet bekend zijn. Zo ontbreken nog steeds gegevens over de hoeveelheid modder en de kwaliteit van de waterbodems van tal van kreken en watergangen in de streek. Ook over de flora en fau na op en rond verschillende bin nenwateren is weinig bekend. Dat bij hevige regenbuien zo nu en dan de riolering het plaatselijk niet trekken kan, is wel bekend, maar over wat de effecten zijn van nog meer neerslag in de toekomst TERNEUZEN - Het is weer kermis in Terneuzen. Tot en met zondag 23 september kunnen bezoe kers er vertier zoeken bij bijna dertig attracties en kramen. Wethouder Frank van Hulle (rechts) opende gistermiddag de kermis door een twee meter hoge 'champagnefles' te ontkurken, waar uit ballonnen omhoog borrelden. Daarna kregen negen winnaars van de kleurwedstrijd 'Geef de kermis kleur' uit handen van de wethouder een strippenkaartwaarmee ze een aantal keren gra tis gebruik in attracties kunnen. De winnaars wa ren in de categorie tot 4 jaar Selina de Deijn, Nao mi van Reen en Sophie Schelfout, in de categorie 5-8 jaar Brent Dobbelaar, Aaron Oele en Lian de Rijk en in de categorie 9-12 jaar Joeri Dobbelaar, Ancilla de Ronde en Romy de Bruijne. A'ile kleur platen zijn gedurende de kermis te zien op de ra men van het stadhuis. foto Camile Schelstraete op het functioneren van het riole ringsstelsel in heel Terneuzen, is hoegenaamd niets bekend. Aange zien dit onderzoek vooraf moet gaan aan het opstellen van het maatregelenplan, ziet het ernaar uit dat dit laatste nog even op zich laat wachten. De ambtelijke dien sten en deskundigen melden dit in een notitie aan college en raad. De klankbordgroep, die meehelpt aan het maken van het maatregelen plan, hoeft zo lang de onderzoe ken lopen niet bijeen te komen. Dat gebeurt pas weer als de onder zoeken zijn afgerond. terneuzen - Cliënten van het acti viteitencentrum 't Trefpunt aan de Roerstraat in Terneuzen houden zaterdag 29 september van 10.00 tot 16.00 uur een Kika-activiteiten- dag. Kika staat voor kinderen te gen kanker. Er is een rommel markt en bezoekers kunnen ken nismaken met de dagelijkse activi teiten in de timmerwerkplaats, kunstruimte, textielruimte en in de tuin. Er zijn demonstraties, workshops en informatiestands. De cateringgroep zorgt voor koffie, thee, fris en wafels. De opbrengst gaat volledig naar stichting Kika. Voorafgaand aan de Kika-dag is er ook een oliebollenactie. Doel is 3000 oliebollen te verkopen. terneuzen - De Stichting Zeeuw se Volksuniversiteit (ZVU) ont snapt aan de bezuinigingen op sub sidies in de gemeente Terneuzen. De organisatie krijgt vanaf vol gend jaar een jaarlijkse bijdrage van 500 euro. In de voormalige ge meenten Axel en Sas van Gent kreeg de ZVU al een subsidie van in totaal 462 euro. De voormalige gemeente Terneuzen wees de jaar lijkse subsidieaanvragen conse quent af, omdat subsidie niet pas te binnen het beleid. Van de nieu we gemeente Terneuzen krijgt de ZVU nu dus wel subsidie. Van 10.00 uur tot 17.00 uur in en om de Vismijn aan de eerste Binnenhaven in Vlissingen. De toegang is gratis Info: www.vlissingen.nl/uit door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het waterschap Zeeuws-Vlaanderen begint volgen de week met het asfalteren van ver schillende wegen in het buitenge bied. Ook zullen op enkele plaat sen doorgroeistenen worden aan gebracht. Tijdens de werkzaamhe den worden de wegen geheel of ge deeltelijk voor alle verkeer geslo ten. Omleidingen worden met bor den aangegeven. Naar verwachting zullen de werkzaamheden in de loop van november afgerond zijn. Het waterschap adviseert wegge bruikers alert te zijn op de veran derde omstandigheden en de snel heid aan te passen op wegen waar werken zijn uitgevoerd. In West-Zeeuws-Vlaanderen wor den asfalteringswerken uitgevoerd op het fietspad langs de zeedijk bij Nieuwvliet-Bad, de Olieslagers- weg, Boomgaardweg, Waterhoek- weg en Groeneveldweg bij Sluis, de Zuiderbruggeweg bij Aarden burg, de Nieuwe Weg, Valeiskreek en Sara Beytsweg bij Sint Kruis, de Sint Pietersdijk, Nieuwedijk en Kommestraat en Zuiddorpe bij II- zendijke, de Paulinaweg bij Bier vliet en de Philippinestraat/Kapel- leweg bij Philippine. De planning voor de asfalteringswerkzaamhe- den in Oost-Zeeuws-Vlaanderen is nog niet bekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43