hoe heet ze ook alweer? muzikanten heel dichtbij Koopstromen Film Ben Affleck niet in Engeland PZC Zaterdag 15 september 2007 3 Peary weg 6, Goes, 0113-561812 www.autovermeulen.nl Zie ook onze advertentie deze week in het Prisma katern Je vindt de auto die ie zoe linge spanningen die het intensie ve reizen onvermijdelijk met zich meebrengt. Onenigheid over een melodielijn kon al leiden tot 'fikse ruzies'. Manager Frank van der Meijden zegt dat reeds op de eer ste reis 'een situatie van totaal on begrip' was. „Het hele project had bij wijze van spreken daar mis kun nen lopen." Het is het begin van een reeks ont boezemingen. Over de duidelijke tweedeling in de band, met Paskal Jakobsen en Norman Bonink als de 'podiumdieren' en Bas Kennis en Peter Slager als de 'regelneven' en de 'knutselende factoren' in de studio. Over de onderlinge band. met onder meer Jakobsen en Sla ger die onafhankelijk van elkaar zeggen dat ze 'eikaars stem' gewor den zijn. Over Barcelona, dat Bas Kennis na de dood van drummer Chris Götte schreef Over de inzin king van Paskal Jakobsen, overi gens al ruim vóór Umoja ('ik zag alleen maar demonen voor me, één grote zwarte hel'). En over Donker hart, dat Peter Slager schreef voor Bas Kennis, 'omdat ik vond dat hij wat troost nodig had'. Direct erna volgt de Luxor-uitvoe- ring van het nummer, dat ineens een heel andere lading krijgt. Na het persoonlijke, soms onthul lende middengedeelte valt alles op zijn plaats en komt de nadruk meer op de muziek te liggen. Er wordt merkbaar toegewerkt naar de finale: via wervelende uitvoerin gen van Laag bij de grond en Mens en een verstilde Een manier om thuis te komen (inderdaad 'hemel tergend mooi', zoals Jakobsen zegt) naar Aanzoek zonder ringen, met het allesdoordringende ritme van de Japanse Kodo-drummers. Tijdens de aftiteling wordt de cir kel subtiel gesloten met beelden van Paskal Jakobsen in Liefs uit Londen, waarmee Blof begin 1998 doorbrak. De tekst ("Van de we reld weet ik niets...') klinkt ineens heel anders. „Ik heb de snaar beter geraakt dan ik had kunnen voor zien", zegt Peter Slager daarover. „Nu lijkt Liefs uit Londen een beet je op Paskals lijf geschreven. Als er iemand door Umoja is veranderd in een wereldburger, dan is hij het wel." De videoclip is opgenomen in Vlissingen, vlak bij de plaats waar gisteravond - bijna tien jaar later - de film in première ging: misschien wel de mooiste manier om thuis te komen. VLISSINGEN - Gone Baby Gone, een van de competitiefilms bij Film by the Sea, wordt voorlopig niet in Groot-Brittannië uitgebracht. Het regiedebuut van Ben Affleck doet te veel denken aan de zaak van het verdwenen Engels meisje Madelei ne McCann. De film was overi gens al eerder opgenomen. De ver toning in Vlissingen gaat wel door. Elke week in de zaterdagkrant Daar moet je naar toe. COMMENTAAR We doen vaak wat lacherig over onze Belgische buren, en zij over ons, maar economisch kunnen we elkaar bloedserieus nemen. Want we kopen vaak iets over de grens. En er liggen tal van mogelijkheden om meer geld, goederen en diensten uit te wisselen. Gezamenlijk onderzoek toont aan dat de bolwerken van dagtoerisme als Knokke-Heist, Hulst en Sluis al jaren aan de weg timmeren, maar dat andere gemeenten nog niet alle kansen grijpen. Vooral Middelburg en Vlissingen komen matig uit de verf. Om te winkelen gaat de Belg liever naar Goes. Dat kunnen de beide Walcherse steden zich aantrekken. Uit de Middelburgse binnenstad of de Vlissingse boulevard moet toch veel zijn te halen. Beter inspelen op doelgroepen is een van de nuttige aanbevelingen. Verder zou het vooral gaan om bekendheid en bereikbaarheid. Het eerste lijkt ondoordacht. De oproep tot meer promotie spoort niet met het gegeven dat ruwweg de helft van de Zeeuwen en Vlamingen wel eens de grens over gaat. Na zo'n massale uitwisseling kan er geen sprake zijn van onbekendheid. Verbetering van de bereikbaarheid is wél logisch, hoewel dit voorzichtig moet. Een groot deel van de charme van een tochtje over de grens is toch die stap in een net iets andere wereld. Al te veel vierbaans doet die beleving geen goed. Maar in België kunnen de wegen toch wel een oppeppertje hebben. Kortom: aan beide zijden van de grens is werk aan de winkel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3