natuur zit vol krachtplaatsen Goes stopt met directe steun aan minderhedenorganisaties -ival 5 t/M 21 OKTOBER Raad praat later over Waterstad Gasfles ontploft -'van B pzc Zaterdag 15 september 2007 31 Organisatie-adviseur Marco Nieuwenhuize aan het water bij het Coese Sas: „Als ik als trainer zie dat iemand botst met zijn manager, dan mag ik dat niet benoemen. Daar moet-ie zelf achter komen." foto Ronald den Dekker GOES - Goes en haar drie partners voor ontwikkeling van de wijk Wa terstad hebben meer tijd nodig om een samenwerkingsovereen komst in elkaar te steken. Daardoor behandelt de gemeente raad het voorstel niet volgende week donderdag (20 september), maar waarschijnlijk pas in novem ber. Vertraging voor het meerjaren project hoeft dat niet te beteke nen. Partijen willen alleen alle juri dische en fiscale onderdelen in de overeenkomst goed regelen. Klarinetweg 14 Tel 0118-650004 Middelburg www.inter-borg.nl Industrieterrein Mortiere dreischor - In een woning in Dreischor is gistermiddag een gas fles ontploft. Een 64-jarige man was aan het solderen in de kruip ruimte van zijn woning, toen hij een gaslekkage bij het aansluit- punt op de gasfles ontdekte. Dat vatte vlam. De man verliet de kruipruimte, waarna de gasfles ex plodeerde. De man bleef onge deerd. Bij aankomst van de brand weer was het vuur al gedoofd. Integraal beleid maakt aparte subsidies voor clubs overbodig. door Mieke van der Jagt GOES - De gemeente Goes geeft vanaf volgend jaar geen subsidie meer voor de instandhouding van minderhedenorganisaties. Dat voornemen is al aan de verenigin gen bekend gemaakt, maar de ge meenteraad heeft het nu vastge legd in de Goese meerjarenbegro ting. De organisaties hebben een brief gekregen, waarin de bezuiniging nog eens wordt uitgelegd. Het gaat om Surantar, de vereniging van Su- rinamers, Antillianen en Aruba nen, de Turkse en Marokkaanse stichtingen, COC, COS (dat elk jaar geld kreeg voor de Internatio nale Vrouwendag) en SMWO-Wel- zijn die het allochtonenplatform ondersteunt. Goes voert sinds een aantal jaren een integraal beleid, waarbij min derheden nadrukkelijk worden meegenomen op verschillende be leidsterreinen. De afdelingen sport, jeugd, sociale zaken, onder- Minderhedenorganisaties kun- nen voortaan, net als andere Goese verenigingen, subsidie aanvragen voor projecten en evenementen. wijs en zorg hebben het stimule ren van deelname van minderhe den als het ware ingebakken in hun taakstelling. Het apart onder steunen van organisaties hoeft daarom volgens de gemeente niet meer. De gemeente houdt met de maatregel 25.000 euro in de knip. Het stoppen van de directe subsi dies wil overigens niet zeggen dat de minderhedenorganisaties geen geld meer kunnen krijgen uit de subsidiepotjes van de gemeente Goes. Net als andere organisaties kunnen ze bijdragen aanvragen voor evenementen en projecten. De aanvragen worden vervolgens getoetst aan de subsidieverorde ning die voor iedereen geldt. "erfiëeri taw eme-ert-zmil de dijkac Het Festival van Zeeuwsch Vlaanderen als grootste klassieke muziek evenement in de provincie Zeeland, kiest in 2007 voor een verfrissende aanpak en programmering. We blijven doorgaan om de bezoekers te verrassen met topkwaliteit symfonische concerten, toonaangevende orkesten en beroemde solisten, maar we gaan het festival ook iets breder programmeren, opener, feestelijker Het thema 2007 is "Beeldende"-Muziek waarmee we een nieuw en verfrissend element toevoegen om ook meer 'met de ogen te luisteren' en projectie toe te passen waar dit qua locatie past KAARTEN: (0117) 45 27 35

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39