PZC Afkickkliniek in 2008 open HOLEN 29 41 Plaatsen voor kampeerauto's Prorail schuift dwangsom door Kom vandaag naar de Dag van de Zeeuwse Visserij! Dief met auto vol gestolen waar klemgereden bij de Goese Golf Werving Zeeuwse visserij presenteert zich in volle breedte sas»®» Vyacheslav Mikhailov toont zijn werk één dagje in Vlisisngen Zaterdag 15 september 2007 Tip? redgoes@pzc.nl GGZ-topman: eerste verslaafden in juni naar Wolphaartsdijk. door Willem van Dam WOLPHAARTSDIJK - Ondanks het verzet tegen de plannen om in Wolphaartsdijk een centrum voor verslavingszorg te vestigen, gaat de GGZ Westelijk Noord-Brabant er vanuit, dat de kliniek volgend jaar juni al de eerste patiënten kan ont vangen. Voorzitter W. Petersen van de raad van bestuur heeft dat gisteren gezegd. De GGZ Westelijk Noord-Brabant wil samen met het Schotse Castle Craig een afkickcen trum openen in het voormalige verzorgingshuis Zorgvliet. De plan nen stuiten bij een aanzienlijk aan tal inwoners van Wolphaartsdijk op verzet. Zij hebben zich vere nigd in het actiecomité Zorgvliet Nee!!!. Bij het vroegere bejaarden huis zijn spandoeken opgehangen en is een protestbord geplaatst: 'Geen afkickkliniek in Wolfers- diek'. Bestuursleden van de Vereniging Gemeenschap Wolphaartsdijk heb ben zich deze week door vertegen woordigers van Castle Craig nog eens laten bijpraten over de plan nen. Volgens voorzitter S. Huis- soon komt de dorpsvereniging half oktober met een standpunt naar buiten. Persoonlijk heeft Huis- soon geen bezwaar tegen de komst van de kliniek. Zij zegt geschrokken te zijn van de heftige reacties van sommige van haar dorpsgenoten op de plannen. Volgens Huissoon roepen de tegen standers ten onrechte een schrik beeld op van 'rondhangende junks met spuiten in hun arm'. Dat beeld, zo is Huissoon inmiddels tot de overtuiging gekomen, klopt niet en wakkert slechts angstgevoe lens aan. „Ik krijg daar nare gevoe- HW Hoewel een aanzienlijk aantal in- woners van Wolphaartsdijk zich tegen de komst van een afkickkli niek keert, zetten de initiatiefne mers hun plannen door. lens bij." De GGZ en Castle Craig vroegen half juli bij de gemeente Goes een (bouw)vergunning aan om op het terrein van Zorgvliet een verslavingskliniek te mogen vestigen. Volgens wethouder M. Dieleman neemt de vergunningen procedure normaal gesproken on geveer vier maanden in beslag. Als er bezwaren worden ingediend - en de kans daarop is groot - kan zo'n procedure een jaar of nog lan ger duren. Bij de beoordeling van de aan vraag zal rekening worden gehou den met de gevoelens die er in het dorp leven, zegt Dieleman. Van doorslaggevende betekenis zullen die echter niet zijn. GOES - De gemeente Goes wil plaatsen aanwijzen waar kampeer auto's 's nachts mogen staan. Het college van B en W heeft daar over deze week een besluit geno men. Doel is in de algemene plaat selijke verordening plaatsen aan te wijzen voor campers. Locaties moeten nog worden gekozen. Een soepeler beleid voor kampeer auto's is mogelijk, omdat de Wet Openlucht Recreatie per 1 januari 2008 volledig wordt ingetrokken. Nu is de beleidslijn dat het verbo den is op openbare terreinen te overnachten. Afwijkingen zijn wel mogelijk. Zo mogen in Reimers- waal campers overal staan. GOES - Op de Zeeuwse spoorlijn is 's nachts te hard gereden. De lan delijke Vrom-inspectie heeft spoor wegbeheerder ProRail gisteren een dwangsom opgelegd. ProRail voelt zich niet verantwoordelijk. Het be drijf wil de dwangsom doorschui ven naar goederenvervoerders die zich niet houden aan de snelheids beperking van tachtig en zestig ki lometer per uur. ProRail wacht voor elke overtre ding een dwangsom van 5.000 eu ro tot een maximum van één mil joen euro. De snelheidsbeperkin gen gelden 's nachts in dorpen en steden. Vorig jaar zijn die vastge legd om overlast te beperken. Pro- Rail kan tegen de dwangsom in be roep gaan. Het bedrijf is dat niet van plan, aldus woordvoerder A. de Waard. „Vervoerders zijn ver plicht snelheidsbeperkingen na te leven. Zij moeten bij een overtre ding betalen." Volgens R. Holdert van vervoerder Railion is het ma chinisten echter 'nauwelijks kwa lijk te nemen dat ze te snel zouden rijden, want er staan geen snel heidsborden voor de nacht'. Pro- Rail is niet van plan die te plaat sen, omdat bekend is gemaakt wanneer en waar de snelheidsbe perkingen gelden. Van 10.00 uur tot 17.00 uur in en om de Vismijn aan de eerste Binnenhaven in Vlissingen. De toegang is gratis Info: www.vlissingen.nl/uit Ari £9 - ifteftj f Em SL* T Golf heeft in de nacht van donder dag op vrijdag een man klemgere den die even daarvoor had ingebro ken in het clubgebouw. Bij de meldkamer van de politie kwam even voor één uur de mel ding dat het alarm afging bij de golfvereniging. Toen de agenten ar riveerden troffen ze de dief samen met de beheerder van het golfcom- plex aan. Hij had de inbreker klem gereden toen die probeerde te vluchten met een auto vol gesto len spullen. Daarna hield hij hem in bedwang om hem aan de poli tie over te dragen. De inbreker bleek een 41-jarige man zonder vaste woon- of ver blijfplaats te zijn. Hij is door de po litie aangehouden en in bewaring gesteld. Tip? redactie@pzc.nl Wat wethouders, burgemeesters en andere notabelen zaten deze week in Terneuzen werkgevers op verzoek van het CWI te por ren om vacatures aan te melden voor 45-plussers, die moeilijk aan de bak komen. De verslaggever die de wervings actie een plaatsje in de krant moest geven kreeg een wethou der aan de lijn die verhaalde over het succes van de dagcam pagne. Tientallen vacatures had den ze bijeengesprokkeld. „Zit er nog iets aardigs bij", vroeg de journalist. Jazeker", luidde het antwoord, „kijk maar eens op de site van de gemeente." Daarop viel te lezen: „Op dit mo ment zijn er geen vacatures." Bij het voormalige verzorgingshuis Zorgvliet in Wolphaartsdijk hebben tegenstanders van de vestiging van een afkickkliniek spandoeken opgehangen cn een protestbord geplaatst. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37