Afkickkliniek in 2008 open makelaar |s M2Makelaars.nl Dubbel gepakt voor het bezit van 'rollen' Schutters ontmoeten elkaar in Graauw HERFSTACTIE 2007 GARAGEDEUREN W pzc Zaterdag 15 september 2007 33 U2 GGZ-topman: eerste verslaafden in juni naar Wolphaartsdijk. door Willem van Dam wolphaartsdijk - Ondanks het verzet tegen de plannen om in Wolphaartsdijk een centrum voor verslavingszorg te vestigen, gaat de GGZ Westelijk Noord-Brabant er vanuit, dat de kliniek volgend jaar juni al de eerste patiënten kan ont vangen. Voorzitter W. Petersen van de raad van bestuur heeft dat gisteren gezegd. De GGZ Westelijk Noord-Babant wil samen met het Schotse Castle Craig een afkickcen trum openen in het voormalige verzorgingshuis Zorgvliet in Wol phaartsdijk. De plannen stuiten bij een aan zienlijk aantal inwoners van Wol phaartsdijk op verzet. Zij hebben zich verenigd in het actiecomité Zorgvliet Nee!!!. Bij het vroegere bejaardenhuis zijn inmiddels span doeken opgehangen en er is ook een protestbord geplaatst met de tekst: 'Geen afkickkliniek in Wol- fersdiek'. Bestuursleden van de Vereniging Gemeenschap Wolphaartsdijk heb ben zich deze week door vertegen woordigers van Castle Craig nog eens laten bijpraten over de plan nen. Volgens voorzitter S. Huis- soon komt de dorpsvereniging half oktober met een standpunt naar buiten. Persoonlijk heeft Huis- soon geen bezwaar tegen de komst van de kliniek. Zij zegt geschrokken te zijn van de heftige reacties van sommige van haar dorpsgenoten op de plannen. Volgens Huissoon roepen de tegen standers ten onrechte een schrik beeld op van 'rondhangende junks met spuiten in hun arm'. Dat beeld, zo is Huissoon inmiddels tot de overtuiging gekomen, klopt niet en wakkert slechts angstgevoe lens aan. „Ik krijg daar nare gevoe ld Hoewel een aanzienlijk aantal in- woners van Wolphaartsdijk zich keert tegen de komst van een af kickkliniek, zetten de initiatiefne mers hun plannen door. lens bij." De GGZ en Castle Craig vroegen half juli bij de gemeente Goes een (bouw)vergunning aan om op het terrein van Zorgvliet een verslavingskliniek te mogen vestigen. Volgens wethouder M. Dieleman neemt de vergunningenprocedure normaal gesproken ongeveer vier maanden in beslag. Indien er be zwaren worden ingediend - en de kans daarop is groot - kan zo'n pro cedure een jaar of nog langer du ren. Bij de beoordeling van de aan vraag zal, aldus Dieleman, reke ning worden gehouden met de ge voelens die er in het dorp leven. Van doorslaggevende betekenis zul len die echter niet zijn. middelburg - Advocaat M. van der Doel wees politierechter R. Rei- narz gisteren op de merkwaardige rol die het woord 'rollen' speelt in twee strafzaken tegen een 32-jarige Middelburger. Enkele weken geleden werd hij ver oordeeld voor de handel in cocaï ne omdat hij via de telefoon ge zegd zou hebben dat hij 'rollen' kon leveren. In die zaak nam de rechtbank aan dat rollen het code woord voor coke was. Gisteren stond hij terecht voor het bezit van rollen illegaal Chinees vuurwerk. Een onderzoek naar die rollen was uitgevoerd op basis van precies dezelfde telefoongesprek ken als het drugsonderzoek. Ondanks aandringen van officier J. Zondervan wilde de man niet ver tellen wat hij bedoelde met het be wuste woord. Vooral niet omdat hij in hoger beroep gaat tegen de veroordeling voor handel in coke, waarvoor hij één jaar celstraf kreeg. Reinarz veroordeelde hem voor het bezit van rollen vuur werk tot een boete van 175 euro. GRAAUW - Een internationaal gezelschap beoefe- als gastheer. Deze schuttersmaatschappij bestaat wel Nederland als België maakten het deelne- naars van de aloude handboogsport kwam giste- al sedert 1866 en is daarmee een van de oudste mersveld aan de jaarlijkse internationale vrien- ren voor de twaalfde maal bijeen. Dit jaar trad verenigingen in de gemeente Hulst. denontmoeting compleet. schuttersmaaschappij De Friezen uit Graauw op Twintig schutters uit Frankrijk en veertig uit zo- foto Camile Schelstraete Kleding Voor kids teens Maten vanaf 92-176 en maten St. Janstraat 10 Middelburg VAN 15 SEPTEMBER TOT 15 DECEMBER 2007 Geautomatiseerde Crawford g60 sectionaaldeuren NU 125 KORTING Optie. Ultra Inbraakwerende Excellent Quick Normstah! voor slechts 50 Netto sectionaaldeuren: bij geautomatiseerde 125 korting en een secbonaaideuren.^^i^ extra 4-kanaabzender gratis (standaard tndu. PKVW') Vraag ock naar d speciale voorgaarden op onderboudspakketten! 10 JAAR Ambiance Zonwering Teba Nationaal Livingstoneweg 8 4462 GL Goes tel.: 0113-22 22 31 goes@ambiance-zonwering.nl www.tebazonwering.nl Dief klemgereden bij de Coese Golf goes - De beheerder van de Goese Golf heeft in de nacht van donder dag op vrijdag een 41-jarige inbre ker zonder vaste woonplaats over geleverd aan de politie. Hij had de inbreker klemgereden toen die pro beerde te vluchten met een auto vol gestolen spullen uit het clubge bouw van de Goese Golf Foto-expositie over het water VLissiNGEN - In boekhandel 't Spui aan de Oude Markt in Vlissingen exposeren cursisten van de Kunst educatie Walcheren foto's. Het gaat om de eigen interpretatie van het begrip water. De expositie blijft hangen tot en met 27 september. Bibliotheek doet oude inventaris van de hand THOLEN - Een groot deel van de in ventaris van de voormalige biblio theek in Tholen wordt zaterdag 22 september tussen 10.00 en 12.00 uur geveild. Het gaat om onder meer boekenkasten, magazijnrek- ken, tafels en stoelen. Er zijn geen boeken te koop. De veiling vindt plaats aan de Dalemsestraat 23. Gitarist Michael Berk treedt op in Drukkerij middelburg - De Britse gitarist Mi chael Berk treedt zaterdag 22 sep tember op in de Drukkerij in Mid delburg. Het concert begint om 15.00 uur in de Brasserie. Het duurt tot 16.30 uur. In december was hij ook al te horen in de Mid delburgse boekenwinkel. Rozet op Peperbus voor beste binnenstad bergen op zoom - De Peperbus, zoals de toren van de Gertrudis- kerk in Bergen op Zoom in de volksmond wordt genoemd, is gis teren voorzien van een grote rozet. Daarmee viert Bergen op Zoom de verkiezing tot beste binnenstad van Nederland. De rozet heeft een doorsnee van 2,5 meter. Kinderkoren zingen in Oostkerk Middelburg middelburg - In de Oostkerk in Middelbrug treden vrijdag 21 sep tember vier Walcherse kinderko ren op. Ze brengen bekende psal men en andere geestelijke liederen ten gehore. Het concert begint om 19.30 uur en duurt tot 21.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35