Zeeland 'Dit werk moet wel echt in je zitten' of voor recreatie? 5 t/m 21 OKTOBER ^St-'van ProRail schuift dwangsom voor hardrijden door INTER BORG KEUKENS OP MAAT Vlissingen bezig met invoering stadsmanager PZC Zaterdag 15 september 2007 31 foto Lex de Meester „Als je niet lekker in je vel zit, kan je een maatje ook niet goed helpen", zegt vrijwilligster Corine van Biemen. Corine is een 'maatje' bij de Vrijwillige Thuiszorg Walcheren. door Forra de Jong MIDDELBURG - Corine van Biemen is sinds een jaar vrijwilligster bij de Vrijwillige Thuiszorg Walche ren. Ze is een 'maatje' van een ver standelijk gehandicapte jongen met wie zij elke woensdag op de tandem gaat fietsen. „Ik was eerst activiteitenbegeleid ster. Toen ik op zoek was naar een nieuwe baan, maar nergens werd aangenomen, heb ik met mijn con tactpersoon bij de Sociale Dienst besloten vrijwilligerswerk te zoe ken. Nu heb ik een dagbesteding, doe ik werkervaring op en kan ik ook nog een beetje netwerken." De Vrijwillige Thuiszorg koppelt hulpvragers en vrijwilligers. Hier bij wordt naar gezamenlijke inte resses en achtergronden gekeken. „Mijn cliënt houdt van fietsen, maar is niet zelfstandig in het ver keer. Hij zocht dus iemand die' met hem mee wilde gaan op zijn tandem. Het leek mij wel leuk, dus toen zijn we gekoppeld." De band tussen Corine en haar cliënt was niet meteen hecht. „We keken eerst de kat uit de boom. Je zal het niet zeggen, maar ik ben best verlegen. Voor de hulpvragers is het ook niet makkelijk, want zij zien het zoveelste gezicht dat komt helpen. Mijn cliënt was al een paar keer teleurgesteld door mensen die zeiden dat ze met hem gingen fietsen en het vervolgens lieten af weten. Soms vergeten mensen dat vrijwilligerswerk ook verplichtin gen met zich meebrengt. Vrijwillig betekent niet vrijblijvend, zeggen wij altijd." Corine had al ervaring in de zorg, maar ervaring is voor het vrijwilli gerswerk niet vereist. Alle vrijwilli gers krijgen een twee dagen duren de training aangeboden. „De trai ning was heel leuk en leerzaam. Je wisselt ervaringen uit met vrijwilli gers uit heel Zeeland en leert via rollenspellen met situaties om gaan. Je krijgt er meer vertrouwen van, want je ontdekt dat je niet de enige bent met problemen. Her kenning bij collega's is heel tof" Hoewel aan de vrijwilligers geen specifieke eisen worden gesteld, is het volgens Corine wel belangrijk dat je geduld hebt. „Dit werk moet echt in je zitten. Ie moet sociaal zijn en geduld hebben. Je moet ook veel interesse in anderen heb ben, maar hun problemen wel van je af kunnen zetten. Anders neem je het mee naar huis. Als jij niet lekker in je vel zit, kan je een maat je ook niet goed helpen." „Het kan best moeilijk zijn, een vriendschappelijke band met ie mand die veel meegemaakt heeft. Bij de Vrijwillige Thuiszorg kun je gelukkig altijd je verhaal kwijt. ]e moet de problemen van je cliënt niet rondbazuinen. Wij hebben een soort beroepsgeheim." Meer maatjes gevraagd Vrijwillige Thuiszorg Walcheren zoekt nieuwe vrijwilligers voor project Vriendendienst. Samen met Steunpunt Mantel zorg is het project drie jaar ge leden opgericht om mensen met psychische of psychiatri sche problemen aan een 'maat je' te koppelen. Deze vrijwilli gers doen leuke dingen met de hulpvrager, zodat deze uit zijn sociale isolement komt. Voor meer informatie: Vrijwilli ge Thuiszorg/Steunpunt Man telzorg: 0118-553530. den, Recron de organisatie van re creatieondernemers) en de wijkbe- heergroep - hebben nagedacht over de manier waarop knelpun ten in de plannen kunnen worden opgelost. „Vanwege de verschillen in waterstanden zijn sommige plannen bijvoorbeeld lastig uit voerbaar", zegt Rijnveld. „De ex perts komen met een methode om het gebied anders in te rich ten. Het is niet zo dat ze een plan in één keer van tafel vegen." Het uiteindelijke plan is niet kant en klaar, voorspelt de projectlei der. „Het is meer een strategische visie dan een kaart waarop staat wat mensen waar precies willen. Waar de huizen komen en waar de wegen, dat moet allemaal later nog worden uitgewerkt." Rondom Arnemuiden Het project Rondom Arnemui den beslaat de Oranjepolder, de Wilhelminapolder, de Suzan- napolder en de Elizabethpol- der. - Een deel van de Oranjepolder is door de gemeente Middel burg al aangewezen voor woningbouw Rondom Arnemuiden is één van de projecten die de omgé ving van het Veerse Meer een impuls moeten geven. Eind dit jaar krijgt de gemeen te een advies over de toe komst van het gebied. Daarna is de gemeenteraad aan zet^. Zeeuwsch-Vlaanderen 'creëert een concertzaal achter de dijken Het Festival van Zeeuwsch Vlaanderen als grootste klassieke muziek evenement in de provincie Zeeland, kiest in 2007 voor een verfrissende aanpak en programmering We blijven doorgaan om de bezoekers te verrassen met topkwaliteit symfonische concerten, toonaangevende orkesten en beroemde solisten, maar we gaan het festival ook iets breder programmeren, opener, feestelijker Het thema 2007 is "Beeldende"-Muziek waarmee we een nieuw en verfrissend element toevoegen om ook meer 'met de ogen te luisteren' en projectie toe te passen waar dit qua locatie past KAARTEN: (0117) 45 27 35 WWW FESTIVALVANZEËVWiOmAANUEIUN.Nl. o protest o o'neill o billabong orip-curl o quiksilver Grote Kade 40/42 GOES Segeersstraat 66/68 MIDDELBURG goes - Op de Zeeuwse spoorlijn is 's nachts te hard gereden. De lan delijke Vrom-inspectie heeft spoor wegbeheerder ProRail gisteren een dwangsom opgelegd. ProRail voelt zich niet verantwoordelijk. Het be drijf wil de dwangsom doorschui ven naar goederenvervoerders die zich niet houden aan de snelheids beperking van tachtig en zestig ki lometer per uur. ProRail wacht voor elke overtreding een dwang som van 5.000 euro tot een maxi mum van één miljoen euro. De snelheidsbeperkingen gelden 's nachts in dorpen en steden om overlast te beperken. ProRail kan tegen de dwangsom in beroep gaan. Het bedrijf is dat niet van plan, aldus een woordvoerder. „Vervoerders zijn verplicht snel heidsbeperkingen na te leven. Zij moeten bij overtreding betalen." MEUBELMAKERIJ Klarinetwegl4 Tel 0118-650004 Middelburg www.inter-borg.nl Industrieterrein Mortiere vlissingen - De gemeente Vlissin gen heeft de eerste stappen gezet om te komen tot een stadsmana ger voor de binnenstad. Wethouder C. Seijbel heeft dat aan de raadscommissie laten we ten. Een stadsmanager moet zorgen voor een beter contact tussen de gemeente en de Vlissingse onder nemers. De gemeente voert nu gesprekken met de Kamer van Koophandel en de Rabobank om te peilen of zij de juiste partners zijn om het plan voor een binnenstadsmanager ver der uit te werken. „We tasten nu afin hoeverre we el kaar hierin kunnen versterken. Het zijn echt oriënterende gesprek ken", zegt Seijbel. Wat de manager moet doen, wat zijn doel is, wat zijn werkterrein wordt en wanneer hij aan de slag moet, komt later pas aan bod.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33