Meliskerke komt op voor boerderijwinkel IÉ 1 Meer ruimte voor de natuur, 'Het geheim is om te geven en te nemen' Gemeente Goes moet twee gymzalen bouwen Woninginbraak 30 Zaterdag 15 september 2007 PZC W Het jubilerende echtpaar Moens is al ver in de tachtig, maar nog steeds ge zond en gelukkig. foto Ruben Oreel Echtpaar Moens-Dekker is zondag zestig jaar getrouwd. door Forra de Jong middelburg - In 1940 ontmoetten zij elkaar. Tijdens de oorlog waren ze niet veel samen. Elizabeth Dek ker woonde in Zeeland en Paulus Moens moest onderduiken in een andere provincie. Ze bleven elkaar wel schrijven, maar zagen elkaar sporadisch. Zeven jaar na hun eerste ontmoe ting, op 16 september 1947, gaven ze elkaar het ja-woord. Ze kregen zes zonen. Inmiddels is de familie uitgebreid met 27 kleinkinderen en 29 achterkleinkinderen. Volgen de week zaterdag wordt het 60-jari- ge huwelijk met de familie gevierd en zo'n negentig man zullen op het feest komen. Het Middelburgse echtpaar is al ver in de tachtig, maar nog steeds gezond en gelukkig. Vooral men- ner Moens (88) is nog erg actief Hij stapt nog geregeld op de fiets of rijdt een stukje met de auto. Ook doet hij de boodschappen. Burgemeester Schouwenaar van Middelburg bracht ter ere van het 6o-jarige huwelijk een bezoekje aan het echtpaar. Meneer Moens laat hem een brief van de konin gin zien die het paar als felicitatie voor het jubileum ontving. „De ko ningin heeft ons een brief ge stuurd. Zou ze me kennen, denkt u?" Het echtpaar Moens vertelt de bur gemeester over hun jaren samen. In 2006 heeft mevrouw Moens (84) een herseninfarct gehad, maar ze is gelukkig hersteld. Het echtpaar heeft zich door moeilijke periodes heengeslagen. Voor mevrouw Moens is het ge heim voor een goed huwelijk 'ge ven en nemen'. Haar echtgenoot knikt bevestigend. „Zorg ook altijd dat de ruzies zijn opgelost voor het slapen gaan." vlissingen - In een woning aan de Hercules Segherslaan in Vlissingen is donderdagmiddag ingebroken. De inbraak vond plaats tussen 12.30 en 15.00 uur. De dader(s) is binnengekomen door de deur van de woning te forceren. Uit het huis is computerapparatuur gesto len. De waarde van de gestolen goederen is niet bekend. Dorp vraagt gemeente om De Kragge open te houden. door Selma Osman MELISKERKE - De dorpsraad van Meliskerke vreest voor een verar ming van het winkelbestand als de boerderijwinkel aan de Rapenburg- weg 18A moet sluiten. In een brief roept zij burgemeester en wethou ders van Veere op om De Kragge open te houden. De dorpsraad schrijft dat zij zich niet wil mengen in de problemen tussen de gemeente en de eige naar. Wel wijst zij het college op het algemeen belang dat de winkel open blijft. „We hebben in Melis kerke een zeer goed winkel bestand. Iedereen vult elkaar aan", licht dorpsraadvoorzitter C. de Smit toe. „De boerderijwinkel is onderdeel van een onlosmakelijk geheel." Hij wijst er op dat de win kel al vijf jaar bestaat. „Veel men- Actie Zip your lip levert ruim vier ton op middelburg - De actie Zip your lip, ten bate van hiv- en aidsprojec- ten in Afrika, heeft dit jaar 430.000 euro opgeleverd. Tiendui zenden jongeren hebben afgelo pen maart in ruil voor sponsor geld 24 uur lang niets gegeten. De Christelijke Scholengemeenschap Walcheren in Middelburg haalde voor de actie 15.433 euro op. Dat was één van de grootste bedragen van alle deelnemende scholen. Biggetjestocht bij de Klepperhoeve middelburg - Kinderboerderij de Klepperhoeve in Middelburg houdt woensdag een Biggetjes- tocht voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Tijdens de zoektocht naar 'big getjes', komen de deelnemers in al le hoeken van de kinderboerderij. Op de biggetjes staan opdrachten en vragen. Aan het einde wacht een beloning. De tocht begint om 13.30 uur en kost 1 euro. sen uit het dorp, maar ook uit de omgeving van Meliskerke, komen naar De Kragge toe." Afgelopen voorjaar kreeg eigenaar R. Boogaard te horen dat hij de verkoop van groenten en fruit moest staken. Alleen 'volwaardige' landbouwbedrijven mogen in de gemeente Veere een boerderijwin kel runnen. De teeltactiviteiten op zijn land waren volgens de Agrari sche Adviescommissie Zeeland niet toereikend. Sindsdien is Boogaard met de ge meente Veere in gesprek om aan te tonen dat hij wel een 'reëel agra risch bedrijf heeft. De problemen zijn ontstaan nadat de maatschap die hij samen met zijn broer had, werd opgesplitst. Boogaard zegt tijd nodig te hebben om zijn Meliskerke wil de boerderijwin kel houden. De dorpsraad doet daarvoor een beroep op de Veer- se burgemeester en wethouders. Die willen De Kragge sluiten. Wie maakt de langste wheely in Vlissingen? vlissingen - Wie kan de grootste afstand afleggen op het achterwiel van een fiets? Om die vraag draait het zaterdag 22 september tijdens de Wheely Contest op de parkeer plaats Nollebos, bij de oprit van de boulevard in Vlissingen. Van 12 tot 16 uur mag iedereen proberen de langste wheely te maken. Er zijn demonstraties bmx-rijden en breakdance. De wedstrijd is een initiatief van stichting Palladium. Accordeonvereniging Accordeola verhuisd vlissingen - Accordeonvereniging Accordeola is verhuisd naar een nieuwe repetitieruimte. De repeti ties vinden nu in zorgcentrum Ter Reede aan de Vredehoflaan plaats. Op woensdagavond van 19.00 uur tot 22.00 uur wordt er' gereper- teerd. Accordeola heeft ruimte voor nieuwe leden. Ook is het mo gelijk lessen te volgen. Meer infor matie: 0118-417755 of 0118-551421. groenteteelt verder uit te breiden. Hij was daarmee al begonnen voor dat de onheilstijding kwam. „Sympathiek", noemt Boogaard de actie van de dorpsraad. „Ik krijg heel veel steun vanuit de bevol king. De mensen vragen me altijd hoe het ermee staat en of ze iets voor me kunnen doen." Met de brief wil de dorpsraad het college attenderen op de maat schappelijke gevolgen van de slui ting. „De Kragge voorziet duidelijk in een behoefte." Volgens de dorps vertegenwoordigers komt dat niet alleen door de ligging vlak bij de kern, maar ook door de goede prijs-kwaliteitsverhouding van de producten. „Wij zouden het zeer betreuren als gewijzigde omstan digheden zouden leiden tot slui ting van de winkel." Binnenkort volgt opnieuw een ge sprek tussen Boogaard en de ge meente. Wethouder J. Bostelaar (ruimtelijke ordening) wil daarom nog niet op de zaak te reageren. Dansfestival in de Vergulde Baars middelburg - De Middelburgse wijkvereniging 't Zand-Stromen- wijk bestaat zestig jaar. Dat wordt zaterdag 22 september gevierd met een dansfestival in wijkgebouw de Vergulde Baars. Van 14 tot 18 uur kunnen bezoekers zich uitleven met volksdans, line dance en squa re dance. Ook is er een demonstra tie streetdance. Wie het exotischer wil, kan een workshop buikdan sen volgen. Burgemeester Van Dok opent kerk Wijngaard oost-souburg - De Vlissingse Bur gemeester Van Dok-van Weele opent vandaag kerk 'De Wijn gaard' van Evangeliegemeente De Wijngaard in de Kanaalstraat in Oost-Souburg. Belangstellenden kunnen vanaf 9.30 uur naar het ochtendprogramma komen. De of ficiële plechtigheid begint om 10.00 uur. Het middagprogramma is alleen voor de leden. www.dendekkermuziek.com Den Dekker Muziek 0113-330330 Kapelle door Frank Balkenende goes - Goes moet twee gymzalen bijbouwen om de nood in het voortgezet onderwijs te lenigen. De gemeente is dat ook van plan, staat in de sportnota 2007- 2010. Het voortgezet onderwijs beschikt momenteel over dertien binnen sportaccommodaties. Dat is zo'n duizend vierkante meter te weinig ofwel twee gymzalen. Het college van burgemeester en wethouders wil dat tekort wegwerken en wel door twee binnensportaccommo daties bij te bouwen. Eentje moet in elk geval verrijzen bij het Ostrea Lyceum (voorheen Sint Willibrord College). Het wordt een extra grote sportaccom modatie, omdat op termijn sport zaal De Poel in Stationspark moet wijken voor nieuwbouw van be drijven. Daarnaast is het de bedoeling een extra gymzaal te bouwen bij Sport- punt Zeeland, speciaal voor de scholen in het voortgezet onder wijs. In de (private) drie gymzalen van Sportpunt kunnen de middel bare scholen nu nauwelijks te recht, omdat sportopleiding Cios er continu gebruik van maakt. De gemeente wil de bouw koppe len aan de uitbreidingsplannen die ROC Zeeland (Cios) voor Sport punt heeft. De ruimte is in eerste instantie bestemd voor het Goese Lyceum en het Ostrea Lyceum. Project Arnemuiden levert twee mogelijke toekomstscenario's op. door Nadia Berkelder arnemuiden - Het wordt nog moeilijk kiezen. De mensen die na denken over de toekomst van de omgeving van Arnemuiden ko men eind dit jaar met twee moge lijkheden: óf meer ruimte voor na tuur en cultuurlandschap, óf meer ruimte voor water en recreatie. Toen het project Rondom Arne muiden begon, was het de bedoe ling om één advies uit te brengen. „Dit past beter bij de uitkómst van de sessies die we gehad hebben", zegt projectleider M. Rijnveld. Be woners en ondernemers uit het ge bied rond Arnemuiden hebben het afgelopen jaar samen bedacht hoe de toekomst van de omgeving rond het dorp eruit moet zien. Ze hebben vooral gekeken naar het ge bied ten noordoosten van Arne muiden. Meer water in de omgeving van Arnemuiden is een wens die bijna iedereen heeft geuit, zegt Rijnveld. Maar binnen de groep bewoners en ondernemers staan twee opvat tingen tegenover elkaar. „Eén waar bij water onderdeel uitmaakt van het landschap, met beperktere wo ningbouw en één met bevaarbaar water tot aan Arnemuiden, met meer woningbouw." Uit alle sessies blijkt dat er toch meer overeenkomsten zijn in de opvattingen van de deelnemers. „Mensen willen iets met water en iets met woningen, maar ze willen wel dat het dorps blijft, niet te ste delijk. De landbouw moet een be langrijke functie houden in het ge bied en er moet meer recreatie ko men. Al met al is het een genuan- 'Waar de huizen komen en waar de wegen, dat wordt later nog uitgewerkt' ceerder beeld dan toen we begon nen." Op 26 september presenteert een groep experts hun opvattingen over de haalbaarheid van de plan nen die de groep heeft bedacht. Die experts - onder meer overhe-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 32